Widzowie porannego pasma stacji ABC byli świadkami niecodziennego wydarzenia. Dziennikarz, który prezentował pogodę niespodziewanie oświadczył, że nie jest w stanie kontynuować. Co się stało?
Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.
Australijski dziennikarz Nate Byrne podczas prezentowania pogody w porannym programie ABC News Breakfast dostał ataku paniki.
Dziennikarz przerwał program. Dostał ataku paniki
Do tej niecodziennej sytuacji doszło podczas emisji wtorkowego (13 sierpnia) wydania programu. Nate Byrne nagle przerwał prezentowanie pogody i oznajmił, że musi się na chwilę zatrzymać. - Niektórzy z was mogą wiedzieć, że miewam ataki paniki i to właśnie teraz się dzieje - wyznał i poprosił prowadzącą poranny serwis - Lisę Millar - aby kontynuowała. Po tych słowach kamera od razu skierowała się w stronę prowadzącej.
Po kilku minutowej przewie Byrne odzyskał równowagę i mógł kontynuować pracę. Gdy tylko ponownie pojawił się na wizji - przeprosił widzów za zaistniałą sytuację.
Prezenter opowiedział o atakach paniki
Prezenter pogody opowiedział później o swojej chwilowej niedyspozycji w BBC News. - Dotarłem do ściany i wówczas zdałem sobie sprawę, że brakuje mi tchu. Wiem, że ta konkretna pozycja jest dla mnie wyzwalaczem ataków paniki. I się zaczęło, to wywołało jeden - tłumaczył Byrne.
Zdradził też jak objawia się u niego atak paniki. - Czuję mrowienie całego ciała, zaczynam się pocić. Po prostu wszystko we mnie krzyczy: Uciekaj, idź, wyjdź - wyjaśnił. Dziennikarz dodał, że po tym, co się wydarzyło spotkał się tylko z pozytywnymi reakcjami. Wyznał, że jego otwartość w tym temacie pomogła innym. - Wiele osób po tym, jak pierwszy raz publicznie o tym mówiłem, powiedziało mi, że nie wiedzieli, że to, co mieli, to był atak paniki. Nie wiedzieli, że inni ludzie też miewają takie ataki. To się zdarza - powiedział. - Chodzi o to, że jeśli stwierdzisz, że masz atak paniki lub zaburzenia lękowe, to najlepiej udać się do lekarza. Rozmowa z kimś jest prawdopodobnie najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić - stwierdził.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Dlaczego boimy się chwalić swoimi sukcesami? "Częste zjawisko u osób bardzo empatycznych"
- "Depresję u kobiety w ciąży trzeba leczyć tu i teraz". Jak wygląda farmakoterapia u przyszłych mam?
- Jak komplementy od ojca wpływają na dorosłe życie córki? "Kluczowe, aby dotyczyły nie tylko wyglądu"
Autor: Katarzyna Oleksik
Źródło: dailymail.co.uk/polsatnews.pl
Źródło zdjęcia głównego: RUNSTUDIO/Getty Images/Facebook