Detoks skóry, czyli kompleksowa kuracja zapewniająca piękny wygląd i dobre samopoczucie. Na czym polega?

Uśmiechnięta kobieta myjąca twarz. Detoks skóry. Pielęgnacja skóry. Domowa pielęgnacja.
Detoks skóry
Źródło: PeopleImages/Getty Images

Skóra twarzy każdego dnia narażona jest na niekorzystne działanie smogu, światła słonecznego, ogrzewania czy klimatyzacji. Na pogorszenie jej kondycji wpływają także zawrotne tempo życia i stres. Uciążliwe problemy z cerą mogą spędzać sen z powiek osobom w każdym wieku, a podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze pozwalają się ich pozbyć. Kuracja detoksykująca to rozwiązanie, które pomaga uporać się z niejedną bolączką i błyskawicznie przywrócić piękny wygląd zmęczonej skórze. Na czym dokładnie polega?

Kiedy zdecydować się na detoks skóry?

Kuracje detoksykujące zwykle kojarzą się z rezygnacją z określonych produktów spożywczych, wspomagającą proces oczyszczenia organizmu z toksyn. Okazuje się, że słowo "detoks" z powodzeniem można wykorzystywać także w odniesieniu do troski o piękny wygląd. Zdrowe nawyki żywieniowe to jednak jedne z kilku form pomocy, które możemy zapewnić przesuszonej i pozbawionej blasku cerze. W tym wypadku doskonałe efekty przynoszą także wybrane zabiegi pielęgnacyjne.

Pogorszenie kondycji skóry zwykle widoczne jest gołym okiem, dlatego łatwo uchwycić moment, w którym powinniśmy zdecydować się na detoksykację. Widoczne zmęczenie, przesuszenie, urata blasku i szary koloryt cery, ponadprzeciętna produkcja sebum i dyskomfort związany z uczuciem ściągnięcia to tylko niektóre sygnały, które wskazują na to, że nadszedł czas na przeprowadzenie kuracji.

Pielęgnacja skóry i włosów

Pielęgnacja skóry i włosów

DD_20211112_Wlosy_REP
Źródło: Dzień Dobry TVN
Pielęgnacja włosów blond
Pielęgnacja włosów blond
SOS dla włosów
SOS dla włosów
Jak chronić cerę zimą?
Jak chronić cerę zimą?

Na czym polega detoks skóry?

W detoksie skóry niebagatelną rolę odgrywa domowa pielęgnacja odpowiednio dobranymi kosmetykami, ale i określone nawyki, pozwalające uzyskać oczekiwane rezultaty. Na całej powierzchni twarzy każdego dnia gromadzą się rozmaite zanieczyszczenia, produkty przemiany materii i martwe komórki naskórka. Staranne ich usunięcie to ważny krok, pozwalający uporać się z wieloma uciążliwymi dolegliwościami. W tym procesie niezwykle pomocny może okazać się peeling mechaniczny lub enzymatyczny, po który warto sięgać maksymalnie dwa razy w tygodniu. Oczyszczoną cerę należy delikatnie wycierać jednorazowym ręcznikiem lub kompresem. Kolejnym czynnikiem wpływającym na wymierne efekty kuracji detoksykującej dla skóry jest oczywiście wdrożenie odpowiednich nawyków związanych z żywieniem, ale także nawadnianiem i dotlenianiem organizmu. Regularne spacery na świeżym powietrzu i wypijanie przynajmniej 2 litrów wody dziennie to przepustka do zmiany wyglądu cery, która przy okazji gwarantuje też natychmiastową poprawę ogólnego samopoczucia. Aby cieszyć się jeszcze lepszymi efektami detoksu, od czasu do czasu warto też zrezygnować z obciążającego skórę makijażu. Zastępowanie kolorowego podkładu dodatkową warstwą nawilżającego kremu to proste rozwiązanie, które może przynieść wiele korzyści.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości