Horoskop

Co przyniesie 2022 rok? Astrolog Merkurja: "Kobiety będą górą praktycznie w każdej dziedzinie"

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Horoskop na 2022 rok
Horoskop na 2022 rokDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Nadchodzący 2022 to rok Trzech Zwierciadeł, rok Tygrysa i rok Jowisza. Co nam przyniesie? Do których znaków zodiaku uśmiechnie się los? Astrolog Merkurja przygotowała horoskop na 2022 r. dla wszystkich znaków zodiaku. Zobacz, co szykują nam gwiazdy.

Przed nami czas, w którym będziemy szukać tej idealnej, drugiej połówki i marzyć o spokoju we własnym domu. Zmienimy kartkę w kalendarzu i rozpocznie się wyjątkowy, niespotykany rok, którego zapis składa się z trzech dwójek. Dwójka to w numerologii wibracja związana z energią Księżyca, który z kolei jest postrzegany jako archetypowe, pradawne zwierciadło. Dwójka jest delikatna, wrażliwa, spolegliwa i umiejętnie odczytuje emocje innych ludzi, a czasami się w nich zatraca, zapominając o własnych granicach.

Horoskop na 2022. Jaki będzie ten rok?

W roku 2022 będziemy mieli do czynienia z bardzo silnymi uczuciami i emocjami, ale warto zwrócić uwagę na to, że nie będą to emocje, których źródło leży na zewnątrz, ale takie, które powstaną w naszym wnętrzu. Wielka polityka przestanie mieć aż takie znaczenie, ważniejsze będzie to, co dzieje się w zaciszu rodzinnym i naszych intymnych relacjach.

W przeciwieństwie do gwałtownego, kłótliwego, pełnego zgrzytów i walki roku 2021, w nadchodzącym roku 2022 prawdziwe emocje będą płynąć z zażyłości i bliskości. To rok, który będzie nosił w sobie wybitną energię kobiecości! Poprzedni rok był w swej naturze męski, teraz mamy podkreślenie energii kobiecości z wielu stron. Kobiety będą górą praktycznie w każdej dziedzinie. Nagrody Nobla, Oscary, prezydentury czy eksponowane stanowiska rządowe zaczną przypadać właśnie kobietom.

Horoskop 2022. Kto jest patronem roku?

Patronatem i władcą roku jest Jowisz, planeta dobrobytu. Układy na niebie będą zdominowane przez Jowisza, który rozpoczyna rok w znaku Ryb, a 11 maja wkracza do znaku Barana, w którym będzie przebywać do 28 października. Następnie gazowy olbrzym ponownie wkroczy do znaku Ryb, aby na sam koniec roku, 20 grudnia jeszcze raz zawitać do fazy Barana. Wzrost gospodarczy będzie zadziwiający nawet dla wytrawnych analityków finansowych. Szczególne sukcesy mogą świętować branże związane z hodowlą ryb, z energią pozyskiwaną z wody, z żeglugą i z alternatywnymi metodami leczenia w tym z ziołolecznictwem.

Horoskop na 2022 rok - zagrożenia

Zagrożenia, które niesie nam 2022 rok to przede wszystkim problemy z nadmiernym, wzajemnym osaczaniem się w relacjach, chęcią kontroli i dominacji nad partnerem, uwieszaniem się na drugiej osobie i chęci posiadania jej na własność. Będziemy uzależniać poczucie bezpieczeństwa od nastroju drugiej strony. W przyrodzie mogą nastąpić kłopoty wywołane przez żywioł wody, zalania terenów, podtopienia, ulewne deszcze, powodzie po topniejącym śniegu, ale również tsunami, tajfuny i pękające tamy. Nieprzyjemne będzie również bezmyślne papugowanie innych, utożsamianie się z poglądami innych osób bez żadnej refleksji i zagrożenia płynące z pseudo duchowości. Pojawi się istny boom na duchowość i rozwój duchowy, ale będzie to w istocie bardziej biznes niż prawdziwe przesłanie.

Horoskop na 2022 rok. Co zapowiadają gwiazdy?

