Regularne złuszczanie naskórka to ważny elementy w pielęgnacji naszej cery. Niestety nie wszystkie panie mogą sobie pozwolić na mocne kosmetyki, które zazwyczaj podrażniają delikatną skórę. W tym wypadku sytuację ratuje peeling gommage. Jak działa i jakie ma właściwości?
Peeling gommage – co to jest?
Gdzieś słyszałaś już tę nazwę, ale nie do końca jesteś sobie w stanie przypomnieć, z czym jest ona związana? Już przypominamy. Peeling gommage to nic innego jak kosmetyk „guma”. Produkt ten, choć jest nowość na polskim rynku, już skradł serca wielu pań. Niesamowita bowiem konsystencja sprawia, że złuszczanie naskórka jest delikatne i bezbolesne. Gumowanie twarzy za pomocną kwasu owocowego i odpowiednio dobranych enzymów przynosi wiec długotrwałe efekty, nie podrażniając przy tym skory. Ponadto peeling wzbogacony o witaminy i substancje odżywcze nie tylko oczyszcza naszą cerę, rozprawia się z niedoskonałościami, ale także chroni przed przesuszeniem.
Peeling gommage – jak go stosować?
Gumowanie twarzy brzmi dość intrygująco. Jak się jednak okazuje, stosowanie peelingu gommage nie różni się od aplikacji innych produktów złuszczających. Podczas wieczornej pielęgnacji twarzy przede wszystkim pamiętaj o dokładnym zmyciu makijażu oraz umyciu twarzy żelem. Krok drugi to osuszenie twarzy. Dopiero na tak przygotowaną cerę nakładamy peeling.
- peeling równomiernie rozsmaruj na twarzy, a następnie pozostaw na 10-15 minut, aby lekko zastygł. Po tym czasie delikatnie masuj twarz kolistymi ruchami. Produkt ten powinien charakterystycznie się rolować, sprawiając wrażenie "gumkowania" twarzy.
- po zakończonym zabiegu umyj twarz letnią wodą oraz nałóż solidną warstwę kremu.
Taki cykl warto powtarzać 2-3 razy w tygodniu.
Peeling gommage – polecenia i przeciwskazania
Każda z nas potrzebuje kosmetyku, który pozwoli nam pozbyć się co jakiś czas martwego naskórka. Regularne stosowanie peelingu ma również wpływ na pobudzenie krążenia i wyrównanie kolorytu skóry. Grunt to odpowiedni wybór. Peeling gommage to kosmetyk, który idealnie sprawdzi się u właścicielek suchej i tłustej cery. Zaskórniki, nadmiar sebum, czy przesuszona skóra, to już przeszłości. Produkt sprawdzi się również w przypadku cery naczyniowej i alergicznej.
Jest jednak jedno "ale". Ten peeling powinny odpuścić sobie osoby, które borykają się z trądzikiem. Zmiany występujące na skórze nawet przy delikatnym pocieraniu, mogą zostać uszkodzone, a to tylko doprowadzi do zaostrzenia stanów zapalnych. Kosmetyk należy także odstawić w przypadku długotrwałych kuracji antybiotykowych, łuszczycy, brodawek skórnych, chorób nowotworowych skóry, wykwitów ropnych na skórze, świeżych ran i otarć.
Zobacz wideo:
Zobacz także:
- Jak wybrać i stosować naturalny krem do twarzy?
- Jak się pozbyć drugiego podbródka? Poznaj triki z TikToka
- Olej z orzechów włoskich - właściwości i zastosowanie
Autor: Nastazja Bloch