Coraz więcej młodych Polek próbuje popełnić samobójstwo. "Dane są naprawdę niepokojące"

smutna kobieta
Coraz więcej młodych Polek próbuje popełnić samobójstwo
Źródło: Getty Images
W Polsce rośnie liczba prób samobójczych. W ciągu roku było ich więcej o ponad 5 procent. Takie statystyki podaje Komenda Główna Policji. Szczególnie niepokoją dane dotyczące młodych kobiet i nastolatek. Jakie są najczęstsze powody, dla których chcą odebrać sobie życie?

Samobójstwa w Polsce - alarmujące statystyki

Jak wynika z danych Komendy Głównej Policji, rośnie liczba prób samobójczych w Polsce. Od stycznia do listopada ub.r. odnotowano aż 12 647 takich przypadków, a w całym 2020 roku – 12 013, czyli o 5,27% więcej. Dla porównania należy wskazać, że od początku do końca 2019 roku zarejestrowano 11 961 zamachów na własne życie. To wzrost o 5,73% w stosunku do 2021 roku.

– Różne badania pokazują, że znaczną cześć samobójców, również niedoszłych, stanowią ludzie z zaburzeniami nastroju. Problem potęguje pandemia. Związane z nią kłopoty emocjonalne, zdrowotne, rodzinne, zawodowe oraz finansowe mocno obciążają ludzi. Od wielu tragedii mogłaby uchronić społeczeństwo sprawna reforma w zakresie ochrony zdrowia psychicznego, połączona z wdrożeniem ogólnopolskiej strategii zapobiegania samobójstwom. Chodzi o powszechny dostęp do wsparcia terapeutycznego – tłumaczy psycholog Michał Murgrabia, prezes platformy ePsycholodzy.pl.

Problemy natury psychologicznej

Źródło: Dzień Dobry TVN
Iluzja psychologiczna
Iluzja psychologiczna
Jak wyleczyć złamane serce?
Jak wyleczyć złamane serce?
Czy wybaczać sobie małe grzeszki?
Czy wybaczać sobie małe grzeszki?
Nauka 4 dni w tygodniu – rewolucja w kreatywności?
Nauka 4 dni w tygodniu – rewolucja w kreatywności?
Rodzicu, bądź obecny w życiu dziecka
Rodzicu, bądź obecny w życiu dziecka
Jak wspierać osoby w kryzysie psychicznym?
Jak wspierać osoby w kryzysie psychicznym?
Jak radzić sobie z lękiem i stresem?
Jak radzić sobie z lękiem i stresem?
Nastoletnia depresja - niewidzialny wróg
Nastoletnia depresja - niewidzialny wróg
Mistrzyni olimpijska o walce z depresją
Mistrzyni olimpijska o walce z depresją
Zaburzenia psychiczne u dzieci
Zaburzenia psychiczne u dzieci
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Internet na ratunek psychologii
Internet na ratunek psychologii
Jak znaleźć psychoterapeutę dla siebie?
Jak znaleźć psychoterapeutę dla siebie?
Jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami?
Jak pomóc dziecku radzić sobie z emocjami?
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Depresja poporodowa - czym różni się od "baby bluesa"?
Anna Jędrzejowska wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Anna Jędrzejowska wspiera budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży
Agnieszka Więdłocha o psychiatrii dziecięcej w Polsce. "Szprycuje się je lekami ogłupiającymi"
Agnieszka Więdłocha o psychiatrii dziecięcej w Polsce. "Szprycuje się je lekami ogłupiającymi"
Epidemia zaburzeń odżywiania w dobie pandemii
Epidemia zaburzeń odżywiania w dobie pandemii
Julia Wróblewska w obszernym wywiadzie o zaburzeniach osobowości. "Moje problemy zaczęły się po rozwodzie rodziców"
Julia Wróblewska w obszernym wywiadzie o zaburzeniach osobowości. "Moje problemy zaczęły się po rozwodzie rodziców"
Zespół Otella, czyli urojenie bycia zdradzanym
Zespół Otella, czyli urojenie bycia zdradzanym
Błędna diagnoza. Jak leczyć zaburzenia borderline
Błędna diagnoza. Jak leczyć zaburzenia borderline

- Jeżeli nie dokonamy radykalnych kroków, to z roku na rok może być coraz gorzej – przestrzega ekspert.

Coraz więcej prób samobójczych w Polsce

Z policyjnych statystyk wynika, że od stycznia do listopada 2021 roku doszło do 8 771 zamachów na własne życie wśród mężczyzn. Najwięcej z tych czynów, tj. 1 066, dokonali Polacy w wieku 35-39 lat. Z kolei w przedziale wiekowym 30-34 lata takich prób było 1038. W tym okresie 3 876 prób samobójczych podjęły kobiety. Szczególnie niepokojący jest fakt, że najwięcej takich przypadków odnotowano wśród nastolatek będących w wieku 13-18 – aż 911 przypadków). Kolejną grupą w tym zestawieniu są również młode Polki, czyli mające 19-24 lata (568).

– Fakt, że ogólnie więcej prób samobójczych było dokonywanych przez mężczyzn niż przez kobiety, może wynikać ze społecznych oczekiwań. Panowie czują, że muszą być silni i nie przystoi im okazywać np. bezsilności. Często tłumią swoje emocje. Na ich barkach standardowo spoczywa obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa finansowego rodzinie. W drugim roku pandemii, którego dotyczą ww. statystki, wielu młodych mężczyzn mogło mieć poważne problemy ekonomiczne, a przez to też osobiste, wynikające z poczucia niespełnienia, np. w roli głowy rodziny – mówi psycholog Danuta Wieczorkiewicz, prezes Fundacji Zobacz... JESTEM.

Natomiast prof. UW Małgorzata Dragan tłumaczy, że wiek 30-39 lat dla mężczyzny to czas, gdy kwestie zawodowe są niezwykle ważne, ze względu na poczucie własnego miejsca w społeczeństwie. Chce on widzieć, że coś już osiągnął i zapewnia swojej rodzinie dobrobyt. W czasie pandemii wielu mężczyzn mogło stracić to odczucie. Część z nich boryka się w dodatku z problemami alkoholowymi czy innymi uzależnieniami. To zwiększa ryzyko dokonywania zamachów samobójczych.

– W społeczeństwie kobiety odczuwają większe przyzwolenie na okazywanie emocji niż mężczyźni. Jednak z tego powodu w ich przypadku sygnały ostrzegawcze mogą być bagatelizowanie i lekceważone przez otoczenie. Generalnie wciąż wiele osób neguje zasadność pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. A w czasie pandemii w ogóle trudniej było ją uzyskać. Dodatkowo dzieci do 18. roku życia nie mogą samodzielnie zgłosić się do psychologa bez zgody opiekuna prawnego. Tymczasem ww. wyniki pokazują, że wsparcie jest niezmiernie potrzebne zwłaszcza dorastającym dziewczynkom – alarmuje Danuta Wieczorkiewicz.

Próby samobójcze polskich nastolatek

Prof. Dragan uważa, że najwyższy odsetek prób samobójczych wśród nastoletnich Polek może mieć głównie związek z izolacją w czasie pandemii i ograniczeniem kontaktów poza domem. W wieku 13-18 lat tworzenie bliskich więzi jest wyjątkowo ważne. Chłopcy mogą inaczej radzić sobie z brakiem kontaktów, np. częściej grają wspólnie w gry online. Natomiast dziewczęta, które stają się kobietami, bywają bardziej podatne na zranienia ze strony otoczenia, w tym odrzucenie przez rówieśników. Zamknięte w domach, w których rodzice przeżywali różnego rodzaju własne dramaty i trudności, m.in. zawodowe, zaniedbywane emocjonalnie lub doświadczające przemocy, bez wsparcia, mogły czuć się samotne, zagubione i nieszczęśliwe. Dla wielu z nich to też był czas pierwszych rozczarowań miłosnych i chęci podporządkowania się presji płynącej z mediów społecznościowych.

