Makijaż

Zagęszczanie rzęs, tak by wyglądały naturalnie. Jaki sposób wybrać?

Makijaż

Aktualizacja:
E+stock_colors / Getty Images

Zagęszczanie rzęs to popularny zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Dlaczego? Gęste i ciemne rzęsy, podkreślają spojrzenie i nadają mu zalotności. Efekt kociego spojrzenia to pragnienie wielu kobiet. Poza tym, wielkim plusem jest oszczędność czasu związana z makijażem oka, który normalnie wykonujemy każdego dnia.

Decydując się na przedłużanie i zagęszczanie rzęs, ważne jest, by wiedzieć jakiego efektu oczekujemy. Dzięki temu, łatwiej będzie można wybrać metodę zagęszczania i cieszyć się takim spojrzeniem o jakim marzymy.

Metody zagęszczania rzęs

Zagęszczanie rzęs polega na dodaniu objętości naturalnym rzęsom, które są słabe, cienkie, i niezbyt gęste. Zabieg polega na przyklejeniu sztucznej rzęsy do rzęsy prawdziwej. Istnieje kilka metod zagęszczania rzęs. Dają różne efekty i trwałość:

· gotowe szablony - to metoda, którą można zastosować, jeśli zależy nam na teatralnym ale krótkotrwałym efekcie. Dostępne są szablony w różnych kolorach, gęstościach, które będę się idealnie nadawały na wyjątkowe okazje. Doklejać można całe rzęsy lub kępki.

· “kocie oko” - metoda, która polega na przedłużeniu rzęs tylko w zewnętrznym kąciku oka, co daje efekt subtelnie podreślonego spojrzenia. Ważne, by prawidłowo zostały dobrane długość i podkręcenie sztucznej rzęsy.

· 1:1, 2:1, 3:1 - metody, które dają najbardziej naturalny efekt. Charakteryzują się tym, że do każdej naturalnej rzęsy, kosmetyczka przyczepia odpowiednio: jeden włosek (1:1), dwa włoski (2:1), trzy włoski (3:1).

· rzęsy 3d - metoda objętościowa, która polega na przyklejaniu do każdej naturalnej rzęsy, trzech rzęs sztucznych. Sposób ten, nie tylko wydłuża, ale również zagęszcza rzęsy.

Najczęściej wykonywana technika przedłużania i zagęszczania to 1:1. Do każdej pojedynczej rzęsy, doklejana jest jedna sztuczna, co daje subtelne i naturalne rezultaty. Ludzkie rzęsy są delikatne, dlatego przyklejenie do nich więcej niż jednej rzęsy, może być ryzykowne i nietrwałe.

Wśród rodzajów rzęs wyróżniamy: rzęsy jedwabne, czyli syntetyczne, oraz rzęsy z włosia norek (włosie norek pozyskiwane jest poprzez podcinanie włosów z ogona). Różnica pomiędzy tymi dwoma rodzajami rzęs, to ich waga i delikatność. Rzęsy z włosia norki są cieńsze i bardziej elastyczne, w dotyku nie różnią się od naturalnych rzęs. Rzęsy jedwabne z kolei są cięższe i sztywniejsze, co jest odczuwalne w ich użytkowaniu.

Ile trwa efekt zagęszczania rzęs?

To ile trwa efekt zagęszczania rzęs zależy od metody, którą zastosujemy. Rzęsy doklejane jako gotowe szablony, nie nadają się do dłuższego użytkowania. Standardowo, rzęsy trzeba uzupełniać co miesiąc, tak by móc cieszyć się dobrym i naturalnym efektem . To jak długo sztuczne rzęsy utrzymają się w niezmienionym stanie, zależy również od indywidualnych czynników - kondycja włosa, potliwość, higiena, kąpiele w basenie i inne.

Jak wybrać stylistkę rzęs?

Zabieg przedłużania i zagęszczania rzęs jest bezpieczny, jeśli będzie przeprowadzony przez profesjonalistę. Rzęsy sztuczne powinny być przyklejane do naturalnych z odstępem około 1 mm, dzięki temu nie dojdzie do styczności kleju z powieką. Warto skorzystać z usług osoby sprawdzonej i poleconej, by mieć pewność, że zachowane będą odpowiednie warunki higieniczne, a produkty będą wysokiej jakości. Profesjonalna stylistka rzęs, powinna przed rozpoczęciem zabiegu zadać szereg pytań, by dobrać jak najlepszą metodę i osiągnąć efekt najbardziej zadowalający dla klienta. Rzęsy powinny być bowiem dobrane do kształtu oka, tak by podkreślić jego walory. Źle zaaplikowane sztuczne rzęsy, mogą osłabić prawdziwe oraz nie trzymać się tak jak powinny. Z tych powodów, wybór stylistki rzęs jest ważnym krokiem i warto dokładnie się do tego przygotować.

Dlaczego warto zdecydować się na zagęszczanie rzęs?

Przede wszystkim, należy znać swoją motywację i wiedzieć, z czym taki zabieg się wiąże. Chcąc na stałe posiadać piękne, przedłużone rzęsy, kosmetyczkę trzeba odwiedzać co kilka tygodni. Co zyskamy dodatkowo dzięki przedłużeniu i zagęszczeniu rzęs?

· czas, gdyż sztucznie zagęszczone rzęsy nie wymagają używania maskary i codziennego makijażu oka,

· zmysłowe spojrzenie o każdej porze dnia,

· dobre rozwiązanie, dla kobiet, które często się wzruszają, co przyczynia się do rozmazywania makijażu,

· możliwość korekty kształtu oka,

· większa pewność siebie.

Zmysłowe i zalotne spojrzenie to pragnienie wielu kobiet, a zagęszczenie i przedłużenie rzęs w salonie kosmetycznym, może pomóc je osiągnąć. Ważne, by znać swoje potrzeby i oddać się w ręce dobrego specjalisty. Potem, pozostaje już tylko zadowolenie z wyrazistego spojrzenia.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Źródło zdjęcia głównego: E+

Pozostałe wiadomości