Horoskop

Ogromna namiętność, ale i zbrodnie z zazdrości. Co jeszcze przyniesie rok Wodnego Tygrysa?

Horoskop

Autor:
Nastazja
Bloch
Rozpoczyna się Rok Tygrysa
Rozpoczyna się Rok TygrysaDzień Dobry TVN
wideo 2/2

Rok 2022 prawie w całości upłynie pod władaniem majestatycznego, dzikiego, budzącego respekt Tygrysa. Przewodnictwo Tygrysa w żywiole wody rozpoczyna się 1 lutego 2022, a kończy 21 stycznia 2023 roku, kiedy przekaże panowanie Królikowi. Co to oznacza w praktyce? Horoskop zdradziła nam astrolog Merkurja. 

Rok Wodnego Tygrysa - co to oznacza?

Pierwszego lutego dojdzie na niebie do Nowiu Księżyca w znaku Wodnika, co w krajach Dalekiego Wschodu jest równoznaczne z rozpoczęciem się Nowego Roku. W chińskim zodiaku panowanie przez dwanaście lat, kolejno rok po roku przejmują przedstawiciele gwiezdnego zwierzyńca poczynając od Szczura, a skończywszy na Dziku. Po roku inteligentnego, sprytnego, a poniekąd podstępnego Szczura (2020) następnie roku powolnego, szukającego okazji do zarobku, a jednocześnie skupionego na zapewnieniu bezpieczeństwa Bawołu (2021) nadchodzi rok wielkich namiętności, głębokich uczuć oraz zaciekłej walki o swoje terytorium – czas Tygrysa (2022). Niektórzy dorobią się ogromnej fortuny, pod warunkiem, że nie przestraszą się ryzyka. W tym roku promowana będzie przede wszystkim odwaga. W polityce władzę przejmą charyzmatyczne, silne osoby, które potrafią porwać za sobą tłumy i narzucić innym swoją wolę. Co oznacza Tygrys w chińskim zodiaku? Symbolizuje odwagę, siłę i przeciwstawienie się złym mocom. Determinacja Tygrysa i energia do walki ze złem jest w Chinach wręcz przysłowiowa. Z wad tego znaku można wymienić egocentryzm i konieczność skupiania na sobie całej uwagi otoczenia.

Merkurja o Roku Tygrysa
Merkurja o Chińskim Nowym Roku

Panowanie Tygrysa – pozytywy i kłopoty

POZYTYWY:

 • ogromne namiętności,
 • okazję do pokonania samotności
 • odrzucenie lęku przed bliskością
 • gorące, ale niebezpieczne romanse
 • zazdrość i walkę o terytorium zarówno w kwestiach partnerskich jak i zawodowych
 • zdominowanie otoczenia przez silne osoby
 • odwagę do działania w biznesie
 • powrót mody na Orient
 • docenienie znaczenia sztuki, uwielbienia dla artystów
 • wzrost kreatywności i twórczości
 • skok gospodarczy państw Dalekiego Wschodu

KŁOPOTY

 • problemy z wodą, trzaskające rury, awarie wodociągów
 • zalania, podtopienia, tsunami
 • roztopy, bardzo trudny marzec
 • zbrodnie z zazdrości,
 • działanie w afekcie

Chiński Nowy Rok. Horoskop dla wszystkich chińskich znaków zodiaku na rok Wodnego Tygrysa

SZCZUR - 1932, 1948, 1960, 1972, 1984, 1996, 2008, 2020

SZANSE

Przed Tobą duże zmiany, które wprowadzisz ogromnym wysiłkiem. Trzeba będzie przeciwstawiać się trudnym osobom w Twoim otoczeniu, ale ponieważ jesteś bardzo przezorny i umiesz znaleźć rozwiązanie w każdej sytuacji – poradzisz sobie. Ktoś będzie chciał zminimalizować Twoją rolę, ale nie dasz się zepchnąć na margines. Lepsze układy czekają na Ciebie w drugiej połowie roku. Od lipca podejmiesz ryzyko i wejdziesz w nowe branże, jesienią czeka Cię również nowe, bardziej prestiżowe stanowisko. Wiosną możesz czuć się bardzo zmęczony i bez energii, ale basen i sauna przywrócą Ci zdrowie. Poczujesz głód mocnych wrażeń i bardzo prawdopodobne, że samotne Szczury rzucą się w wir romansów.