 • gospodarczo dobre wiadomości, ponieważ to rok pod patronatem szczodrego Jowisza w znaku Ryb;
 • w chińskim horoskopie to Rok Wodnego Tygrysa, który jest bardzo zazdrosny, szczególnie w partnerstwie i nie znosi konkurencji;
 • numerologicznie to szóstka, złożona z trzech dwójek czyli rok relacji rodzinnych i siły kobiety;
 • kobiety będą dominować w polityce i w zarządzaniu;
 • pojawią się ogromne emocje, ale nie w polityce, ale w naszych najbardziej intymnych relacjach;
 • poczujemy potrzebę bliskości, autentyczności, namiętności;
 • odnajdziemy prawdziwe pasje, ale z drugim człowiekiem przy boku;
 • zakończenie opowieści z wojną w tle, pojawi się za to wojna gospodarcza, bardzo agresywna i bezkompromisowa z sabotażami w tle;
 • skupimy się na tym co mamy wokół siebie, a nie na tym co jest na drugim końcu świata;
 • najważniejsza stanie się rodzina, więzi, budowanie bezpieczeństwa;
 • powrót popularności małżeństwa;
 • powrót Chin na gospodarczy szczyt;
 • rodzinne przekazanie władzy np. Anglia, Stany Zjednoczone;
 • pojawią się zagrożenie płynące ze strony wody, powodzie, przerwane tamy, ulewne deszcze;
 • z tego nad czym trzeba będzie pracować, to projektowanie swoich emocji i lęków na najbliższych.

Horoskop na 2022 rok dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop na 2022 rok - Baran

Szanse

Przed Tobą różnego rodzaju szczęśliwe zbiegi okoliczności. Planeta rozmachu i sukcesu pchnie cię na nową drogę życia. Na życzliwość losu możesz liczyć szczególnie od 11.05 do 28.10 oraz od 20.12 do końca roku. Odwiedzający wtedy twoją fazę zodiakalną Jowisz nada ci pędu i zaoferuje ci daleką wyprawę i bardzo szczęśliwe wakacje. Bardzo prawdopodobne, że przywieziesz miłość z podróży. Jednak nie samą namiętnością będziesz żyć, ponieważ letnie miesiące to również możliwość awansu i więcej finansów. Pod koniec roku pojawią się udane wizje o swoim biznesie.

Trudności

Ponieważ będziesz działał jak zwykle dość agresywnie i bezkompromisowo, mogą wystąpić kłopoty z szefami, autorytetami lub egzaminatorami. Pluton, który ciągle jest w kwadraturze do twojego znaku a z nim do marca Mars, spowodują, że będziesz na wojennej ścieżce z tymi, którzy próbują cię ograniczać. Uważaj na ryzykowne inwestycje jesienią, ponieważ mogą się nie zwrócić.

Horoskop na 2022 rok - Byk

Szanse

Dzięki temu, że Jowisz znajduje się w znaku Ryb, a energia roku, jest kompatybilna z twoim znakiem, będziesz bardziej elastyczny i otwarty. Z większą śmiałością przyjmiesz nowe wzywania. Największa planeta naszego Układu Słonecznego zainteresuje cię duchowością i obudzi w tobie głód samorozwoju. Dzięki nowemu towarzystwu i nowym okolicznościom zaczniesz się rozwijać nie tylko w sferze materialnej, zrozumiesz, że istnieje inny, ukryty wymiar. Ktoś bardzo ci pomoże pootwierać zamknięte do tej pory dziedziny i wprowadzi cię w nowe środowisko. Spotkasz kogoś fascynującego w kwietniu i możesz zakochać się na zabój.

Trudności

Mars, który wraz z Wenus znajdą się w marcu w kwadraturze do twojego znaku, będą powodować konflikty ze starymi znajomymi. Uran nadal przebywa w twoim znaku, co zmusza Cię do przeprowadzenia czystek i kilku rewolucji. Chociaż tego nie lubisz, nastąpi zmuszanie cię do życiowych zmian, które wyjdą ci na dobre. W kwestii zawodowej będziesz stawiany pod ścianą – z biegiem czasu docenisz to, bo dzięki temu się wyzwolisz.

