Horoskop tygodniowy na początek stycznia. Przed nami wyjątkowe święto Trzech Króli pod znakiem pełni Księżyca

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Rozpisywanie horoskopu

W pierwszym tygodniu Nowego Roku Słońce nadal przebywa w znaku Koziorożca. Nasz naturalny satelita rośnie i dąży do pierwszej Pełni Księżyca w 2023 roku. Pełnia uściśli się w nocy z 6 na 7 stycznia, siedem minut po północy, co sprawia, że święto Trzech Króli będzie w tym roku wyjątkowe i rozświetlone księżycowym blaskiem. Sprawdź horoskop tygodniowy na 2-8 stycznia.

Dodatkowo Wenus opuszcza sztywny znak Koziorożca, aby już we wtorek 3.01 udać się do kochającego swobodę znaku Wodnika. Nasze nastawienie do związków i przeżywania partnerstwa zmieni się na bardziej otwarte. Zaczniemy szukać bratniej duszy i łatwiej wymieniać poglądy. W środę (4.01) sekstyl Wenus i Jowisza pomoże w uzgodnieniu spraw finansowych i przyniesie jakieś miłe informacje dotyczące stanu portfela. W czwartek (5.01) trygon Słońca i Urana podpowie jak w zaskakująco prosty sposób rozwiązać skomplikowany problem. Sobotnia (7.01) koniunkcja Słońca i Merkurego w połączeniu z wpływem Pełni Księżyca w znaku Raka wymusi na nas komunikację z najbliższymi i jakieś rodzinne spotkania czy narady. Tydzień będzie bardzo aktywny i ożywiony. Przed nami mnóstwo ciekawych sytuacji.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Horoskop tygodniowy - Baran

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Wenus przechodząca do przyjaznego znaku Wodnika (3.01) znacznie poprawi ci humor i pozytywnie wpłynie na jakość twoich kontaktów i relacji partnersko-przyjacielskich. Będziesz sypał pomysłami jak z rękawa, uruchomisz wszystkie znajomości, nadrobisz zaległości w spotkaniach z innymi. W pracy przyjemne ożywienie. Kłopoty może sprawić nadchodząca Pełnia Księżyca w znaku Raka, która w weekend trochę napsuje ci krwi. Chodzi o sprawy rodzinne, domowe. Komuś może się nie podobać twoja wizja spędzania wolnego czasu, ale bardziej prawdopodobne, że pójdzie o zamierzchłe czasy i nieporozumienia wyciągnięte sprzed paru lat. Możesz przypomnieć sobie powiedzonko, o tym, że z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciu…

Horoskop tygodniowy - Byk

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Powrót do pracy da ci swoistą ulgę, Można powiedzieć, że poczujesz się w jakiś sposób uwolniony od konieczności zabawiania otoczenia. Najprzyjemniej jawi się czwartek (5.01) kiedy trygon Słońca i przebywającego w twoim znaku Urana udzieli ci pochwały. Ktoś będzie bardzo zadowolony z twoich dokonań edukacyjnych bądź zawodowych. Gorzej z kwestiami uczuciowymi. Opiekująca się tobą Wenus przechodzi do znaku Wodnika, co nie współgra z twoimi wibracjami. Możesz czuć, że pomiędzy tobą a partnerem/partnerką narastają jakieś nieporozumienia. Wsparcie uzyskasz w rodzinie. Pełnia Księżyca w przyjaznym ci znaku Raka (7.01) wytworzy ciepły, serdeczny, prawdziwie bliski klimat pełen zrozumienia.

Horoskop tygodniowy - Bliźnięta

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

Nareszcie jakiś optymistyczny akcent w tym nawale ziemskich energii. Wenus opuszcza znak twardego Koziorożca i przechodzi do twojego, powietrznego żywiołu (3.01). Pobyt tej planety w fazie Wodnika sprzyja nawiązywaniu nowych, korzystnych znajomości, w których połączysz przyjemne z pożytecznym – interesy, kwestie zawodowe i dobrą, towarzyską zabawę. W środę (4.01 sekstyl pomiędzy Jowiszem i Wenus popchnie cię w jakieś miejsce, w którym możesz przeprowadzić fantastyczną, obiecującą rozmowę na temat przyszłych ruchów w firmie bądź szkole. Zaproponowany przez ciebie projekt powinien wypalić. Szykuje się szkolna lub firmowa wycieczka, na której już wiesz, że będziesz się bawił wyśmienicie. Pełnia Wilczego Księżyca (7.01) coś utrudni na gruncie domowym – trzeba coś wreszcie ugotować twoim głodnym jak wilki i trochę zaniedbanym domownikom.