TRUDNOŚCI

Niestety trwałe relacje z długoletnim stażem przejdą ciężką próbę. Może za tym stać potrzeba doświadczenia czegoś nowego. W lutym i marcu trzeba będzie zwrócić uwagę na układ wieńcowy. Jeśli nie chcesz kłopotów, nie romansuj w pracy lub szkole, ponieważ przerodzi się to w fatalne zauroczenie lub niebezpieczny związek o szkodliwych konsekwencjach. Finansowo ciężka pierwsza połowa roku. Kontakty z innymi. Sprzyjać Ci będą Koń, Małpa i Dzik. Wystrzegaj się Bawołu.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Szczur.

BAWÓŁ - 1937, 1949, 1961, 1973, 1985, 1997, 2009

SZANSE

Przed Tobą okres zasłużonego odpoczynku, po ciężkim wysiłku, który był Twoim udziałem w poprzednim roku. Nareszcie poczujesz, że zbierasz owoce swojej pracy, którą wykonałeś wcześniej. Masz szanse odnaleźć spokój na łonie rodziny, co będzie Twoim wielkim ukojeniem. Pojawią się również okazje do większej ilości wspólnych urlopów i zwiedzania świata. Od maja przyjdą do Ciebie nowe możliwości zarobkowania, głównie poprzez wynajem nieruchomości lub pracę w branży remontowo-budowlanej, w grę wchodzi również administracja. To generalnie dobry rok, aby zainwestować w kupno mieszkania, działki budowlanej bądź rekreacyjnej. Będziesz się cieszył również lepszym zdrowiem. W miłości czas powiedzieć tak i stanąć na ślubnym kobiercu.

TRUDNOŚCI

Nawet jak dla Ciebie może być momentami zbyt stabilnie i nudno. W związku powieje stagnacją, dlatego aby nie przeholować z czekaniem, trzeba wejść wspólnie w nowy etap. Twój życiowy partner będzie narażony na pokusy, szczególnie latem. W kwestiach zdrowotnych może się odezwać woreczek żółciowy. Kontakty z innymi. Sprzyjające znaki to Kozy i Koguty. Uważaj na Dziki i Szczury.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Bawół.

TYGRYS - 1938, 1950, 1962, 1974, 1986, 1998, 2010, 2022

SZANSE

Nareszcie przejmujesz zodiakalną pałeczkę i pokażesz światu swoją siłę i charyzmę. Przed Tobą rok wielkich możliwości i rozwoju osobistego. Czekają Cię głównie sukcesy, pochwały i nagrody. Jeśli się odważysz, zyskasz ogromne bogactwo, warto założyć własną działalność gospodarczą. Bardzo możliwe inwestowanie w rynki wchodzące lub innowacyjne technologie. Pracując u kogoś znaj swoją wartość, zażądasz podwyżki i ją otrzymasz. Na polu, na którym rywalizujesz utrzesz nosa przeciwnikom. W miłości prawdziwe fajerwerki. Możesz uwodzić na prawo i lewo, ponieważ nie ma na Ciebie mocnych. W tym roku nie opędzisz się od adoratorów i wielbicieli.

TRUDNOŚCI

Ponieważ nie wiesz co to skromność i lubisz się puszyć, wiele osób będzie zazdrosnych o Twoje sukcesy materialne, ale przede wszystkim o powodzenie u płci przeciwnej. Będą kopać dołki. Wokół Ciebie pojawi się rzesza fałszywych przyjaciół i pochlebców. Jeśli zdecydujesz się na dość ryzykowne inwestycje, pamiętaj, żeby nie lokować w nich wszystkich środków. Jeśli szukasz mocnych wrażeń, to pamiętaj że je dostaniesz, zatem miej uwagi tylko do siebie. Kontakty z innymi. Wspierają Cię Koń i Pies. Unikaj Małpy i Węża.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Tygrys.

KRÓLIK - 1939, 1951, 1963, 1975, 1987, 1999, 2011

SZANSE

W nadchodzących miesiącach spotka Cię wiele wzruszeń z powodów rodzinnych. Śluby, wesela, chrzciny, rocznice, komunie. Masz słaby układ nerwowy i generalnie jesteś typem nadwrażliwca dlatego postaraj się zadbać o higienę psychiczną. Zawodowo czeka Cię kontynuacja podjętego kierunku pracy i kariery. Bardzo prawdopodobne utrzymanie i rozwijanie kompetencji, oraz wyższy poziom edukacji. Na szczęście w roku Tygrysa staniesz się bardziej asertywny, co do tej pory było Twoją słabą stroną. Nareszcie zawalczysz o spełnienie swoich potrzeb i stwierdzisz, że też są ważne. Postawisz się w partnerstwie i wyznaczysz granice. Będziesz odważniejszy jeśli chodzi o wymagania stawiane drugiej połówce.