Niestety przyczyn podejmowania prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży najczęściej można dopatrywać się w mało stabilnej rodzinie, która funkcjonuje w sposób dysfunkcyjny. Niewystarczająca ilość czasu poświęcana dziecku, alkoholizm, przemoc, częste kłótnie, a często też inne negatywne zdarzenia życiowe zwiększają ryzyko samobójstwa osoby wychowywanej w takich warunkach – komentuje psycholog Michał Murgrabia.

Samobójstwa młodych kobiet

Trzeba też podkreślić, że w ub.r. na obszarze podległym KWP w Gdańsku odnotowano najwięcej zamachów samobójczych wśród nastolatek mających 13-18 lat (187 prób). Natomiast jeśli weźmiemy pod uwagę tylko próby dokonane przez Polki w wieku od 7. do 24. roku życia, to na tym terenie stanowią one 51,5% wszystkich tego typu przypadków wśród kobiet (294 z 571). Nigdzie indziej w Polsce odsetek ten nie przekracza 50%. Są obszary, gdzie prób samobójczych młodych Polek odnotowano mniej niż 30% wśród wszystkich zamachów kobiet – KWP w Gorzowie Wielkopolskim – 27,7% (23 z 83) i KWP w Olsztynie – 28,6% (49 z 171).

– Przyczyny nasilonego zjawiska zamachów samobójczych wśród dziewczynek i młodych kobiet na obszarze podległym KWP w Gdańsku wymagają wielowymiarowej analizy. Być może dzieje się tam coś, o czym powszechnie nie wiadomo, a co jest ważne. Nie można też oczywiście przesądzać, że jest to pewnego rodzaju czasowy przypadek, niepotwierdzony żadną regułą. Ale mimo wszystko warto to głębiej sprawdzić, bo dane są naprawdę niepokojące – stwierdzają eksperci.

Samobójstwa w Polsce - gdzie jest ich najwięcej?

Z danych KGP wynika również, że od stycznia do listopada ub.r. najczęściej dochodziło do zamachów samobójczych na terenie podległym Komendzie Wojewódzkiej Policji w Katowicach (1 661), Gdańsku ( 1530 prób) i Łodzi (1 263). Z kolei na końcu zestawienia znalazły się jednostki KWP w Opolu (208 prób), Gorzowie Wielkopolskim (303) i Bydgoszczy (410).

– Różnice w liczbie prób samobójczych mogą być związane z tym, ilu ludzi zamieszkuje dany teren i jakiego typu problemy tam występują, np. ekonomiczne. Warte podkreślenia jest to, że faktyczna ilość tego typu zdarzeń w danym mieście może być jeszcze wyższa niż znana z oficjalnych statystyk. Jednak trudno ją precyzyjnie oszacować – zwraca uwagę ekspert.

Gdzie szukać pomocy w trudnych emocjonalnie sytuacjach?

Jeśli doświadczasz problemów emocjonalnych i chciałbyś uzyskać poradę lub wsparcie, na stronie tvn24.pl znajdziesz listę organizacji oferujących profesjonalną pomoc. Pod numerem 116 111 dostępny jest całodobowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży.

Fundacja TVN buduje Centrum Psychiatrii dla Dzieci i Młodzieży

Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży będzie ośrodkiem referencyjnym dla dzieci i młodzieży z całej Polski. Będzie się w nim znajdował Oddział Pobytu Dziennego, który zapewni pomoc około 30 pacjentom dziennie oraz Oddział Pobytu Stacjonarnego dysponujący 32 łóżkami. W Centrum będzie również działać Poradnia Psychiatryczna mieszcząca 3 gabinety lekarskie, 2 gabinety terapii grupowej, gabinet terapii rodzinnej, gabinet seksuologa oraz gabinet zabiegowy.

