Horoskop

Co nas czeka we wrześniu? Sprawdź horoskop miesięczny

Horoskop

Aktualizacja:
Autor:
Astrolog
Merkurja
Co nas czeka we wrześniu?

Przed nami miesiąc pierwszych, rocznych podsumowań, ale również intensywnych powrotów do przeszłości. We wrześniu dojdzie do trzeciej już w tym roku retrogradacji Merkurego (10.09), która uzmysłowi nam popełnione do tej pory błędy i zachęci do wykonania korekty swoich działań. Sprawdź horoskop miesięczny dla wszystkich znaków zodiaku.

Podsumowania dokonań i zderzenie z twardą materią

Pajęcznik, bo taka jest dawna nazwa września, przyniesie nam mocny powrót do realności i zachęci do stawiania stóp twardo na ziemi. Dużo energii planetarnych skupi się na znakach ziemskich i dlatego będziemy chętniej łapać się tego co pewne, znane i mało ryzykowne.

Babie lato?

Łagodność i delikatność wrześniowych klimatów? Zbieranie złotych liści i kasztanów w uścisku z ukochaną osobą? Niestety nie tak szybko. W tym roku lekkość babiego lata, spokój i harmonię odczujemy dopiero na sam koniec miesiąca. Do tego czasu możemy męczyć się z różnego rodzaju przykrymi obowiązkami oraz odkryć, że część naszych marzeń i planów to czyste mrzonki.

Pełnia Księżyca Żniwiarzy

Pełnia Księżyca w znaku Ryb, która nastąpi 10. września będzie pełna smutnych uczuć i sentymentalnych powrotów do przeszłości, ponieważ połączy się z wkroczeniem Merkurego w ruch wsteczny. Pojawią się stare, ale jak się okaże, wciąż aktualne tematy do rozwiązania. Pełnia Plonów skoncentruje naszą uwagę również na budżetach domowych i chociaż zazwyczaj październik jest miesiącem oszczędzania, w tym roku czas na korekty wydatków przyjdzie szybciej.

Astrologia i ezoteryka

Magia w różnych kulturach
Magia w różnych kulturachDzień Dobry TVN
wideo 2/13

Powitanie jesieni

Równonoc jesienna (23.09) przygotuje nas na to, że dzień będzie stawał się coraz krótszy, a nasze myśli i działania popłyną wartko ku przygotowaniom na najtrudniejszą porę roku, jaką jest zima. Docenimy wartość przyjaźni i partnerstwa, ale syndrom przesilenia, osłabienie i rozdrażnienie związane ze zmianą rytmu dnia będą doskwierać wielu znakom zodiaku.

Dobre układy

Nie będzie jednak aż tak strasznie i sama retrogradacja Merkurego (od 10.09 do 2.10) nie jest tak upiorna jak ją malują. Możemy wykorzystać ją również do dobrych celów, takich jak zlokalizowanie ukrytych usterek, czy też odnalezienie zagubionych przedmiotów. Dobrze przysłuży nam się również Słońce w trygonie z Uranem (11.09), wtedy z łatwością odkryjemy rozwiązania problemów oraz równonoc jesienna (23.09), która wyciszy emocje i pomoże w ułożeniu partnerstwa na nowo. Nów Księżyca w znaku Wagi (25.09) to wpływ, w trakcie którego możemy ułożyć podwaliny pod nowe związki, a przynajmniej odświeżyć zasady, na których funkcjonują stare.

Trudne chwile

Do gorszych układów należy z pewnością owa niesławna już retrogradacja, która w negatywach może objawić się jako wpływ wprowadzający chaos, pomyłki w zamówieniach, biletach i rezerwacjach. Trudna będzie również sama Pełnia Księżyca w znaku Ryb (10.09), ponieważ jest to ostatnia pełnia lunarnego cyklu, więc przygotujmy się na tworzenie bilansu zysków i strat. Podsumowanie to może być mało satysfakcjonujące dla niektórych znaków zodiaku. Więcej treści o tej pełni zostanie zamieszczonych niebawem.