Horoskop tygodniowy - Rak

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Początek Nowego Roku upłynie ci w takiej samej, a może nawet bardziej ekscytującej atmosferze jak koniec starego. Szykuje się Pełnia Księżyca w twoim własnym znaku zodiaku (7.01). Każda pełnia Srebrnego Globu to dla szanującego się Raczka prawdziwe święto, ale pełnia w twojej fazie zodiakalnej, to już wydarzenie na większą skalę. Wiele ukrytych prawd nagle dotrze do ciebie w całej okazałości. Zrozumiesz, że można oddzielić sprawy rodzinne od sercowych i zacząć cieszyć się życiem. Przyszedł czas na zdrowy egoizm, zadbasz o siebie, nie dasz sobie wejść na głowę. Zapewnisz sobie intymną przestrzeń. W pracy nadchodzi czas na sukcesy i kreowanie siebie jako niezawodnej marki. Przed tobą tydzień ważnych rozmów z rodziną. Postawisz jakąś istotną granicę.

Horoskop tygodniowy - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

To będzie bardzo mieszany tydzień. Rozpoczęcie nowego tygodnia pracy, już w poniedziałek przyniesie jakieś personalne zagrywki, na które zupełnie nie masz ochoty. Ktoś się z tobą nie zgadza, a ty z kimś. Trzeba to po prostu zaakceptować. Lepsze wiadomości czekają na ciebie od wtorku. Przejście Wenus do opozycyjnego znaku Wodnika rozświetli twoje serce i twoje partnerstwo nabierze nowego blasku. Rozpoczyna się sezon na miłosne podboje. W czwartek (5.01) trygon Słońca i Urana wrzuci ci do głowy genialny pomysł jak pożytecznie spędzić długi weekend. Kolejne perturbacje będą w weekend za sprawą Pełni Wilczego Księżyca (7.01). Ten układ uruchomi jakieś rodzinne zatargi. Możesz z kimś spokrewnionym kolejny raz poruszać temat, który nie znalazł rozwiązania przez lata, ale może teraz się uda?

Horoskop tygodniowy - Panna

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Przed tobą bardzo korzystny i dobrze rokujący tydzień. Możesz dobrze wydać pieniądze na rezerwację jakiejś wycieczki lub wakacyjnego urlopu. Szykują się także niezapowiedziane wcześniej podróże i relaks, szczególnie w trakcie długiego weekendu. W pracy ktoś na wyższym od ciebie stanowisku spróbuje się tobą zaopiekować i wziąć cię pod swoją kuratelę. Nie przeszkadzaj tej osobie, nie bądź wobec siebie zbyt krytyczna. Skoro inni widzą w tobie potencjał, dlaczego ty sama nie chcesz go w sobie zobaczyć? Weekendowa Pełnia Wilczego Księżyca w połączeniu ze świętem Trzech Króli ma przygotowaną dla ciebie wartościową ofertę ze strony bliskich, spokrewnionych z tobą osób. Może szykuje się duża impreza, a ty będziesz odgrywać na niej istotną rolę świadka lub chrzestnej?

Horoskop tygodniowy - Waga

Waga (23 września - 22 października)

To co roztoczy przed tobą pierwszy tydzień Nowego Roku będzie w dużej mierze uciążliwe i niemile przez ciebie widziane. W szczególności da ci w kość Pełnia Księżyca w znaku Raka (7.01), pod wpływem której osoby z bliskiego otoczenia przyjmą pozę primadonny i zacznę wobec ciebie stosować jakieś szantaże emocjonalne lub wymagać poświęcenia się ponad siły. Na dobre wyjdzie ci przejście Wenus do znaku Wodnika (3.01), które zmieni nastawienie przyjaciół i znajomych na takie, które będzie cię wspierać. Poczujesz się zrozumiana w towarzystwie. Możesz liczyć na rozmowę i poklepanie po plecach, które jest ci teraz bardzo potrzebne. Bardzo ciekawie wyglądają randki i znajomości, które zawrzesz w internecie. Wenus w znaku Wodnika sprzyja kontaktom on-line. W pracy bez większych sensacji. Dobry dzień zawodowo to środa (4.01).

Horoskop tygodniowy - Skorpion

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Pełnia Księżyca w wodnym znaku Raka (7.01) będzie ci wyjątkowo sprzyjać i da świetny impuls do tego, aby zadbać o swoje gniazdko. Sprawy domu, zarówno w znaczeniu rodziny, bliskich, krewnych i powinowatych, jak również w znaczeniu miejsca, w którym mieszkasz staną się teraz szczególnie ważne. Dostrzeżesz jak istotne jest dla ciebie, aby czuć się komfortowo w codziennym otoczeniu i zrobisz wszystko, aby poprawić sobie jakość życia. W pracy pojawią się chwilowe zawirowania spowodowane przejściem Wenus do znaku Wodnika (3.01), ktoś rzuci ci wyzwanie i nie możesz zostawić tego bez odzewu, ale będzie to wpływ, który nie pozostanie na dłużej. Randki zejdą na dalszy plan, ponieważ zaczniesz przesiadywać w marketach remontowo-budowlanych.