TRUDNOŚCI

W tym roku pojawią się trudne myśli i dużo lęków, szczególnie w maju i czerwcu. Dlatego nie bierz na siebie zbyt wiele, ponieważ pojawią się braki energetyczne. Twój nadmierny stres przez odpowiedzialność za innych da Ci się we znaki i zmierzysz się z kłopotami ze stopami, nerkami i pęcherzem moczowym. Pamiętaj, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Nie wyziębiaj organizmu, nie przyjmuj na siebie cudzych obowiązków. Kontakty z innymi. Sprzyjać Ci będą Małpa i Koza. Zadziałają na Twoją niekorzyść Wąż i Koń.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Królik.

SMOK - 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012

SZANSE

Jeśli masz szczęście i urodziłeś się w roku Smoka, nie będziesz mieć wiele powodów do narzekania. W roku Tygrysa otrzymasz od Wszechświata całe mnóstwo dobrej energii. Wokół Ciebie pojawią się ludzie o korzystnym wpływie oraz pozytywne zbiegi okoliczności. Twoim skarbem będą sprzyjające osoby na stanowiskach i pomocni przyjaciele. Jesienią czeka Cię wymiana nieruchomości na na znacznie lepszą i ułożenie się życia partnerskiego. W pracy otrzymasz pod pieczę odpowiedzialny, nowy odcinek, który będzie Twoim oczkiem w głowie. Finanse będą lepsze niż w ostatnich trzech latach. Po długim okresie kapryszenia, samotne Smoki spotkają swoją miłość z przeznaczenia.

TRUDNOŚCI

W kwestiach zdrowotnych mogą Cię pojawić się kłopoty ze stanem skóry i paznokci. Trzeba się temu dokładniej przyjrzeć, ponieważ to może nieść ukrytą informację. Niepokoić Cię będzie przeciąganie się spraw urzędowych i formalnych, które potrwa aż do czerwca. Sen z oczu będą Ci spędzać również leniwi współpracownicy, za których obowiązki będziesz wykonywał w większości sam. Kontakty z innymi. Możesz liczyć na pomoc Szczura i Węża. Przeszkadzać będą Królik i Pies.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Smok.

WĄŻ- 1941, 1953, 1965, 1977, 1989, 2001, 2013

SZANSE

To nie będzie rok, który przeleci Ci z górki. Trzeba będzie podejmować dość ciężkie decyzje. Przed Tobą liczne kalkulacje i rozliczenia. Powinieneś pokusić się o spojrzenie chłodnym okiem na osoby, które towarzyszą Ci od lat. Wśród nich są pochlebcy i interesowni znajomi. Z pewnych relacji zrezygnujesz bez żalu. W Roku Tygrysa zajmiesz się głównie porządkami, odsiewem i przygotowaniem gruntu pod długofalowy sukces, który przyjdzie w kolejnych latach. W kwestiach pracy czeka Cię pozbycie się złych doradców i zbędnych współpracowników. Na szczęście w finansach możesz liczyć na przewidywalne, stałe wpływy, które będą na w miarę zadowalającym poziomie.

TRUDNOŚCI

Chociaż to bolesne, to trzeba wykluczyć szkodników z życia prywatnego i zawodowego. Dla własnego dobra przeprowadzisz rozstania z osobami, z którymi Ci dłużej nie po drodze. W kwestiach zdrowotnych pojawi się stany zapalne w kończynach dolnych. Kontakty z innymi. Będą Ci sprzyjać inne Węże oraz Bawoły. Nie spodziewaj się pomocy od Królików i Tygrysów.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Wąż.

KOŃ - 1930, 1942, 1954, 1966, 1978, 1990, 2002, 2014

SZANSE

Nareszcie Twoja sakiewka będzie pełna. Pracowity byłeś zawsze, ale nie zawsze miałeś z tego odpowiedni ekwiwalent finansowy. Teraz to się zmieni. Rok Tygrysa przyniesie Ci ogromną satysfakcję z pracy. Przed Tobą miesiące, w których pojawi się wiele udogodnień i ułatwień. W czerwcu możesz zostać dostrzeżony przez wpływowe osoby, które postawią na Ciebie. W Roku Tygrysa będziesz tryskać energią, urodą i wdziękiem. Odniesiesz ogromny sukces towarzyski i zdobędziesz popularność, niewykluczone, że również w mediach. Czekają Cię równie zyski materialne ze zrządzenia Losu. Intuicyjnie poczujesz gdzie się pojawiać i o jakiej porze. W sprawach miłości dość niebezpiecznie, ponieważ masz zbyt wiele opcji naraz.