Kalendarzyk planetarny na wrzesień

 • 1.09 Mars w sekstylu z Jowiszem, dobry, optymistyczny powrót do pracy i szkoły
 • 3.09 Merkury w opozycji z Jowiszem da szansę na spóźniony urlop i szybki odpoczynek na ostatnią chwilę
 • 5.09 Wenus wkracza do znaku Panny, przyjdzie czas na racjonalność w relacjach i trzeźwy rozsądek w finansach
 • 10.09 Merkury wchodzi w ruch wsteczny, rozpoczyna się okres awarii, napraw, reform oraz konfrontowania się z błędami przeszłości
 • 10.09 Pełnia Księżyca w znaku Ryb ostatnia pełnia lunarnego cyklu, pierwsze podsumowania roku, analiza związków partnerskich
 • 16.09 Wenus i Mars w konflikcie, możliwe partnerskie przepychanki i konflikty w relacjach miłosnych
 • 23.09 astronomiczny początek jesieni, Słońce wchodzi do znaku Wagi, będziemy odrobinę ospali i rozdrażnieni, ale to tylko syndrom przesilenia
 • 23.09 Merkury ruchem wstecznym wkracza do znaku Panny, czas na remanent w papierach, wizyty u specjalistów, diagnostykę i przegląd stomatologiczny
 • 24.09 Wenus w opozycji z Neptunem, dalsze kłopoty z wodą w tle, możliwe lokalne podtopienia
 • 25.09 pierwszy, jesienny Nów Księżyca, 3czas na decyzje, w którą stronę dalej się udać, razem czy osobno
 • 28.09 Mars w trygonie z Saturnem, to będzie dobre wzmocnienie i konstruktywny wpływ na koniec miesiąca, który pomoże coś odbudować, podpisać, z zadowalającym skutkiem dokończyć
 • 29.09 Wenus opuszcza znak Panny i wkracza do swojego domicylu czyli do znaku Wagi, skomplikowane problemy i decyzje partnerskie okażą się nie aż tak groźne

Horoskop na wrzesień dla wszystkich znaków zodiaku

Baran - horoskop na wrzesień

Focus na karierę.

Szanse

Przypomnisz sobie o tym, że ty również potrafisz być pracowity i konsekwentny oraz ambitny. Zanim Słońce przejdzie do znaku Wagi (23.09), pojawi się dużo przestrzeni i okazji do tego, abyś skupił się na swojej karierze. Twój patron Mars przez cały wrzesień przebywa w znaku Bliźniąt, co pobudzi twój intelekt oraz umożliwi przerwaną kiedyś edukację. Zapisz się do wybranej szkoły, a jeśli żadna ci nie odpowiada, to ją załóż. Jesień, która rozpocznie się 23.09 przyniesie ci jakieś przesilenie zdrowotne i przełom w diagnozach. Końcówka miesiąca sprawi, że coś pomyślnie sfinalizujesz (28.09). Mars w trygonie z Saturnem wydobędzie z ciebie nieznane na co dzień, ziemskie cechy, będziesz rzeczowy, poukładany i obowiązkowy. To czas na wicie nowego gniazdka, zakup mieszkania.

Trudności

Nie najlepiej zniesiesz wodne wpływy Pełni w znaku Ryb (10.09). Księżyc Żniwiarzy przypomni o niegdysiejszych dolegliwościach i osłabi twój wewnętrzny ogień. Żołądek też da o sobie znać. Na zaostrzenie partnerskiej retoryki przygotuj się 16.09, ponieważ wtedy Wenus będzie w konflikcie z Marsem, co oznacza nieudane randki i liczne kłopoty miłosne.

Byk - horoskop na wrzesień

Cele materialne będą zrealizowane.

Szanse

We wrześniu możesz radzić sobie całkiem nieźle. Sprzyja ci Słońce w Pannie, ale co ważniejsze, piątego dnia miesiąca, Wenus również wkracza sprzyjającego ci, ziemskiego znaku Panny, dzięki czemu praca przyniesie wymarzone efekty. Finanse nareszcie zaczną wyglądać optymistyczniej. W pracy ruszy coś z kopyta. Dzięki Księżycowi Żniwiarzy (10.09) możesz dostać awans. Pełnia Księżyca w znaku Ryb sprawi również, że staniesz się bardziej przystępny, czuły i otwarty na bliskość i emocje. Koniec miesiąca będzie okraszony dobrym akcentem. 26.09 Wenus w trygonie z Plutonem pomoże pokonać przeciwników i zdemaskować ich zamiary.

Trudności

Uważaj na kontrataki i podstępy 16.09. W tym dniu na niebie utworzy się kwadratura Wenus i Marsa, przez co dojdzie do eskalacji twoich konfliktów, a nawet możliwa jest agresja wobec ciebie. Trochę gorsze wpływy zaczną się od 29.09. Wenus przechodzi wtedy do znaku Wagi, przez co ponownie staniesz się rozchwiany emocjonalnie.

Bliźnięta - horoskop na wrzesień

Ekspansja i nowe, prestiżowe znajomości.

Szanse

Ponieważ żyjesz wpływami Hermesa, to wrzesień będzie dla Ciebie niezapomnianym miesiącem, którego rytm wyznaczą mocne działania Merkurego. Już pierwszego dnia pajęcznika licz na pozytywne kontakty i owocne spotkania. 3.09 ktoś umożliwi zapoznanie cię z wpływową osobą, z którą zawodowo będzie ci po drodze. 13.09 Merkury ustawi się ponownie w opozycji z Jowiszem, a dzięki temu nadarzy się powtórna szansa lub okazja, która kiedyś uciekła. Nie będziesz mógł/a doczekać się wkroczenia Słońca do przyjaznego ci znaku Wagi, który należy do twojego żywiołu powietrza. Nie martw się, jakoś dobrniesz do 23.09, a wtedy równonoc jesienna doda wigoru, fizycznie odżyjesz i zyskasz więcej zdrowia. Najlepsze rodzynki zostały na sam koniec wrześniowego przekładańca! Nów Księżyca 25.09 stworzy podwaliny pod nowy rodzaj partnerstwa, w tym również tego biznesowego, następnie 26.06 Wenus spotyka Merkurego, dzięki czemu staniesz się jeszcze bardziej intrygujący, błyskotliwy i przeuroczy. Otoczenie nie ma szans, olśnisz kogoś i zarzucisz skutecznie swój osobisty czar.

Trudności

Twój patron czyli Merkury od 10.09 będzie w retrogradacji co oznacza komplikacje, uzupełnienia, sprostowania i różnego rodzaju papierologię, której nie uznajesz, żeby nie powiedzieć, że nie znosisz. Trzeba będzie się z tym zmierzyć. Następnie również 10.09 czeka cię Pełnia Księżyca w znaku Ryb, który jest z tobą niekompatybilny, zatem możesz być rozkojarzony i nieuważny.

Rak - horoskop na wrzesień

Pokażesz światu swoje mocne strony.

Szanse

Dzięki mocnej pozycji Pełni Księżyca w twoim, wodnym żywiole, odważysz się na samoobronę i zawalczysz o swoje terytorium. Nie ustąpisz i będziesz forsować ważne dla ciebie racje. Jest duża szansa, że w tym miesiącu wreszcie przepchniesz sprawę na właściwe tory. Już od 5.09 Wenus w znaku Panny dorzuci ci więcej gorsza do portfela, a 10.09 Pełnia Księżyca w znaku Ryb sprawi, że uświadomisz sobie swoją wartość i podniesiesz swoją samoocenę. Po prostu zaczniesz się cenić, poczujesz się pewniej i stabilniej w swoich butach, umocnisz pozycję w związku, który także będzie dla ciebie źródłem większej satysfakcji niż dotychczas.

Trudności

Kłopoty zaczną się piętrzyć na koniec miesiąca. Od 23.09 Słońce przechodzi do znaku Wagi, który stoi w kwadraturze z twoim znakiem zodiaku. Przygotuj się, że będzie trudniej i pojawią się pewne, nie brane wcześniej pod uwagę komplikacje. 25.09 Nów Księżyca w znaku Wagi to niestety twardy orzech do zgryzienia. Nie będzie przyjemnie, ponieważ pojawią się niedomówienia w partnerstwie. Już czas na inne niż do tej pory rozwiązania, w tym także te radykalne.

Lew - horoskop na wrzesień

Odwaga, skupienie i rozwaga.

Szanse

Potrafisz działać z ikrą, a nawet brawurowo, co zaprezentujesz również we wrześniu. Będziesz postępować odważnie, ale tym razem również w wyważony i przemyślany sposób. 3.09 zorganizujesz istotne spotkanie, w trakcie którego zapoznasz ze sobą nowych współpracowników, bądź osoby, które staną się dla siebie nawzajem ważne w najbliższych miesiącach. Z powodu trygonu Słońca i Urana 11.09 zrobisz coś zupełnie inaczej, zreformujesz swoje biurko lub gabinet. Równonoc będzie dla ciebie szczodra. 23.09 jesień rozpocznie się od sukcesów towarzyskich oraz zwiększenia twojej popularności na licznych imprezach. Kolejny wpływ Jowisza 26.09 to moment, w którym zagranica przypomni sobie o twoim istnieniu.

