Pielęgnacja twarzy i ciała

Laserowe usuwanie owłosienia – jak wygląda laserowa depilacja?

Pielęgnacja twarzy i ciała

Autor:
Adrian
Adamczyk
Kobieta, która ma wykonywaną depilację lasem

Dla osób, które cenią nowoczesne rozwiązania w pielęgnacji ciała depilacja laserowa będzie idealna. Decydując się na laserowe usuwanie owłosienia, po kilku sesjach można oczekiwać spektakularnych efektów. Jest to technika zaawansowana i bezpieczna jednocześnie.

Depilacja laserowa to metoda, z której coraz częściej korzystają kobiety i mężczyźni. Wynika to z dużej skuteczności zabiegu i efektów utrzymujących się przez długi czas. Popularna staje się nawet depilacja laserowa w domu – wystarczy kupić specjalny depilator, usuwający owłosienie za pomocą światła impulsowego.

Depilacja laserowa – nowoczesny zabieg usuwania owłosienia

Męczące i bardzo częste usuwanie owłosienia może z powodzeniem zastąpić depilacja laserowa. Na czym ona polega? Laser wytwarzany przez specjalne urządzenie przenika przez warstwę skóry aż do mieszka włosowego. Tam gromadzi się naturalny barwnik - melanina, która pochłania wiązkę lasera i przez to zostaje całkowicie zniszczona. Rozpadzie ulega tym samym mieszek włosowy, co skutecznie zatrzymuje wzrost włosa. Laserowe usuwanie owłosienia jest najbardziej skuteczne w przypadku ciemnego koloru włosów, które posiadają najwięcej melaniny. Jasne owłosienie usuwa depilacja laserowa z użyciem tych najnowocześniejszych modeli laserów (laser diodowy o największej długości fal).

Najwięcej obaw co do tego typu usuwania owłosienia wiąże się ze strefą intymną. Depilacja laserowa bikini to dość prosty zabieg. Do jej wykonania często stosuje się dużą głowicę, co zmniejsza czas depilacji do około 30 minut. Depilacja laserowa tej strefy może powodować nieco większy dyskomfort niż w przypadku innych miejsc, ale wynika to głównie z indywidualnej odporności na ból i faktu, że partie intymne są bardziej wrażliwe.

Rozwój nowoczesnych technologii sprawia, że możliwą stała się wygodna depilacja laserowa w domu. Taki zabieg wykonuje się za pomocą specjalnego, niewielkiego urządzenia wytwarzającego światło o różnym natężeniu. Sprzęt ten jest dość dużym wydatkiem (ceny od 400 zł do nawet 2000 zł), ale w porównaniu do ilości zabiegów w salonie będzie to ostatecznie mniejszy koszt.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Niestety nie wszyscy mogą sobie pozwolić na ten nowoczesny i skuteczny zabieg, jakim jest depilacja laserowa. Przeciwwskazania dotyczące tej metody obejmują wiele schorzeń i sytuacji. Przede wszystkim mocno odradzana jest depilacja laserowa w ciąży. Nie jest dokładnie zbadany wpływ wiązki lasera na płód, dlatego dla bezpieczeństwa lepiej unikać takich zabiegów. Ponadto ewentualny ból czy powikłania w postaci poparzonej skóry mogłyby wywołać niepotrzebny stres u kobiety w ciąży. Depilacja laserowa ma też inne przeciwwskazania, to m.in. karmienie piersią, cukrzyca, alergie, nowotwory, świeża opalenizna, przyjmowanie antybiotyków i sterydów.

Jak wygląda laserowe usuwanie owłosienia?

Spośród metod depilacji o najskuteczniejszym działaniu, najlepsze efekty daje depilacja laserowa. Ile razy trzeba powtarzać zabieg? Wszystko zależy od rodzaju lasera oraz indywidualnego tempa przyrostu włosów. Czasami większość włosów udaje się usunąć po 3 zabiegach, a innym razem zadowalające efekty uzyskuje się dopiero po 8 sesjach.

Laserowa depilacja nóg jest najczęściej stosowanym zabiegiem. Jest to duża powierzchnia ciała, dlatego do takiej depilacji używa się laserów z dużą głowicą. Laserowa depilacja nóg może trwać około półtorej godziny.

Mniej popularna, ale równie skuteczna, jest depilacja laserowa pleców. Jest ona stosowana zarówno w przypadku mężczyzn, jak i kobiet. Depilacja laserowa pleców u osób z nadmiernym owłosieniem pomaga nie tylko uzyskać bardziej estetyczny wygląd, ale także ułatwia zachowanie właściwej higieny (plecy szybko się pocą – łatwiej pojawiają się infekcje i podrażnienia).

Jeśli zainteresowała cię depilacja laserowa, musisz wiedzieć, jak się przygotować do jej przeprowadzenia. Na początku najlepiej udać się na bezpłatne konsultacje. Na nich specjalista zrobi wywiad oraz oceni stan skóry i włosa, dobierając odpowiedni rodzaj lasera. Taka konsultacja powinna objąć również próbę laserową, która ma sprawdzić skuteczność lasera i wykluczenie alergii. Aby depilacja laserowa była skuteczna, przed zabiegiem należy umyć skórę delikatnym mydłem, bez użycia balsamów czy kremów. Dzień przed powinno się unikać alkoholu i usunąć włosy wyłącznie maszynką.

Modna na brak owłosienia sprawia, że depilacja laserowa mężczyzn zyskuje na popularności. Wśród najczęściej wybieranych przez nich zabiegów jest depilacja laserowa pleców oraz depilacja laserowa pach.

Jeśli nie wiesz, jak przygotować się do depilacji laserowej, takie informacje uzyskasz z pewnością na wcześniejszych konsultacjach. Aby trwała depilacja laserowa była skuteczna, ważna jest rezygnacja z depilatora czy peelingów przynajmniej tydzień przed zabiegiem.

Ile kosztuje laserowa depilacja? To zależy od salonu i miejsca depilacji. Najwięcej zapłacimy za usuwanie owłosienia z nóg (uda, łydki, kolana) – od 700 zł do nawet 1000 zł. Depilacja laserowa rąk (przedramiona i ramiona) to wydatek rzędu 300-700 zł. Z kolei depilacja laserowa bikini to mniejszy koszt, około 200-400 zł.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Depilacja laserowa - co warto o niej wiedzieć?

Depilacja laserowa - co warto wiedzieć?
Depilacja laserowa - co warto wiedzieć? Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: bluecinema/Getty Images

Pozostałe wiadomości