TRUDNOŚCI

Do trudności powinieneś zaliczyć brak silnej woli i zbytnie ciągotki do ulegania pokusom, przede wszystkim uczuciowym, ale również kulinarnym jak i finansowym. Możesz kupować bez opamiętania drogie gadżety i luksusowe torebki czy garnitury. Największym problemem będą jednak okazje do niewierności, którym powinieneś się oprzeć jeśli chcesz utrzymać związek. Kontakty z innymi. Sprzyjają Ci Pies i Tygrys. Nie możesz liczyć na Bawoła i Małpę.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Koń.

KOZA - 1931, 1943, 1955, 1967, 1979, 1991, 2003, 2015

SZANSE

Stoisz u progu reform na różnych płaszczyznach. Po latach stagnacji czeka Cię przełomowy rok. Nareszcie popchnięta prze Los rzucisz się na głęboką wodę, zaryzykujesz i uwolnisz się od długoletnich ciężarów. Obawiałaś się zrzucić kajdany, a w Roku Tygrysa będzie to prostsze niż Ci się wydaje. Dzięki uzyskanej przestrzeni skoncentrujesz się na karierze zawodowej. Wreszcie założysz swoją działalność, a Twój biznes okaże się trafiony. Spotka Cię prestiż, o który było trudno pracując u kogoś innego. Pojawi się również dużo nowych propozycji towarzyskich.

TRUDNOŚCI

W tym roku nie będziesz wulkanem energii, zresztą trudno się dziwić, zazwyczaj jesteś dość spokojna. Jednak w tym roku będziesz w trochę słabszej kondycji. Może to być spowodowane kłopotami z hematokrytem we krwi. Jeśli zauważysz mniejszy zasób sił, pojawi się konieczność suplementacji żelaza. Przemyśl w lato wyjazd do sanatorium lub turnus rehabilitacyjny, który w tym roku jest dla Ciebie wskazany. Kontakty z innymi. Wspierają Cię Dzik i Pies. Uważaj na Smoka i Tygrysa.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Koza.

MAŁPA- 1932, 1944, 1956, 1968, 1980, 1992, 2004, 2016

SZANSE

Rok Tygrysa to nie jest Twój ulubiony czas. W chińskiej astrologii Tygrys to Twój naturalny antagonista, zatem lekko nie będzie, ale dasz radę. Z plusów możesz zauważyć, że długo odkładane plany, już od marca ruszą z miejsca. Zaistniałe poza Twoją wolą sytuacje wymuszą zmianę. Jeśli Twoje stałe związki nie spełniają już swojej roli i wypaliły się – odejdą, a na to miejsce wejdzie świeża i pozytywna energia. Możesz mieć poczucie, że w ciągu najbliższych miesięcy walczysz o ważne dla siebie sprawy, To przecież nic złego. Po prostu trzeba obronić swój teren. Najważniejsze, że w Roku Tygrysa spotka Cię nowe otwarcie, i pojawi się nowa karta w księdze Twojego życia. Pieniądze będą szybko przychodzić, ale musisz uważać, aby zbyt łatwo nie opuszczały Twego portfela.

TRUDNOŚCI

Tygrys spowoduje, że czekać Cię będzie rok wzmożonego wysiłku. Los będzie wymagał trudnych decyzji, których skutki za rok czy dwa lata będziesz sobie bardzo chwalić. Pamiętaj, że lepsze mniejsze, ale pewne kwoty niż złote góry na horyzoncie. Miej kilka opcji, nie ryzykuj wszystkiego, ponieważ pojawią się łatwe straty. Jesienią będą miotać Tobą skrajne emocje. Kontakty z innymi. Możesz liczyć na pomoc Szczura i Królika. Działać na Twoją niekorzyść będą Koguty i inne Małpy.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Małpa.