Trudności

Uważaj, abyś nie przypłacił nadmiernej pracy kosztem pogorszenia zdrowia, ponieważ 10.09 Pełnia w znaku Panny może wpędzić cię w pracoholizm i zapomnisz o odpoczynku. Szczególnie dotkliwe mogą być skurcze mięśni, to znak aby suplementować magnez. Plotki i nieprzyjemności czekają 16.09, wtedy kwadratura Wenus i Marsa wywoła jakieś zamieszanie w twoim towarzystwie, może chodzić o mały, obyczajowy skandal.

Panna - horoskop na wrzesień

Rewizje, biznes i przedsiębiorczość.

Szanse

Pomimo tego, że twój patron będzie się cofał, powinnaś wiedzieć, że jesteś na uprzywilejowanej pozycji. Merkury w retrogradacji nie będzie cię karcił, ale zwróci twoją uwagę na niedociągnięcia oraz wskaże miejsca, które należy poprawić, aby sytuacja mogła pójść do przodu. We wrześniu przyjrzysz się starym kłopotom raz jeszcze, żeby je pożegnać na zawsze. Już 3.09 pojawią się pozytywne sygnały biznesowe i ruch w interesach. 5.09 Wenus wkracza do twojego znaku, co otwiera całkiem nowy rozdział w partnerstwie. 10.09 na niebie zawiśnie Pełnia Księżyca Żniwiarzy, co dla ciebie oznacza nadchodzące, duże inwestycje. Tego samego dnia (10.09) Merkury zaczyna się cofać i przyniesie rewizje, remanenty, naprawy. Ruchem wstecznym 23.września Merkury znajdzie się w twoim znaku i zainauguruje czas prawdy na wielu, różnych płaszczyznach.

Trudności

Nie będzie, aż tak źle jak niektórzy ci to opisują, ale warto rzecz jasna uważać i nie rozpoczynać wielkich nowych kontraktów, a przynajmniej nie podpisywać podejrzanych zobowiązań. 23.09 równonoc jesienna osłabi cię fizycznie, co spowoduje, że będziesz trudno przechodzić przesilenie.

Przychodzący tuż po otwarciu jesieni 25.09 Nów w Wadze, może nieco zaburzyć twój mir domowy.

Waga - horoskop na wrzesień

Powrót do rzeczywistości, odrodzenie.

Szanse

Pierwsze dni miesiąca nie będą dla ciebie łatwe. Możesz mieć poczucie, że ważne projekty i planowane spotkania ani drgną. 5.09 twoja opiekunka czyli Wenus wkracza do Panny, co zwiększy twoją krytyczność wobec innych, staniesz się do przesady wymagająca i dość uszczypliwa, ale na szczęście będziesz dokładniejsza i bardziej punktualna w pracy.

Na wszystko do 23.09 czyli do inauguracji jesieni będziesz patrzeć trzeźwo i zdroworozsądkowo.

Wykażesz się również determinacją, uporem i konsekwencją. Koniec miesiąca przyniesie wyczekiwane owoce. 25.09 uściśli się Nów Księżyca w twoim znaku, co otworzy zupełnie nowy etap w pracy i życiu prywatnym. Najsłodsze cukierki wrzesień zostawia ci na deser. Od 29.09 Wenus zagości u ciebie w znaku, zatem albo czas na nową miłość, albo na satysfakcję i zgodę w dotychczasowym związku.

Trudności

Mogą pojawić się chwilowe kłopoty wynikające z twojego rozkojarzenia. 10.09 Pełnia w znaku Ryb może cię rozproszyć i dasz się podejść komuś fałszywemu, kto sprowokuje narażenie cię na straty finansowe bądź wizerunkowe. Uważaj, aby 16.09 Wenus w kwadraturze z Marsem nie wpuściła cię w środek jakieś większej awantury. W połowie miesiąca pojawią się kłótnie, intrygi i knowania wokół ciebie

Skorpion - horoskop na wrzesień

Pertraktacje, ugody i kontrole.