Aby wesprzeć budowę Centrum Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, można:

 • wysłać SMS o treści "POMAGAM" pod numer 7126
  • wysyłać przelew na telefon BLIK na numer 509 559 966
   • dokonać wpłaty na konto PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001 (MBank)
    • ustawić zlecenie stałe - wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową swojego banku, wybierzesz kwotę darowizny oraz dzień miesiąca, w którym będzie przekazywana np. 50 zł każdego piątego dnia miesiąca oraz podasz dane Fundacji TVN i numer rachunku bankowego: PL25 1140 1010 0000 2581 1800 1001.
     • Firmy i instytucje, które chcą wesprzeć działania Fundacji, mogą przekazać zadeklarowaną kwotę na podstawie umowy darowizny - kontakt: fundacja@tvn.pl.

      Zobacz także:

      Autor: Luiza Bebłot

      Źródło: KGP

      Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

      podziel się:

      Pozostałe wiadomości

      Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

      Krzyś zmaga się z czterokończynowym dziecięcym porażeniem mózgowym. Potrzebuje naszej pomocy

      Shannen Doherty ma przerzuty do kości: "Nie chcę umierać"

      Shannen Doherty ma przerzuty do kości: "Nie chcę umierać"

      Co Lara Gessler zaserwuje na wigilijnym stole? "Nie może być zbyt dietetycznie"

      Co Lara Gessler zaserwuje na wigilijnym stole? "Nie może być zbyt dietetycznie"

      Marcin Prokop jako prowadzący program "Uwaga! TVN"? Ryszard Cebula odpowiedział

      Marcin Prokop jako prowadzący program "Uwaga! TVN"? Ryszard Cebula odpowiedział

      Zofia Zborowska-Wrona zmieniła kolor włosów. Jak teraz wygląda? "Andrzej będzie miał nową żonkę"

      Zofia Zborowska-Wrona zmieniła kolor włosów. Jak teraz wygląda? "Andrzej będzie miał nową żonkę"

      Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby
      Materiał promocyjny

      Jak przygotować mieszkanie na pojawienie się dziecka? Poznaj sprawdzone sposoby

      Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy
      Materiał promocyjny

      Jak przyrządzić pstrąga łososiowego i krewetki? Poznaj przepisy Darii Ładochy

      Znany muzyk oskarżony o wykorzystanie seksualne dziecka. Wyznaczono datę rozprawy

      Znany muzyk oskarżony o wykorzystanie seksualne dziecka. Wyznaczono datę rozprawy

      Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

      Nastolatka urodziła w lesie. "Personelowi medycznemu powiedziała, że znalazła dziecko" 

      Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

      Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś wzięli ślub. Pokazali romantyczne zdjęcia

      "Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

      "Top Model". Natalia nie wygrała programu, ale czuje się zwyciężczynią. "Wcześniej byłam zagubiona"

      Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?
      Materiał promocyjny

      Czy zimą również można osiągnąć work-life balance?

      Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie
      Materiał promocyjny

      Jedyna taka szkoła pszczelarska w Polsce i w Europie

      "Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę
      Materiał promocyjny

      "Młodość na zamówienie 2". Maciej Panek przeprowadził zaskakującą metamorfozę

      Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?
      Materiał promocyjny

      Koza domowa od wieków towarzyszy ludziom. Czym się charakteryzuje?

      "Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

      "Top Model": Sofia Konecka-Menescal była o krok od wygrania. "Tak działa życie"

      Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

      Od pielęgniarki do Miss Polonia. "Transplantacja włosów jest takim moim konikiem"

      14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

      14 kg listów od naszych młodych widzów trafiło do rąk Mikołaja. "Drogie dzieci z Polski, kocham was"

      88% dzieci przygotowuje listy do świętego Mikołaja. O co proszą najczęściej?
      Materiał promocyjny

      88% dzieci przygotowuje listy do świętego Mikołaja. O co proszą najczęściej?

      Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki
      Materiał promocyjny

      Budyniowe wypieki: miodownik, pączki, karpatka i bajaderki

      Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

      Dominik zwycięzcą "Top Model". Co planuje w najbliższych miesiącach? "To jedno z moich marzeń"

      "Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

      "Top Model". Marcin Tyszka szczerze o wygranej Dominika. "Skład finału był bardzo mocny"

      Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

      Spektrum autyzmu diagnozowane jest również u dorosłych. Jak wygląda rozpoznanie?

      Warzywa na patelnię w stylu azjatyckim - poznaj niezawodne przepisy Sebastiana Olmy
      Materiał promocyjny

      Warzywa na patelnię w stylu azjatyckim - poznaj niezawodne przepisy Sebastiana Olmy

      Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

      Fundacja TVN otworzyła gabinety psychologiczne. "Chcemy, by pacjenci i ich rodziny czuli się zaopiekowani"

      Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

      Są jednymi z najpiękniejszych siatkarek na świecie i osiągnęły sukces. "Marzenia warto spełniać"

      Przygotowania do wielkiego finału 12. edycji Top Model. "W tym roku mamy też gigantyczną scenę"
      Materiał promocyjny

      Przygotowania do wielkiego finału 12. edycji Top Model. "W tym roku mamy też gigantyczną scenę"

      Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

      Dawid Kubacki w szczerym wywiadzie o chorobie żony. "Ściska mi głos w gardle"

      Turbo czekoladowe ciasto, bułeczki z masą orzechową, czyli pyszne desery z najmniejszej kuchni świata
      Materiał promocyjny

      Turbo czekoladowe ciasto, bułeczki z masą orzechową, czyli pyszne desery z najmniejszej kuchni świata

      Przez wiele miesięcy przebywał w hospicjum, dziś bierze udział w maratonach
      Materiał promocyjny

      Przez wiele miesięcy przebywał w hospicjum, dziś bierze udział w maratonach

      Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

      Katarzyna Żak wspomina trudne chwile z mężem. "Płakałam"

      Gadżety, które warto upolować w Black Friday. "Wiele osób je lubi"
      Materiał promocyjny

      Gadżety, które warto upolować w Black Friday. "Wiele osób je lubi"

      "ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

      "ŚOPW". Aneta Żuchowska pokazała córeczkę. "No urody po mamusi się nie wyprze"

      Biżuteria na każdą okazję. Jak podkreślić strój efektownymi ozdobami?
      Materiał promocyjny

      Biżuteria na każdą okazję. Jak podkreślić strój efektownymi ozdobami?

      Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

      Znana ginekolożka ze Szczecina z 5 zarzutami. Grozi jej więzienie

      18. edycja akcji "Podaruj Misia". Poznaj tegoroczne pluszaki

      18. edycja akcji "Podaruj Misia". Poznaj tegoroczne pluszaki

      Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

      Pizza pachnąca jesienią w wykonaniu Aleksandry Juszkiewicz. Jakie składniki wybrać?

      Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

      Lady Gaga dostała suknię z Polski. "Bardzo bym chciała, by w niej wyszła"

      Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

      Nie wiesz, jak rozmawiać ze swoim psem? Waszą komunikację poprawi Radek Ekwiński. Napisz do nas

      "ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

      "ŚOPW". Marek usłyszał od Kornelii "najmocniejsze słowo na świecie". "Nie spodziewałem się tego"

      Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

      Sara James stworzyła duet ze znanym raperem. "Jestem szalenie wdzięczna, że się udało"

      Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

      Tanie prezenty Mikołajkowe. Czy da się kupić prezent za 30 lub 50 zł w dobie inflacji?

      Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

      Promocje, przeceny, wyprzedaże - jak kupować rozsądnie? Eksperci radzą

      Dopiero teraz wyznała to publicznie. "Przez miesiąc nie mogłam przestać płakać". Co się stało?

