Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca. Co oznacza?

Pełnia Księżyca
Pierwsza wiosenna pełnia Księżyca
Źródło: gettyimages/ Charles O'Rear
W sobotę 16.04 późnym wieczorem wypada pierwsza wiosenna pełnia Księżyca, zwana w naszej rodzimej kulturze Księżycem Siewnym, Księżycem Wzrostów bądź Kiełkującym Księżycem.

Wśród Indian Ameryki Północnej popularną nazwą tej pełni jest Różowy Księżyc. Ma to związek z rozpościerającymi w tym czasie swoje płatki kwiatami, które zabarwiają prerię odcieniami fuksji na kształt różowego dywanu.

Wszystkie te nazwy, zarówno rodzime, jak i zapożyczone z innych kultur, mają związek z zauważalnie przyspieszonym wzrostem roślin i siłą, którą otrzymują kiełkujące ziarna, aby wzbijać się ponad ziemię.

Astrologia i ezoteryka

Źródło: Kinga Dyczewska / Dzień Dobry TVN
Horoskop - ogólny
Horoskop - ogólny
Horoskop numerologiczny na 2024
Horoskop numerologiczny na 2024
Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Losy świata ukryte w przepowiedniach
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię?
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Co mówi o tobie twoje imię? (cz. II)
Numerologiczne tajemnice
Numerologiczne tajemnice

Dlaczego pierwszy, wiosenny Księżyc jest tak ważny?

Jeśli ktoś myśli, że pełnie Księżyca nie mają nic wspólnego z naszą codziennością i cyklami, według których żyjemy, po prostu się myli.

Pierwsza, wiosenna pełnia niemal w oczach ciągnie ku górze zielone trawy zbóż i rozwija na drzewach i krzewach pierwsze pąki.

Rośliny, ptaki, płazy i gady budzą się do życia, aktywując w przyspieszonym tempie swoje funkcje życiowe.

Cykl astrologiczny zaczyna się znakiem Barana (Słońce wkracza do niego w pierwszy dzień wiosny – 20. lub 21 marca) i kończy znakiem Ryb. Zarówno pierwszy Nów Księżyca w świeżo rozpoczętym zodiakalnym roku (miał miejsce 1.04), jak i Pierwsza pełnia (16.04) to daty kluczowe, dzięki którym energia nowego, zodiakalnego roku ugruntowuje się i przybiera kształt, którym będzie podążać przez kolejne fazy gwiezdnego zwierzyńca.

W kulturze chrześcijańskiej pierwsza wiosenna pełnia Księżyca wyznacza datę Wielkanocy, która zawsze wypada w pierwszą niedzielę właśnie po tym zjawisku astronomicznym. Nic dziwnego, ponieważ to właśnie ten Księżyc jest symbolem odradzającego się życia i zwycięstwa życia nad śmiercią.

Jaki będzie Księżyc Wzrostu w tym roku?

Pełnia Księżyca w znaku Wagi, która wypadnie dokładnie o godzinie 20.54 w sobotę, szesnastego kwietnia, przyniesie Nam konieczność zastanowienia się nad sprawami partnerskimi i uporania się z kłopotami w komunikowaniu swoich pragnień. Na plan pierwszy wysuną się kwestie, związane z tym, kogo kochamy i czy aby na pewno spędzamy czas właśnie w towarzystwie osób bliskich sercu, czy raczej tych, z którymi widzi Nas otoczenie.

Dzięki mocy Księżyca Wzrostów można wykonywać Rytuał Mapy Marzeń – (od nowiu 1.04 do pełni 16.04). Pełnia Księżyca będzie działać przez całe święta Wielkiej Nocy, a nawet kilka dni po nich.

Niestety nie przyniesie Nam spokoju i wyciszenia, ale raczej nerwy i brak stabilizacji.

Słonce i Księżyc ustawią się na dwudziestym szóstym stopniu osi Baran – Waga, blisko do wpływu planety karłowatej Eris, czyli bogini niezgody.

Możemy czuć, że nabrzmiałe pretensje, dawne rodzinne waśnie, niewypowiedziane żale, będą domagać się ujścia.

Na szczęście później, po wypowiedzeniu swoich roszczeń, przyjdzie szybkie oczyszczenie i uspokojenie.

Pozytywy pełni w znaku Wagi

 • Wyjście z cienia ze swoimi uczuciami, powiedzenie wprost o swoich oczekiwaniach, poszukiwanie kompromisu i porozumienia, siadanie przy jednym stole z osobami, z którymi byliśmy w konflikcie, dość teatru i udawania w relacjach z otoczeniem, pora na autentyczność.

  Negatywy pełni w znaku Wagi

  • Wzajemne oskarżenie się o kłopoty rodzinne, bóle zatok, bóle głowy, kłopoty w rodzinie dotyczące podziału obowiązków, brak partnerskiej stabilizacji, niesprawiedliwy podział dóbr jako przyczyna kłótni.

   Wskazówki dla wszystkich znaków zodiaku

   Baran – nie ulegaj nadmiernej ekscytacji, postaraj się zachować zimną głowę i nie gorączkuj się ponad miarę,

   Byk - nie ulegaj pokusom wielkanocnego stołu ponad miarę, Twój układ pokarmowy nie jest w dobrej kondycji,

   Bliźnięta – możesz przypadkowo zdradzić sekret jakiejś osoby, która będzie mieć o to wielki żal, wstrzymuj swój język przed nadmierną swobodą,

   Rak - ktoś będzie Cię zmuszał do zachowań, na które nie masz ochoty, trzeba wykazać się asertywnością, nie zapraszaj gości, których nie lubisz,

   Lew - nie bój się mówić jasno o tym, co widzisz i dostrzegasz, wystąpisz w obronie jakieś osoby, która została potraktowana niesprawiedliwie,

   Panna – nie zawsze musisz być na usługach innych i spełniać ich oczekiwań, czas jasno to zakomunikować,

   Waga – to Twoje wielki dni, te Święta będą się kręcić wokół Ciebie. Możliwa zapowiedź ślubu, chrzcin, wielkiej przeprowadzki,

   Skorpion – możesz być wewnętrznie rozdarty pomiędzy tym, co podpowiada rozsądek, a tym, czego pragnie serce. Nie wahaj się, idź za głosem instynktu, one jest Twoim sprzymierzeńcem,

   Strzelec – będziesz mieć wiele entuzjazmu, wewnętrznego ognia i radości, którą możesz podzielić się z innymi, to tylko Cię wzmocni,

   Koziorożec - nie jest to Twój najlepszy czas, przyszła pora rozliczeń i chociaż są one dość nieprzyjemne, to są również konieczne,

   Wodnik – otwierają się dla Ciebie ważne drzwi, zostaniesz wpuszczony na nowy teren, nową przestrzeń, w której powinieneś się świetnie odnaleźć, to dobry moment na start w nieznane,

   Ryby - jesteś zbyt wrażliwa na rodzinne spory i wzajemne obwinianie się, dlatego postarasz się zadziałać jak mediator i dzięki temu atmosfera znacznie się poprawi, ale może to odbyć się kosztem Twojego układu nerwowego.

   Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

   Zobacz także:

   Autor: Astrolog Merkurja

   Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/ Charles O'Rear

   podziel się:

   Pozostałe wiadomości