Horoskop

Co wróżą paznokcie - sennik

Horoskop

Aktualizacja:
Paznokcie

Chronią skórę, ich stan pokazuje to, czy jesteśmy zdrowi. Czy sen o paznokciach też dotyczy zdrowia? Może paznokcie mają jeszcze inne znaczenie? Skorzystaj ze wskazówek sennika i zinterpretuj sen z paznokciami.

Sennik zawiera interpretację wielu motywów sennych, w tym snów, w których pojawiają się paznokcie. Częściej występują one w snach kobiet, ale płeć nie jest tutaj czynnikiem determinującym. Najczęściej paznokcie wiążą się ze zdrowiem, ich obserwacja jest przydatna w diagnostyce wielu chorób. Podobnie wygląda to, jeżeli spojrzymy na symbolikę ich obecności w snach. Co jeszcze powiedzą nam paznokcie, kiedy przeanalizujemy sennik? Jeżeli prawidłowo prześledzimy szczegóły naszego snu, dowiemy się, czego się wystrzegać. Jednocześnie senników jest kilka, podobnie jak znaczeń określonej sytuacji ze snu, więc nie powinno się trzymać sztywno jednej wersji, jeżeli jest ich więcej.

Najczęściej sen o paznokciach jest tłumaczony pod kątem zdrowia. Jednak nie jest to jedyna symbolika, jaka się z tym wiąże. Możliwe, że kontekst snu będzie wskazywał na to, że zwiastuje on coś, co dotyczy gotowości do działania albo nadchodzących trudności. Nie raz sygnalizuje problemy w zakresie finansów. Nie bez powodu paznokcie są przez sennik opisane bardzo szeroko. Aby sen prawidłowo zrozumieć, trzeba sobie przypomnieć wszystkie detale. Liczy się wszystko: długość paznokci, ich kondycja czy to, że są pomalowane. Jak w takim razie podejść do interpretacji?

Zadbane, czy brudne – sen o paznokciach

Dobre skojarzenie będzie budził sen, w którym paznokcie są ładne i zadbane. W rzeczywistości są one estetyczne i świadczą o zdrowiu. Sen, w którym są takie paznokcie, stanowi potwierdzenie naszego dobrego stanu fizycznego i psychicznego. Symbolizują pewność siebie, energię do podejmowania wyzwań i poczucie własnej wartości. Z drugiej strony odzwierciedlają życie w harmonii i odpowiednie zarządzanie sobą.

O ile zadbane paznokcie są postrzegane w samych superlatywach, o tyle brudne i połamane, nie. Świadczą one o kłopotach, a jak podkreśla sennik, połamane paznokcie symbolizują ciężki okres dla naszej psychiki, mogą również przepowiadać rodzinne konflikty. Dalej sennik podaje, że brudne paznokcie wróżą jeszcze gorzej. W najbliższym otoczeniu może spotkać kogoś wypadek. Z kolei natarczywe piłowanie to oznaka stagnacji i wynikającej z tego frustracji.

Sennik. Paznokcie długie i krótkie

Tutaj ponownie odnosimy się do tego, co bardziej kojarzy się ze zdrowiem i estetyką. Dużo lepiej prezentują się długie paznokcie, a sennik także opisuje sen w sposób pozytywny. Przedstawiają one ogromną siłę jaka w nas drzemie, a także pozycję społeczną. Jeżeli śnimy o tym, że to my mamy długie paznokcie, otoczenie darzy nas sympatią. Wyjątek stanowią sny, w których długość jest przesadna, wtedy też wizję należy potraktować jako przestrogę przed konfliktem, a tym samym unikać osób, z którymi może dojść do kłótni.

Sen o paznokciach krótkich także powinien nas zaalarmować, tym razem w związku z naszym zdrowiem. Najczęściej sny tego typu zwiastują poważniejszą chorobę. Czasem chodzi o pogorszenie sytuacji materialnej. Po śnie z krótkimi paznokciami lepiej się wstrzymać z poważniejszymi inwestycjami.

Co mówi sennik o pomalowanych paznokciach?

Paznokcie w snach mogą pojawić się jako naturalne albo być pomalowane lakierem. Zdarza się, że śni się sama czynność malowania. Kiedy na płytce paznokciowej jest ciemny kolor, sen należy interpretować jako oznaka pracy, która nie przynosi nam satysfakcji. Negatywnie interpretowany jest przede wszystkim czarny. Jeżeli śnią się paznokcie w tym kolorze, stanowią odzwierciedlenie dziwnych potrzeb, a także ich niszczenia. Wymienia się tutaj pragnienie zemsty, agresję i złość. Zupełnie odmiennie interpretuje się kolor różowy symbolizujący gotowość na nową miłość. W senniku przeczytamy, że paznokcie pomalowane na czerwono obrazują nasze seksualne potrzeby. Czerwony lakier ma także drugie znaczenie – wiąże się z sukcesem, ale wcześniej czeka nas cierpienie.

Sny o paznokciach obcinanych i obgryzanych

Wydawałoby się, że obcinanie i obgryzanie daje podobny efekt – paznokcie są krótsze. Jednocześnie znaczenie tych dwóch czynności jest różne. Sennik podaje, że obcinanie paznokci ma kilka tłumaczeń. Głównie odnosi się do pomyślnych inwestycji, z których będziemy czerpać zyski w przyszłości. Jeżeli jednak śnimy, że paznokcie obcinamy komuś, czekają nas straty finansowe albo problemy zdrowotne. Jednocześnie może to zwiastować spotkanie z długo niewidzianymi znajomymi. W senniku znajdziemy wzmiankę, że obcinanie paznokci u nóg również zwiastuje stratę pieniędzy i chorobę.

Obgryzamy paznokcie zazwyczaj wtedy, kiedy jesteśmy nerwowi, to samo odnosi się do obecności tej czynności na naszych snach. Obgryzanie paznokci według sennika jest dla nas zapowiedzią zbliżającego się stresującego okresu w naszym życiu.

Zobacz też:

Mroczna osobowość – nietoperz we śnie

Noc Kupały a Noc Świętojańska. Czy to ta sama noc?

Znaczenie kolorów w różnych dziedzinach. Jak wpływają na nas barwy?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości