Skrócona kwarantanna i koniec nauki zdalnej. Kiedy uczniowie wrócą do szkół?

Adam Niedzielski na konferencji prasowej
Adam Niedzielski na konferencji prasowej
Źródło: TVN24
Minister zdrowia, Adam Niedzielski razem z Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji, przekazali informacje o najnowszych decyzjach resortów, związanych z przeciwdziałaniem pandemii koronawirusa. Dotyczą one m.in. długości kwarantanny i edukacji zdalnej.

W środę 9.02.22 r. na godzinę 12:30 zwołano konferencję prasową ministra zdrowia, Adama Niedzielskiego. Poprzedziło ją spotkanie szefa resortu z Radą ds. COVID-19 z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego.

Wcześniej w mediach pojawiały się spekulacje na temat decyzji ministerstwa, jakie mogą zostać ogłoszone podczas spotkania z prasą. W grę wchodzić miało m.in. zniesienie edukacji zdalnej.

Koronawirus - najważniejsze informacje

Źródło: Dzień Dobry TVN
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
IV fala koronawirusa depcze nam po piętach
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Jak rozprzestrzenia się koronawirus?
Omikron – co o nim wiemy?
Omikron – co o nim wiemy?

Konferencja ministerstwa zdrowia i edukacji

Minister zdrowia przekazał, że planowane jest zmniejszenie infrastruktury, poświęconej na leczenie COVID-19. 5 tys. łóżek, przeznaczonych dla pacjentów dotkniętych tą chorobą, ma wrócić do systemu zwyczajnego leczenia.

Od 15 lutego stosowana będzie 7-dniowa izolacja. Do tej pory obejmowała ona 10 dni. Kwarantanna dla współdomowników naliczana będzie wyłącznie w okresie izolacji członka rodziny. Zlikwidowana zostanie również tzw. kwarantanna z kontaktu (od 11.02).

- W lutym powinniśmy obserwować znaczne spadki zakażeń. W marcu będziemy mogli podejmować decyzje dot. znoszenia części zasad bezpieczeństwa, żeby w czas wiosenny można było wejść w normalnym trybie funkcjonowania - ocenił minister zdrowia.

Zmiany w edukacji zdalnej

Przemysław Czarnek przekazał informacje o skróceniu okresu edukacji zdalnej. Uczniowie wrócą do szkół 21 lutego, tydzień wcześniej niż zakładano w pierwotnym założeniu.

- Podjęliśmy decyzję o przyspieszeniu powrotu do nauki stacjonarnej o tydzień w klasach 5-8 szkół podstawowych oraz w szkołach ponadpodstawowych. Nauka zdalna będzie trwała krócej, niż zapowiadaliśmy - przekazał Przemysław Czarnek.

Zobacz także:

1,5% dla Fundacji TVN
Fundacja TVN 1,5%

Autor: Michalina Kobla

Źródło: Konferencja prasowa

Źródło zdjęcia głównego: TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć
Materiał promocyjny

Kosmetyczka w podróży. Tych produktów nie może w niej zabraknąć

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?
Materiał promocyjny

Jak trenować, by szybko zobaczyć efekty?