KOGUT - 1933, 1945, 1957, 1969, 1981, 1993, 2005, 2017

SZANSE

To będzie wyjątkowo intensywny rok. Czeka Cię bardzo dużo zajęć i praca na co najmniej dwa etaty. Możesz wykonywać kilka dodatkowych zleceń i dorywczych zajęć. Dzięki temu pojawi się szansa na rozliczenie się z długami przeszłości. Oprócz powodzenia finansowego, poprawi Ci się również pod względem kondycyjnym. Przed Tobą wyciszenie się chronicznych dolegliwości. Bardzo możliwe powiększenie rodziny. Jesienią będziesz jeszcze oglądał się wstecz, ale nie bez powodu. Chodzi o ostateczne rozliczenie się z tym co było i uwolnienie od kul u nogi. Powrót do relacji z wczesnej młodości nie jest w żadnym razie dobrym pomysłem.

TRUDNOŚCI

Kłopotliwi ludzie będą chcieli ponownie zaistnieć w Twoim życiu. Pojawią się sprawy z przeszłości, z którymi trzeba się będzie uporać. Ktoś pod pretekstem sentymentu będzie chciał zawrócić Ci w głowie, nie pozwalaj na to, przecież wiesz jak to się skończy. Późną wiosną możliwe zmiany i korekty w dokumentach. Jeśli ktoś będzie próbował ożywić starą relację, to pamiętaj, że kosztem Twojej teraźniejszej. Kontakty z innymi. Wspierać Cię będą Bawół i Koza. Nie powinieneś ufać Koniowi i Królikowi.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Kogut.

PIES - 1934, 1946, 1958, 1970, 1982, 1994, 2006, 2018

SZANSE

Rok Tygrysa zdecydowanie sprzyja zmianie wykonywanej przez Ciebie pracy. Zbyt długo zwlekałeś z przeprowadzeniem usprawnień. Teraz czas na dobre reformy zawodowe, których lepiej już nie przedłużać. Bardzo możliwe przebranżowienie się , nagła, ale konieczna zmiana kierunku studiów lub odnalezienie swojego powołania zawodowego w zupełnie innej dziedzinie niż ta wyuczona. Jeśli chodzi o sprawy portfela, nie powinieneś się martwić, będzie stabilnie finansowo. Na wszystko starczy, a może zdobędziesz również jakieś oszczędności. W kwestiach partnerskich, wielkie uczucie zacznie się od przyjaźni. Wiosną pojawi się osoba, która podzieli Twoje pasje i hobby.

TRUDNOŚCI

Musisz być ostrożny jeśli chodzi o bliskich i rodzinę, ktoś będzie Cię angażować w swoje kłopoty, co nie wyjdzie Ci na dobre. Nie wtrącaj się w małżeńskie spory innych, ponieważ pojawią się próby obarczenia Cię odpowiedzialnością. Zdrowotnie możesz uskarżać się na bóle zatok lub inne dolegliwości laryngologiczne. Kontakty z innymi Dodadzą Ci siły Koń i Dzik. Miej na oku poczynania Smoka i Koguta.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Pies.

DZIK/ŚWINIA- 1935, 1947, 1959, 1971, 1983, 1995, 2007, 2019

SZANSE

To doskonały rok dla osób urodzonych w znaku Dzika. Pojawi się duża energia życiowa, która zadziała jak lokomotywa dla Twoich marzeń. Będzie Cię cieszyć wysokie libido. Może nawet ze zbytnią lekkością ulegniesz namiętnościom, które spotkasz na swojej drodze. Finansowo staniesz przed świetną okazją i szansą na wzbogacenie się. Ktoś wpływowy zaproponuje Ci udziały w spółce lub współpracę. Twoja pracowitość z poprzednich lat zostanie zauważona i kilka osób będzie Cię chciało wciągnąć w lukratywne biznesy. Nawet jeśli zdecydujesz się zostać w starej firmie i tak zostaniesz doceniony. Rok Tygrysa przyniesie Ci awans społeczny. Najbliższe miesiące przyniosą nową nieruchomość, dom lub mieszkanie.

TRUDNOŚCI

Chociaż nie zaznasz nudy, to chwilami może to być uciążliwe, ponieważ doba ma ograniczoną ilość godzin. Czeka Cię rozdarcie pomiędzy obowiązkami, a przyjemnościami. Nie wszystko da się pogodzić. Czasami będziesz działać zbyt gwałtownie i pod wpływem impulsu, co przyniesie kłopoty. Kilka osób z otoczenia obrazi się na Ciebie. Na gruncie zdrowotnym pojawi się zbyt wysoki cholesterol. Kontakty z innymi. Możesz liczyć na wsparcie Kozy i Szczura. Twoimi oponentami będą Węże i Małpy.

Czytaj więcej o chińskim znaku zodiaku: Świnia.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Pozostałe wiadomości