Horoskop na 2022 rok - Bliźnięta

Szanse

Jowisz, który będzie w Twoim naturalnym dziesiątym domu, wyniesie cię wysoko! Masz możliwość zrobić ogromną karierę dzięki dobrym układom towarzyskim i wsparciu osób trzecich. Czeka cię rok rozwoju twoich biznesów, będziesz mieć rewelacyjne pomysły szczęście do wysoko postawionych osób. Zachwycone Tobą otoczenie będzie szło ci na rękę praktycznie we wszystkich sprawach. Sprzyja ci również Saturn, w pokrewnym ci znaku Wodnik, czyli w trygonie zachęci do remontów, budów i inwestowania w nieruchomości. Być może pokusisz się o jakąś większą inwestycję.

Horoskop na 2022 rok - Trudności

Nie wszystko będzie kolorowe, szczególnie jeśli chodzi o relacje, ponieważ Neptun nadal znajduje się w kwadraturze do Twojego znaku. To spowoduje skrajny idealizm, zbytnie roztargnienie i ufność w stosunku do osób podejrzanych. Uważaj na oszustów, inwestycje, które są zbyt ryzykowne, mogą się nie zwrócić. Cofający się Merkury utrudni umowy w dniach od 10.05. do 3.06.

Horoskop na 2022 rok - Rak

Szanse

Jesteś stworzony z księżycowych i wodnych energii, więc rok trzech zwierciadeł powinien ci bardzo podpasować. Nareszcie poczujesz, że życie ma w zanadrzu coś dobrego również dla ciebie. Od pierwszych dni Nowego Roku Jowisz w żywiole wodnym, w sprzyjającym dla ciebie znaku Ryb, to dobra kondycja, większe siły witalne i powrót energii do działania. Będziesz mieć chęć do życia prawie przez cały czas, luty i marzec to wyjście z dołka i marazmu. W ciągu najbliższych miesięcy bardzo możliwe również powiększenie rodziny, trafne zakupy, większe inwestycje i lepszy stan portfela.

Trudności

Niestety pod wpływem kwadratury tej opasłej planety pojawi się u ciebie skłonność do tycia, szczególnie w lecie. Twoje zbytnie folgowanie podniebieniu może również dotyczyć napojów procentowych. Ciemny Księżyc, czyli Lilith wejdzie do twojego znaku w kwietniu, co może oznaczać niebezpieczny romans lub fatalne zauroczenie, za które trzeba będzie zapłacić w sierpniu.

Horoskop na 2022 rok - Lew

Szanse

To nie będzie aż tak trudny rok, jak ten, który odchodzi, ale przed tobą większy wysiłek. Saturn, który przez cały 2022 przebywa w opozycyjnym znaku Wodnika, ciągle uczy cię konsekwencji i cierpliwości. Będą tej sytuacji plusy, takie jak możliwość uzyskania uprawnień i awansów. Pozytywnie pójdą ważne zaliczenia i egzaminy. Przed tobą zdobycie prestiżowych dokumentów i edukacja wysokiej klasy. Bardzo prawdopodobne kupno działki lub innej nieruchomości. W czasie pobytu Jowisza w znaku Barana od 11 do 28 maja masz trampolinę do życiowych okazji.

Trudności

Są też pewne utrudnienia. Przez większość roku Jowisz przebywa w znaku Ryb, co sprawi, że będziesz bardziej marudny niż zwykle, możesz również zbytnio ulegać emocjom i mieć wahania nastrojów, pojawią się drobne problemy z tarczycą lub nerkami.

Horoskop na 2022 rok - Panna

Szanse

To może być wyśmienity rok, najlepszy od kilku lat. Dzięki opozycji Jowisza i trygonowi Urana odzyskasz kontrolę nad swoim życiem, które zacznie się kształtować po twojej myśli. Jowisz w opozycyjnym znaku Ryb przyspieszy twoje odważne decyzje, nad którymi biedziłaś się dłuższy czas. Nagle przestaniesz się obawiać i zainwestujesz w dom, działkę, mieszkanie przede wszystkim jednak w rodzinę i związek! Jeśli od lat myślałaś o dziecku, to jest to doskonały rok. Przestaniesz się wzbraniać przed okazywaniem uczuć, staniesz się wrażliwsza i bardziej wyrozumiała.

Trudności

Ze słabych układów trzeba wymienić Neptuna, który nadal wodzi cię na manowce i zaburza zdolność trzeźwiej oceny. Być może zbytnio komuś pobłażasz, kogoś usprawiedliwiasz. Niestety masz również tendencję do hipochondrii i wyolbrzymiania swoich dolegliwości.

Horoskop na 2022 rok - Waga

Szanse

Przed tobą bardzo nierówne dwanaście miesięcy. Pojawią się doskonałe okazje, ale będą przeplatane trudniejszymi miesiącami. Najlepszy okres w roku to czas od 10.05 do 28.10. W tym terminie Jowisz będzie dawał Ci liczne prezenty i uhonoruje cię w pracy. Wesprze Cię swoją siłą z opozycyjnego znaku Barana, dzięki czemu poradzisz sobie z dylematami i wątpliwościami. Nabierzesz pewności siebie. Wreszcie postawisz na konkretny wybór, zdecydujesz o podążaniu w swoim kierunku nie tylko w partnerstwie, ale również w studiach czy karierze zawodowej.

Trudności

Przyszła pora odciąć niekorzystne i nierokujące znajomości towarzyskie czy rodzinne. Zrobisz to, ale ze łzami w oczach już w marcu, dzięki czemu pojawi się nowa przestrzeń. Urlopy planuj na własną rękę, bez pośredników, ponieważ możesz trafić na niesprawdzone biuro.

Horoskop na 2022 rok - Skorpion

Szanse

Stoisz przed wielką, życiową szansą i pojawią się okazje do osiągnięcia upragnionych stanowisk lub zrealizowania wymarzonych podróży. 2022 to dla Ciebie rewelacyjny rok, już w lutym możliwa wielka miłość, a przynajmniej wielkie namiętności. Dzięki dobremu rozstawieniu Plutona będziesz magnetyczny i przyciągający, zdobędziesz kogo chcesz, nawet jeśli jest związany z kimś innym. Jowisz w trygonie wody da dobrze płatną pracę. Portfel pełny, wielbiciele dopiszą! Czegóż chcieć więcej? Tylko te stawy bądź kręgosłup...

Trudności

Wenus w koniunkcji z Marsem w kwadraturze do Twojego znaku przysporzy kłopotów w marcu. Ktoś będzie zdolny do wszystkiego pod wpływem zazdrości. Niestety w połowie roku zadawnione urazy odezwą się, w szczególności te ortopedyczne.

Horoskop na 2022 rok - Strzelec

Szanse

Początek nowego 2022 roku będzie dość słaby, przede wszystkim, jeśli chodzi o Twój stan emocjonalny. Później sytuacja zacznie się poprawiać. Wejście Jowisza do przyjaznego ci znaku Barana od 10.05. do 28.10. sypnie pieniędzmi. Twój patron obdarzy cię okrągłymi sumkami, ale przede wszystkim adrenaliną. Masz szansę wyjechać bardzo daleko i w dość niespotykane, dzikie regiony. Zagranica upomni się o ciebie w lecie, ponieważ ktoś tam na ciebie czeka. Bardzo możliwa egzotyczna, gorąca, niezapomniana miłość. Kilka dni przed i po dziesiątym kwietnia graj! Twoja intuicja będzie na bardzo wysokim poziomie, ponieważ Jowisz utworzy koniunkcję z Neptunem.

Trudności

To będzie rok ogromnych uczuć, zaleje cię fala namiętności, stracisz panowanie nad swoim sercem. To właśnie uczucia zaczną przejmować nad tobą kontrolę. Serce sprawi kłopoty nie tylko symbolicznie, ponieważ mogą pojawić się problemy z wysokim ciśnieniem.

