Włosy

Warkocz, czyli fryzura na każdą okazję. Jak zapleść go na cienkich włosach?

Włosy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Reporter:
Katarzyna Jaroszyńska
Warkocz na każdą okazję
Warkocz na każdą okazję Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Warkocze zazwyczaj pleciemy naszym córkom, młodszym siostrom czy wnuczkom. Stylistyka fryzur Aga Koper przekonuje, że to jedna z najbardziej kobiecych fryzur i pasuje nie tylko do małych dziewczynek. W Dzień Dobry TVN pokazała, jak zapleść warkocz na każdą okazję, w tym na studniówkę. 

Warkocz - fryzura na każdą okazję

Aga Koper - znana w mediach społecznościowych jako Aga SuperHair - udowadnia, że warkocze możemy pleść na co dzień i od święta, a fryzura ta jest przeznaczona nie tylko dla małych dziewczynek.

- Warkocze potrafią być od dzieła sztuki po fryzurę na imprezę. Żeby warkocz nie wyglądał dziecinnie musimy unikać tych bardzo wyczesanych. Osobiście bardzo lubię też warkocz jako fryzurę ślubną. Wszelkiego rodzaje suknie boho ekstra wyglądają z warkoczami - przekonuje stylistka fryzur.

Jak dodaje, warkocze świetnie sprawdzają się też na studniówki i wielkie wyjścia. – Często gwiazdy wybierają warkocze, by podkreślić swoją kobiecość (…) Nawet na delikatnych włosach można zrobić całkiem fajny objętościowo warkocz. I te dziewczyny, które się boją warkoczy, bo mają delikatne włosy, to przy odpowiednim zrobieniu tego, naprawdę może wyglądać, że tych włosów jest 3 razy więcej – argumentuje nasza rozmówczyni.

Jak zapleść warkocz na każdą okazję?

Aga Koper zaprezentowała w Dzień Dobry TVN trzy fryzury:

Francuski warkocz zrobiony na około

- Od samego dołu poprzez całą głowę dobierałam. Żeby wyglądał fajnie nie rozczesywałam włosów. Dodałam trochę struktury pudrem do objętości. Jak nie mamy go pod ręką, to po prostu użyjmy suchego szamponu. (…) By wyglądało, że włosów jest więcej, porozciągajmy zewnętrzną warstwę - tłumaczy stylistka fryzur.

To świetna propozycja na ślub lub wesele.

Klasyczny kłos

- Bierzemy zewnętrzną warstwę kłosa, dajemy po drugiej stronie i bierzemy znowu z drugiej strony. Co ciekawe, to że ja nie rozplatam tych włosów do końca. Tego nie rozciągamy, nie pilnuję, żeby była czystość, czyli nie robię dokładnych tych pasemek, bo to spowoduje, że te włosy będą miały objętość. (…) By zakończyć, przekładam to, co mi się plątało przez dziurkę i on się sam zamyka. Rozciągamy i z bardzo delikatnych włosów jest mięsisty warkocz - wyjśnia Aga Koper.

Ta fryzura znakomicie sprawdzi się na studniówkę. Warkocz możemy związać ozdobną gumką lub nałożyć opaskę.

Warkocz na wielkie wyjście

- Mamy włosy podzielone na trzy części. Ze środkowej robię warkocz na zewnątrz tzw. bokserski, również dobierany. (…) Spinamy gumką. (…) To jest mój ulubiony patent (…) Biorę dwie pozostałe części i robię z tego kucyk. Ściągam trochę. Przekręcam i przekładam warkocz. Tę gumkę ściągam i mam ukrytą gumeczkę - zaznacza nasza rozmówczyni.

Zobacz w materiale wideo, jak zapleść powyższe warkocze krok po kroku.

Zobacz też:

Nie widziałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor:Dominika Czerniszewska

Reporter: Katarzyna Jaroszyńska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości