Horoskop

Sen o wężu może wróżyć przyszłość? Jakie znaczenie wąż ma w senniku?

Horoskop

Aktualizacja:
Wąż

Węża kojarzymy z przebiegłością, fałszem i chciwością. Sen o wężu może więc wzbudzać złe przeczucia. Nie zawsze, choć często, jest zwiastunem czegoś niedobrego. Chcesz wiedzieć, co znaczy sen o wężu? Sprawdź, jak wąż jest pokazany w senniku.

Wąż jest tajemniczy i dwulicowy

Zazwyczaj sny, które niosą za sobą jakieś ważne przesłanie, wzbudzają w nas różne uczucia. Jedne z nich mogą wiązać się z przyjemnymi skojarzeniami, inne wprost przeciwnie. Sennik opisuje, co oznacza wąż , jednak kiedy przypominamy sobie sny z udziałem tego zwierzęcia, nie raz nie wiemy, jak o nim myśleć. Zdarza się, że sen o wężu wprawia nas w zdziwienie. Wąż jest tajemniczy, intrygujący, dwulicowy, kojarzy się z niebezpieczeństwem. Co nam chce przekazać? I jak wąż jest interpretowany przez sennik?

Zobacz też: Byle do wiosny - przednówek, co to właściwie jest? Astrolog Merkurja o magii przedwiośnia >>>

Według tego, co zawiera sennik , wąż sam w sobie jest zapowiedzią zmiany, ale nie wiadomo, jakiej konkretnie. Nie wiemy zatem, czy zmiana ta będzie dla nas pozytywna, czy negatywna w skutkach. Dużo ważniejszy jest kontekst tego, o czym śnimy. Dopiero łącząc ze sobą poszczególne elementy, sen , w którym pojawia się wąż nabiera głębszego znaczenia i może przekazać nam więcej.

Zobacz też: Co oznacza sen o wodzie? Sennik odpowiada, co wróży woda >>>

Sennik. Wąż w domu

Wężowi przypisuje się dwulicowość i przebiegłość, co jest nie bez znaczenia dla symboliki snu o wężu. Nasza podświadomość często podsuwa nam obrazy, których przekaz będzie odpowiadał powszechnej symbolice. Sennik podaje, że wąż w domu ma nas ostrzegać przed kimś z naszego otoczenia, kto jest wobec nas nieszczery i chce nas oszukać. Wąż widziany we śnie w domu to też zwiastun przed złą atmosferą w rodzinie, kłopotami i szkodliwą ingerencją osoby trzeciej.

Zobacz też: Jak odbierać sen o włamaniu do domu? W jaki sposób sennik opisuje włamanie do mieszkania? >>>

Interpretacja snu a gatunek węża

Mając sen o wężu , warto zwrócić uwagę na jego gatunek i wygląd. Według tego, co przeczytamy w senniku, wąż boa powinien być odbierany jako metafora. Symbolizuje, że jesteśmy przytłoczeni, dusimy się w obliczu jakiejś sytuacji lub relacji z drugą osobą. Dużo poważniej powinniśmy potraktować sen z udziałem kobry. Sennik podkreśla, że wąż kobra jest ostrzeżeniem. W naturze jest to jeden z najbardziej jadowitych gatunków. We śnie dla kobiety jest przestrogą przed utratą reputacji, mężczyznę ostrzega przed przebiegłymi wrogami. Równie mało optymistyczne jest tłumaczenie snów, w których pojawia się żmija. W senniku przeczytamy, że żmija to wąż zwiastujący zagrożenie i kłopoty.

Zobacz też: Czy powinniśmy się bać snów o wisielcu? Sennik odpowiada, co znaczy wisielec widziany w snach! >>>

Znaczenie koloru węża – sennik

Przy interpretacji snów z wężami nie raz korzystnie jest sobie przypomnieć kolor gada. Jego barwa może nieść za sobą dodatkowe przesłanie. W senniku czarny wąż jest tłumaczony jako odzwierciedlenie naszego strachu przed zmierzeniem się z problemami. Jeżeli jest miedziany albo jasnobrązowy, to stanowi sygnał o niemożności urzeczywistnienia marzeń. Drugie rozumienie mówi, że kogoś oszukujemy. Ciemny brąz zwiastuje dużą stratę. Dalej w senniku czytamy, że biały wąż to symbol dobrych intencji, które prowadzą do nieszczęścia.

Ten sam sennik podaje, że żółty wąż obecny we śnie kobiety jest symbolem lęku przed męską seksualnością. Pomyślnym znakiem będzie dla nas sen, w którym ujrzymy gada w zielonym kolorze. Według sennika zielony wąż symbolizuje życie w zgodzie z wyznawanymi zasadami i sumieniem, a także dobre zdrowie. Równie pomyślny jest złoty wąż, kojarzony ze skarbami. Z kolei niebieski to sygnał z podświadomości, że jesteśmy emocjonalnie chłodni.

Zobacz też: Sennik. Wpaść do wody we śnie. Jak sennik tłumaczy sen o wpadaniu do wody? >>>

Zachowanie węża – sennik

Podobnie jak wszystkie zwierzęta, jakie pojawiają się w naszych snach, tak i wąż może mieć wobec nas nastawienie pokojowe lub agresywne. Sennik mówi, że wąż i ukąszenie prawdopodobnie zwiastują, że czeka nas przemiana duchowa i nowe poglądy. Jednocześnie sennik podkreśla, że jeśli wąż ukąsi, a po ukąszeniu odczuwamy ból, jest przestrogą przed zbliżającą się chorobą. Dalej sennik interpretuje sen, w którym wąż atakuje. Jest to dla nas przestroga, że czeka nas starcie z groźnym przeciwnikiem.

Wąż, który wpełza na drzewo w senniku ma znaczenie związane z pozyskaniem przez nas nowych umiejętności i wiedzy. Sen o wężu leżącym sygnalizuje nam obecność ukrytego wroga. Jeżeli we śnie karmimy gada, pokazuje to nasze przyjazne nastawienie wobec zdrady i oszustwa, za co przyjdzie nam zapłacić. Zwierzę obecne w naszym śnie wcale nie musi być żywe. Sennik zawiera wzmiankę, że martwy wąż świadczy o tym, że będziemy mieli przewagę nad naszym przeciwnikiem.

Sennik. Wąż mały czy duży?

Węże pojawiające się w snach mogą być różnej wielkości. Jeżeli widzimy na drodze węże i małe, i duże, wtedy dostajemy przesłanie, że wspólnie z przyjaciółmi pokonamy wroga. Sennik mówi, że mały wąż , który nas gryzie zwiastuje lęk przed kimś albo nadchodzącą chorobę. Równocześnie w senniku indyjskim mały wąż to wróżba szczęścia. W tym samym senniku pojawia się duży wąż przepowiadający, że zostaniemy przez kogoś oszukani.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości