Horoskop

Te trzy znaki zodiaku są najbardziej zazdrosne. Jak to jest u pozostałych?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
Zazdrosna para

Zazdrość - zielonooki potwór. Jakie znaki zodiaku najłatwiej ulegają zazdrości? Kto w zodiaku bywa największym zazdrośnikiem? Czy lepiej się z nim nie spotykać? Sprawdź, co na ten temat mówi Astrolog Merkurja.

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku - Skorpion

Według obiegowych opinii, to właśnie najbardziej zazdrosny i kontrolujący znak w całym zodiaku. Niestety jest w tym więcej niż tylko szczypta prawdy. Jeśli Skorpion darzy cię prawdziwym uczuciem, będzie chciał cię mieć tylko dla siebie. Zaborczość osób urodzonych w tym znaku jest wręcz legendarna. Nie potrafią, nie chcą i nie mogą dzielić się obiektem swoich uczuć z kimkolwiek innym.

Niestety jako rywala do serca wybranka mogą postrzegać również rodzinę, pracę lub hobby swojej drugiej połówki. Chcą mieć wpływ na wszystkie aspekty życia osoby, na której im zależy i do przesady kontrolują wszystkie codzienne sprawy. Jeśli zazdrość już zrodzi się w sercu Skorpiona, staje się bardzo trudna do opanowania i może niepostrzeżenie przejąć nad nim władzę.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/10

Ukłuty ostrzem zazdrości Skorpion potrafi zrobić dosłownie wszystko, aby utrzymać swoją pozycję i władzę nad osobą, na której mu zależy. W swoim zacietrzewieniu potrafi posunąć się do nieczystych zagrań i prowadzić brudną grę z manipulacją, kłamstwem i intrygą jako środkami do osiągnięcia celu.

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku - Koziorożec

Głęboko ambicjonalna natura Koziorożca leży u podstaw zazdrości, którą odczuwają osoby urodzone w tym znaku zodiaku. Niech nie zmyli cię pozorny chłód i doskonała zdolność do ukrywania prawdziwych emocji, którą dysponują Koziorożce. W głębi duszy podopieczni Saturna są bardzo wrażliwi na sytuacje, w trakcie których muszą być "planem B’" bądź opcją dodatkową.

Nie cierpią przegrywać, ponieważ mają głęboko zakorzenione przekonanie o własnej wyjątkowości. Konstrukcja ich osobowości niesie konieczność zajmowania pozycji lidera w każdym konkursie, w każdej rywalizacji. Jeśli Koziorożec jest drugi, jest to dla niego równoznaczne z tym, że postarał się niewystarczająco. Polem do zmierzenia się na kompetencje i zalety są dla niego również związki i relacje. Po prostu musi wygrywać, musi być doceniony i wybrany. Wyeliminuje każdego rywala swoją cierpliwością i znajomościami, oraz najsilniejszą ze swoich tajnych broni – czasem. Przeczeka wszystkich.

Najbardziej zazdrosne znaki zodiaku - Lew

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Podium zamyka Lew. Wiele osób może protestować i twierdzić, że to przecież bardzo honorowy i zbyt dumny znak zodiaku, aby się zniżać do tak mało chwalebnych uczuć jak zazdrość. Niestety prawda jest inna. Lwy kochają być pierwsze, najlepsze, niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju. Jeśli ktokolwiek zabiera im partnera/partnerkę to znaczy, że jest lepszy? Bardziej atrakcyjny? To w oczach Lwa jest czystym absurdem, przecież nie można woleć kogoś innego.

Lew sam dla siebie jest ekstra klasą. Dlatego jeśli jest postawiony w sytuacji, w której okazuje się drugim bądź trzecim wyborem, jego ego bardzo cierpi. Rozdrażniony Lew jest w stanie posunąć się do ostateczności, aby tylko udowodnić swojej drugiej połówce jaki skarb może stracić.

Zatem jeśli planujesz rozstanie z Lwem, lepiej rozegraj sytuację w ten sposób, aby to Lew miał przekonanie o tym, że cię rzuca… W ten sposób unikniesz wielu nieprzyjemności oraz brzydkiej cechy Lwa czyli odgrywania się na partnerze/partnerce, który ośmielił się go odtrącić.