      Dopiero teraz wyznała to publicznie. "Przez miesiąc nie mogłam przestać płakać". Co się stało?

      Grzegorz Kajdanowicz zaprojektował swojego misia. "Wielki honor i zaszczyt"

      Grzegorz Kajdanowicz zaprojektował swojego misia. "Wielki honor i zaszczyt"

      Sprawdziliśmy, ile osób pomoże zmarzniętemu dziecku. Trudno uwierzyć w wynik eksperymentu

      Sprawdziliśmy, ile osób pomoże zmarzniętemu dziecku. Trudno uwierzyć w wynik eksperymentu

      Jak reagować na masturbację małych dzieci?

      Jak reagować na masturbację małych dzieci?

      Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

      Ile zapłacimy za zupy i dania świąteczne Magdy Gessler?

      Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

      Ile zostało niedziel handlowych do końca roku? Czy w wigilię 2023 zrobimy zakupy?

      Koszmar 3,5-latka. Był bity i gwałcony. "Ma ubytek czaszki oraz wodogłowie"

      Koszmar 3,5-latka. Był bity i gwałcony. "Ma ubytek czaszki oraz wodogłowie"

      Blanka Lipińska skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami

      Blanka Lipińska skrytykowała matki i wdała się w ostrą dyskusję z fanami

      Pan Tabletka i jego skuteczne sposoby na infekcje. "To uniwersalna, smaczna i zdrowa mikstura"

      Pan Tabletka i jego skuteczne sposoby na infekcje. "To uniwersalna, smaczna i zdrowa mikstura"

      Czy Kornelia i Marek ze "ŚOPW" chcą zostać rodzicami? Wiemy, co planują

      Czy Kornelia i Marek ze "ŚOPW" chcą zostać rodzicami? Wiemy, co planują

      Drewniane ozdoby świąteczne. Jak zrobić renifera?

      Drewniane ozdoby świąteczne. Jak zrobić renifera?

      Czy stan jamy ustnej może świadczyć o cukrzycy? "To wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane"

      Czy stan jamy ustnej może świadczyć o cukrzycy? "To wszystko jest ze sobą wzajemnie powiązane"

      Wielka miłość ambasadora USA i jego partnerki. Ich drogi znów się złączyły po 20 latach

      Wielka miłość ambasadora USA i jego partnerki. Ich drogi znów się złączyły po 20 latach

      Katarzyna Bosacka po rozstaniu z mężem poszła na terapię

      Katarzyna Bosacka po rozstaniu z mężem poszła na terapię

      Martyna Wojciechowska zaprojektowała misia. "Ma piernikowego przyjaciela"

      Martyna Wojciechowska zaprojektowała misia. "Ma piernikowego przyjaciela"

      Marcin ze "ŚOPW" ma nową partnerkę? Wiemy, czy jest już po rozwodzie z Kingą

      Marcin ze "ŚOPW" ma nową partnerkę? Wiemy, czy jest już po rozwodzie z Kingą

      Działał jako wolontariusz Szlachetnej Paczki. Po latach role się obróciły

      Działał jako wolontariusz Szlachetnej Paczki. Po latach role się obróciły

      Magda i Krzysiek ze "ŚOPW" podjęli decyzję. "Nie wiem, czy mi to przez usta przejdzie"

      Magda i Krzysiek ze "ŚOPW" podjęli decyzję. "Nie wiem, czy mi to przez usta przejdzie"

      #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

      #DzieńDobrywPolsce. Potrzebujesz interwencji Dzień Dobry TVN? Napisz do nas

      Tylko ta para z 9. edycji "ŚOPW" przetrwała. Co się wydarzyło w ich życiu? "To mnie zszokowało"

      Tylko ta para z 9. edycji "ŚOPW" przetrwała. Co się wydarzyło w ich życiu? "To mnie zszokowało"