Horoskop tygodniowy - Strzelec

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Przejście Wenus od znaku Wodnika (3.01) jak również sekstyl tej planety ze znajdującym się w Barania Jowiszem ( 5.01) to wyjątkowo sprzyjające miłości wpływy. Będziesz chciał zaimponować swojej wybrance/wybrankowi i zaimprowizujesz jakąś szybką wycieczkę w ciekawe miejsce, gdzie można zobaczyć kawałek historii. Pod koniec tygodnia za sprawą Pełni Księżyca w znaku Raka nadejdzie czas, aby wreszcie na poważnie wziąć pod lupę planowaną przeprowadzkę. Zainteresuj się sytuacją na rynku nieruchomości, pomyśl o tym, co naprawdę warto wykonać, a co jest tylko nierealną mrzonką. W weekend pojawi się konieczność odbycia nieprzyjemnej rozmowy z jakąś kobietą z rodziny. Będziecie mieć skrajnie odmienne poglądy na temat pewnej sprawy.

Horoskop tygodniowy - Koziorożec

Koziorożec (22 grudnia - 19 stycznia)

W opozycyjnym znaku Raka szykuje się pierwsza Pełnia Księżyca w 2023 roku. Czekają cię spotkania z rodziną, której nie widziałeś już dawno. Dodatkowo obudzisz się pod względem duchowym. Odkryjesz, że twoje powiązania z krewnymi mają głębszy sens, możesz też zastanawiać się długo nad przeszłością i losem twoich poprzednich pokoleń. Sprawy rodowe staną się szczególnie istotne. Tydzień ma do zaoferowania coś znacznie więcej niż pracę czy interesy, chociaż one też powinny pójść do przodu. Pewne wiadomości zrobią na tobie mocne wrażenie i dzięki temu zaczniesz planować w Nowym Roku pracę z rozwojem osobistym. Wykłady, warsztaty, prelekcje na tematy duchowe? Jak najbardziej. Zapisz się już dzisiaj. Uważaj jedynie na problemy z układem pokarmowym, które już od środy mogą nie dawać ci spokoju.

Horoskop tygodniowy - Wodnik

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło… weź sobie to do serca w tym tygodniu. Pomimo tego, że wydaje ci się, że wszystko sprzysięga się przeciwko tobie i w pracy chcą z ciebie wycisnąć ostatnie soki, to nie rezygnuj w dalszym utrzymywaniu swojego kierunku działania. Na pomoc rusza ci bogini miłości. Wenus wkracza nad ranem, trzeciego stycznia do twojego znaku i zamierza w nim pozostać aż do dwudziestego siódmego dnia miesiąca. Przyjdzie czas na miłość, przyjdzie czas na relaks i spotkania z sercowym podtekstem, daj się rozwijać sytuacji. Póki co, nie trać rezonu, nawet jeśli Pełnia Wilczego Księżyca (7.01) wrzuci cię w sam środek rodzinnego wulkanu. Przecież nie pierwszy, nie ostatni raz… Pozytywny sekstyl Wenus i Jowisza (5.01) przyniesie tuż przed długim weekendem jakieś pokrzepiające wieści z pracy.

Horoskop tygodniowy - Ryby

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Szykuje się dobry, długi weekend podświetlony pozytywną wibracją pierwszej Pełni Księżyca w 2023 roku. Odbywa się ona w pokrewnym ci znaku Raka i zapewni spełnienie praktycznie wszystkich twoich zachcianek. Możesz czuć się postawiona w centrum rodzinnych wydarzeń, doceniona, ważna i wartościowa Rybo. Zanim to się stanie przyjmij pomoc, którą oferuje niby przypadkowo ktoś w miejscu pracy (4.1). Jeszcze przed wolnymi dniami masz możliwość skutecznie i owocnie pohandlować. W drugiej połowie tygodnia korzystne zbiegi okoliczności będą cię spotykać praktycznie na każdym kroku.

Kamienie przypisywane miesiącom - styczeń

Styczniowym kamieniem jest granat. Ma on głęboki kolor czerwieni, symbolizuje on lojalność, ale także wieczną przyjaźń. Osoby urodzone w styczniu mają go za kamień urodzinowy, przez co są to lojalni kompani, pracowici i zdeterminowani ludzie, którzy uwielbiają zdobywać wiedzę oraz dążą do samoświadomości. Kamień ten warto nosić przy sobie w styczniu, a ponadto sprawdzi się na prezent dla przyjaciół.

Horoskop dzienny na poniedziałek, 2 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na wtorek, 3 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na środę, 4 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na czwartek, 5 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop dzienny na piątek, 6 stycznia 2023 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Blazenka Babic/Getty Images

Pozostałe wiadomości