Zazdrość u pozostałych znaków zodiaku

Baran (21 marca - 19 kwietnia)

Myśli najczęściej o tym, co jest dobre dla niego samego, nie angażuje się zbyt mocno w bliską intymność. Jeśli już raz cię zdobył i nie jesteś dla niego wyzwaniem, Baran nie będzie się zbytnio wzruszał tym, że umawiasz się z kimś innym. No chyba, że zapragnie rywalizować z potencjalnym konkurentem, ale nawet wtedy bardziej chodzi mu o to, aby udowodnić coś sobie samemu.

Byk (20 kwietnia - 20 maja)

Należy do tych bardziej zaborczych znaków, które lubią traktować partnera/partnerkę jako swoją własność. Wolno się rozkręca i wolno przystępuje do szarży, ale jeśli już do niej dojdzie, to Byk nie odpuści tak łatwo. Swoim uporem i bezrefleksyjnym trzymaniem się partnera potrafi odepchnąć każdą konkurencję.

Bliźnięta (21 maja - 20 czerwca)

To najmniej zazdrośni przedstawiciele zodiaku. Lubią urozmaicenie, nie przywiązują się do czegoś na śmierć i życie, wyznają zasadę, że jedynym stałym elementem życia jest zmiana. Z łatwością godzą się z reformami oraz z tym, że ich dotychczasowa połówka spotyka się właśnie z kimś innym… może głównie z tego powodu, że po cichu zdążyli ją uprzedzić?

Rak (21 czerwca - 22 lipca)

Osoby urodzone w tym znaku zodiaku, pomimo że bardzo oddane i troskliwe w stosunku do bliskich, mają również ukrytą, mroczną nutkę w swojej osobowości. Tak jak Księżyc ma swoją ciemną stronę, tak i Raki mają wiele do ukrycia jeśli chodzi o swoje emocje. Bardzo boją się, że tracąc partnera, stracą poczucie bezpieczeństwa i dlatego są bardzo zazdrosne o potencjalnych rywali.

Panna (23 sierpnia - 22 września)

Panny starają się skontrolować i skalkulować wszystkie ewentualności. Urodzeni w tym znaku nie są zbyt wybuchowi, ani nie okazują publicznie swoich uczuć. Zazwyczaj panują nad swoimi emocjami i odruchami. Nie są szczególnie zazdrośni, dopóki im się to nie opłaca.

Waga (23 września - 22 października)

Są osobami, które nie lubią zastawiać pułapek czy też przeglądać telefonu bliskim osobom. Taktowanie zostawiają drugiej stronie wiele przestrzeni w związku. Jednak, kiedy naprawdę kogoś kochają, są w stanie posunąć się do inteligentnej manipulacji lub wielopoziomowej intrygi, aby przytrzymać ważną osobę w relacji. Intruza pozbędą się w białych rękawiczkach.

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce należą na najbardziej swobodnych i wyluzowanych znaków w zodiaku. Nie zależy im na tym, aby przytrzymywać kogoś przy sobie na siłę. Szanują granice innych i tego samego wymagają dla siebie. Według nich w związku liczy się przede wszystkim zaufanie.

Wodnik (20 stycznia - 18 lutego)

Zbyt kochają wolność i szanują przestrzeń innych osób, aby narzucać się ze swoją obecnością. Nawet jeśli bardzo im na kimś zależy, godzą się z wyborami partnera bądź partnerki i zazwyczaj nie stają na ich drodze do szczęścia z nową osobą.

Ryby (19 lutego - 20 marca)

Ludzie urodzeni w tym znaku zodiaku są zazdrośni o zaangażowanie i uczucia, które ich bliscy okazują innym. Mogą się obrażać, okazywać, jak bardzo cierpią i swoją zbolałą miną starać się spowodować wyrzuty sumienia u drugiej połówki. Różnymi gierkami emocjonalnymi starają się przykuć uwagę partnera/partnerki, rozbudować w nim poczucie winy i nie pozwolić mu odejść.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości