Moda i Uroda

Jak się pozbyć drugiego podbródka? Poznaj triki z TikToka

Moda i Uroda

Autor:
Teofila
Siewko
Kobieta trzymająca się za podbródek

Drugi podbródek może powodować wiele kompleksów, mimo, że ma go większość z nas niezależnie od masy ciała. Jego występowanie zależne jest przede wszystkim od naszych predyspozycji genetycznych oraz budowy ciała. Jednak, jak pokazują trendy na TikToku, można walczyć z tym problemem. Sprawdź jak.

Wystarczą proste ćwiczenia kilka razy dziennie, aby zniwelować drugi podbródek. W przeciwieństwie do Jaw Training te metody są bezpieczne. 

Jak pozbyć się drugiego podbródka - ćwiczenia z TikToka

Na TikToku pojawia się wiele metod na to, jak pozbyć się drugiego podbródka. Jedną z nich jest tzw. miauczenie - należy zamknąć usta, wyciągnąć nieco żuchwę i przesunąć dolne zęby nad górne. Następnym krokiem jest dociśnięcie języka do podniebienia. W ten sposób wykonuje się proste ćwiczenie, które powoduje lekkie napięcie podbródka.

Wersja skrócona takiego ćwiczenia polega na dociśnięciu języka do podniebienia, tak, jak się to robi podczas przełykania oraz lekkie zassanie policzków. Ta metoda pozwala na optyczne wyszczuplenie całej twarzy, w tym zniwelowanie drugiego podbródka.

Jeszcze innym sposobem na usunięcie drugiego podbródka, który popularny jest na TikToku jest wykonywanie treningu przez 5 minut dziennie. Polega on na wykonywaniu specjalnego masażu kłykciami palców całej szyi oraz ćwiczeń rozciągających mięśnie szyi, jak np. odchylenie głowy do tyłu i wykonywanie skinień na boki w lewo i w prawo.

Przyczyny powstawania drugiego podbródka

Drugi podbródek nie jest niczym nienormalnym i dziwnym - występuje u osób, które mają poprawną masę ciała, jak i u osób zmagających się z ewentualną nadwagą lub otyłością. Jego przyczyny mogą być bardzo różne - głównym powodem są predyspozycje genetyczne do takiej, a nie innej budowy ciała. Kolejnym powodem może być utrata sprężystości skóry spowodowana starzeniem się lub nadmiernym opalaniem. Obecny styl życia, w którym często pochylamy głowę nad komputerami i telefonami również sprzyja powstawaniu drugiego podbródka.

Z poważnych problemów, które mogą powodować jego powstawanie są choroby tarczycy, którą warto zbadać, jeżeli drugi podbródek jest bardzo wyraźny i uciążliwy.

Warto jednak pamiętać, że delikatna poduszeczka tłuszczu, odkładająca się na drugim podbródku lub mniej napięta skóra jest całkowicie naturalna. Zdjęcia robione od dołu i z niekorzystnych kątów mogą podkreślać obecność tej cechy wyglądu, jednak wystarczy zmienić kąt padania światła oraz ustawienia aparatu, aby pokazać się w lepszym świetle.

Zobacz wideo: Basia Ritz komentuje aferę z TikTokerką

Basia Ritz komentuje aferę z TikTokerką
Basia Ritz komentuje aferę z TikTokerką Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Zobacz także:

Autor:Teofila Siewko

Źródło zdjęcia głównego: Svetlana Gustova/Getty Images

Pozostałe wiadomości