Horoskop na 2022 rok - Koziorożec

Szanse

Szykuje się rok rozwoju rodziny i przypomnienia sobie, że sensem życia jest nie tylko praca czy nauka. Postawisz na przyjaciół i relacje z innymi. Twój opiekun Saturn przez cały 2022 będzie w znaku Wodnika, co spowoduje, że będziesz bardziej elastyczny, dopuścisz do głosu więcej serca zamiast kalkulacji. Przestaniesz wszystko przeliczać na wyniki. Generalnie czekają cię przyjemne niespodzianki, poluzujesz swój sztywny gorset. Wpływ planet spowoduje, że staniesz się bardziej tolerancyjny dla innych, mniej będziesz zwracał uwagę na to, czego nie wolno, w odróżnieniu od tego, co można. Dopuścisz do zmian zawodowych, reformy w firmie wyjdą na dobre.

Trudności

Z kłopotów musisz się liczyć z tym, że kwadratura Jowisza ze znaku Barana popchnie cię do rywalizacji. Latem i jesienią odezwie się zbytnia ambicja. Będziesz chciał komuś udowodnić swoją wyższość, zrobisz sobie rywala o ile nie wroga. Przez nadmierne pragnienia finansowe w lipcu możesz więcej stracić niż zyskać. W konkurencji ktoś zagra ci na nosie.

Horoskop na 2022 rok - Wodnik

Szanse

Kolejny rok, w którego trakcie będziesz musiał uczyć się pokory, zaciskania pasa i planowania. Saturn przez cały rok 2022 przebywa w twojej fazie zodiaku, co będzie cię dyscyplinować. Jednak jest to czas dobry czas, na długofalowe zobowiązania i kredyty, ponieważ będzie cię na nie stać. Dzięki protekcji Saturna możesz zostać osobą na stanowisku, stołek dla ciebie czeka już od marca. Bardzo możliwy awans lub kierownictwo nad jakimś projektem. Do 10.05 czekają cię częste wizyty w urzędach, możliwa również legalizacja związku. Dzięki twardej ręce planet nad Tobą nastąpi koniec z nałogami! Przecież wyjdzie ci to tylko na dobre. Latem Jowisz w Baranie wygoni cię na długie wakacje na wsi lub w dzikich terenach górskich.

Trudności

Kłopoty jak zwykle masz w większości na swoje własne życzenie. Twój patron, czyli Uran przebywa w znaku Byka, co podkreśli twój upór. Niestety będziesz się opierać tam, gdzie nie warto, a zbyt łatwo odpuszczać tam, gdzie trzeba wytrwać. Weź to pod uwagę, zanim trzaśniesz pięścią w stół na początku maja.

Horoskop na 2022 rok - Ryby

Szanse

Dwójkowy i wodny rok będzie wspierał twoją energię. Nareszcie nastąpi wyczekiwana ulga psychiczna oraz więcej swobody w działaniu. Pobyt Jowisza w twoim własnym znaku spowoduje, że rozwiniesz skrzydła, odzyskasz wiarę w siebie i swoje talenty. Dzięki dobrym okolicznościom otrzymasz lukratywne propozycje, zrobisz interesy, założysz własną działalność. Możesz, umiesz i potrafisz, takie motto będzie ci przyświecać w ciągu najbliższych miesięcy. Tendencja planetarna sprawi, że przed tobą więcej radości, mniej smutków, a nawet lepsze zdrowie. Przestaniesz się nad sobą użalać i weźmiesz się do rozwoju osobistego. W kwietniu możliwe inspirujące wykłady.

Trudności

Neptun przebywający w Twoim znaku będzie jeszcze mącił Ci trochę w głowie. W partnerstwie możesz nie być przekonana, że to ta właściwa droga. Możliwe, że wdasz się w jakiś romans lub niekorzystną znajomość w lecie. Ta osoba będzie miała coś do ukrycia.

Astrolog Merkurja życzy czytelnikom samych najpiękniejszych i najlepszych planetarnych wpływów na nowy, jowiszowy rok 2022. Spełnienia marzeń i do zobaczenia przy okazji kolejnych prognoz.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Jerzy Dudek/East News

Pozostałe wiadomości