oczyszczanie

  oczyszczanie

  Delikatne oczyszczanie skóry metodą dry cleansing to trend, który przybył do nas z dalekiej Azji. Wiadomo nie od dziś, że mieszkanki tamtejszych rejonów mogą poszczycić się zdrową, promienną i pozbawioną niedoskonałości cerą, a praktykowane przez nie rytuały pielęgnacyjne dla wielu kobiet stanowią niekwestionowany wzór do naśladowania. Mycie twarzy na sucho to zatem nawyk, który z całą pewnością warto przemycić do codziennej rutyny. Jak to zrobić, by cieszyć się wymiernymi efektami?

  Skóra twarzy każdego dnia narażona jest na niekorzystne działanie smogu, światła słonecznego, ogrzewania czy klimatyzacji. Na pogorszenie jej kondycji wpływają także zawrotne tempo życia i stres. Uciążliwe problemy z cerą mogą spędzać sen z powiek osobom w każdym wieku, a podstawowe zabiegi pielęgnacyjne nie zawsze pozwalają się ich pozbyć. Kuracja detoksykująca to rozwiązanie, które pomaga uporać się z niejedną bolączką i błyskawicznie przywrócić piękny wygląd zmęczonej skórze. Na czym dokładnie polega?

  Szczoteczki soniczne, zarówno te do zębów, jak i te do twarzy już jakiś czas temu podbiły rynek kosmetyczny. Chętnie sięgają po nie wszyscy, którym zależy na dogłębnym oczyszczeniu – zarówno jamy ustnej, jak i skóry twarzy. Problem zaczyna się jednak w chwili, kiedy ilość sprzętów, których potrzebujemy do wykonania pełnej pielęgnacji zaczyna nas przytłaczać. Czy jest na to jakiś sposób?

  Kochasz góry, bo oddychasz w nich pełną piersią? A czy wiesz, że tak samo krystalicznie czyste powietrze możesz mieć w swoim domu? Zobacz, co może zrobić dla ciebie oczyszczacz powietrza z niezwykle skutecznym filtrem HEPA 13 i funkcją jonizacji.Dlaczego warto oczyszczać powietrze w domu?

  Woda spełnia ważną rolę w organizmie człowieka. Nie bez powodu każdemu, bez względu na wiek czy płeć, zaleca się regularne jej picie w dużych ilościach. Okazuje się, że można samodzielnie przygotować magiczną wersję napoju. Wiele osób uważa, że woda księżycowa skutecznie oczyszcza ciało i duszę, a przy okazji korzystnie wpływa na zdrowie oraz urodę.

  Buty to część garderoby, która najbardziej się brudzi. Zabrudzenia pojawiające się na powierzchni obuwia w większości przypadków w łatwy sposób można wyczyścić wodą lub odpowiednim środkiem czyszczącym do butów. Problem pojawić się może wtedy, gdy zechcemy zdezynfekować całe buty, w celu pozbycia się bakterii oraz zarodników grzybów. Warto przeprowadzić dezynfekcję, jeśli kupiliśmy używane buty lub zmagaliśmy się wcześniej z grzybicą skóry lub paznokci stóp. Osoby zastanawiające się, jak zdezynfekować buty, mogą skorzystać z wielu domowych sposobów lub oddać je do specjalistycznej pracowni.

  Rezygnacja z oczyszczania skóry jest jednym z największych błędów pielęgnacyjnych. Sprawia, że na twarzy pojawiają się niedoskonałości i zaskórniki, a cera szybciej traci młodzieńczy blask. Zobacz, jak skutecznie oczyścić skórę krok po kroku.

  Czerwiec to doskonały moment, aby zacząć przygotowania do lata. W tym czasie wiele pań, aby poprawić swój wygląd i pozbyć się zalegających w organizmie toksyn, decyduje się przeprowadzić detoks. Czy stosowanie diet oczyszczających w ogóle ma sens? Na ten temat w Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Urszulą Somow, dietetyczką.

  Wiosną trochę bardziej pochylamy się nad swoim zdrowiem i ciałem. Wiele kobiet, aby poprawić swoje samopoczucie i wysmuklić ciało, decyduje się na przeprowadzenie w tym czasie detoksu. Czy naprawdę jest nam potrzebny? Pytamy o to Agnieszkę Piskałę-Topczewską, dietetyczkę.

  Wraz ze zmianą pory roku, tak jak wymieniamy ubrania w garderobie, należy zmodyfikować również pielęgnację twarzy. Po zimie trzeba bowiem przygotować skórę na lato. Jak to zrobić? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedziała kosmetolog, Anna Salomon.

  Otoczenie wywiera potężny wpływ na zdrowie, uczucia i zachowanie. Dom to najważniejszy element życia - powinien być naszą oazą. Szczególnie, że panująca w nim energia może okazać się główną przyczyną złego samopoczucia. Jak oczyścić go ze wszystkiego, co negatywne? Porozmawialiśmy na ten temat z Rafałem Majewskim, który praktykuje oczyszczanie energetyczne.

  W zimę jemy więcej tłustych pokarmów. Niestrawione resztki odkładają się w jelitach w postaci złogów. W jedzeniu znajduje się także wiele toksyn. Z tego też względu, według psychologa zdrowia Beaty Sokołowskiej, tak ważne jest oczyszczanie organizmu. Jak często należy przeprowadzać detoks? Jakie są przeciwwskazania? Od czego zacząć dietę oczyszczającą? Który detoks jest bardziej efektywny - głodówka czy np. oczyszczająca dieta oparta na sokach warzywno-owocowych?