Szanse

Wrzesień rozpocznie się dla ciebie fantastycznie. Będziesz wietrzył swoją szansę w powietrzu. Masz rację, atmosfera pełna będzie potencjalnych możliwości, które skwapliwie wykorzystasz. 5.09 Wenus znajdzie się w sprzyjającej ci Pannie, dzięki czemu zaczniesz na chłodno kalkulować i sprawdzać co ci się opłaca. Przypomnisz sobie, że umiesz liczyć i to całkiem nieźle. Budujące i kreatywne emocje 10.09 przyniesie Pełnia Księżyca w wodnym żywiole. Możesz poczuć pełnię satysfakcji w partnerstwie. Bardzo możliwy również sukces w transakcjach finansowych. Przed Tobą duże spełnienie oczekiwań i nadziei. 19.09 Słońce w trygonie z Plutonem może przynieść awans i społeczne uznanie oraz zdane jak z płatka egzaminy.

Trudności

Niestety 2.09 ktoś złośliwe coś wypomni i jest to coś, o czym zdecydowanie wolałbyś zapomnieć.

Przez swój pośpiech możesz coś upuścić i od 10.09 do końca miesiąca trzeba będzie poszukiwać zguby. Ostatnie dni pajęcznika nie będą już tak sprzyjające, 25.09 Nów w Wadze odkryje jakieś ukryte karty i okoliczności. Może się okazać, że obudzi się konkurencja w partnerstwie.

Strzelec - horoskop na wrzesień

Skok na głęboką wodę.

Szanse

Na początek września przyświeci ci dobra gwiazda, zatem doceń i zauważ jej wpływ. Sprzyja ci Mars w Bliźniętach, Jowisz w znaku Barana, jak również Wenus w znaku Lwa. To może być turbo doładowanie jeśli chodzi o twoje życie. Już 3.09 pojedziesz w nieznane i bardzo atrakcyjne miejsca, ale los będzie wymagał od ciebie całkowitego oddania się projektom i zaangażowanie w nie wszystkich sił. Ponowna opozycja Merkurego i Jowisza (19.09) to ponowne wołanie o ciebie z dalekiego świata, całkiem możliwe, że mu ulegniesz. 25.09 Nów w Wadze, a zaraz za nim opozycja Słońca i Jowisza (26.09) to czas na świeże doznania i pójście na randkę z luksusem lub/i przepychem w tle. Przez wkroczenie Wenus do znaku Wagi 29.09 w ostatnich dniach września zafascynujesz kogoś nowego, kto nie odpuści spotkania z Toba.

Trudności

Kłopotliwe pytania i trudne tematy zaprezentuje ci Pełnia Księżyca w Rybach (10.09). Życie postawi cię przed ryzykownym wyborem, który jak w greckiej tragedii nie będzie miał dobrego rozwiązania. Przez presję będziesz działał zbyt emocjonalnie. 26.09 możesz rzucić wszystko za siebie i popłynąć na nieznane wody, dosłownie i w przenośni. W tle majaczą statki, jachty, ostatecznie kajaki bądź rowerki wodne.

Koziorożec - horoskop na wrzesień

Marzenia swoją drogą, rzeczywistość swoją.

Szanse

Marzysz o tym, aby zakończyć wreszcie jakiś etap, budowy, sprzedaży, spadków bądź edukacji. Jednak wrzesień to dla Ciebie przede wszystkim czas ciężkiej pracy, aczkolwiek okraszonej korzyściami materialnymi. 05.09 Wenus w znaku Panny przyniesie trafione inwestycje, dobre zakupy i zaokrągli sumki na koncie. Dobrze ustawiona względem twojego znaku zodiaku Pełnia Żniwiarzy (10.09) załatwi spore plony i zbierzesz efekty wcześniejszego wysiłku.

Słońce w trygonie z Plutonem (19.09) sprawi, że przyczynisz się do sukcesu większej grupy, której możesz stać się liderem. 23.09 Merkury ruchem wstecznym wchodzi do znaku Panny zatem zdasz wszystkie sprawdziany i egzaminy, nawet te zaległe czy poprawkowe.

Trudności

Nie obędzie się bez małych wpadek. 12.09 trafią się jakieś pomyłki urzędowe, a 25.09 Nów w Wadze to srogie rozczarowanie postępowaniem osób, którym powierzyłeś jakiś sekret. Ktoś interesownie nadużyje twojej dobrej woli. Od 29.09 Wenus znajdzie się w Wadze, co oznacza, że miłość idzie na półkę na jakiś czas i zapowiada się ochłodzenie w twoich związkach.

Wodnik - horoskop na wrzesień

Nie takie urzędy straszne, jak je malują.

Szanse

Wrzesień przećwiczy cię z kompetencji i umiejętności komunikowania się z urzędnikami i przedstawicielami oficjalnych instytucji. Trzeba będzie udać się na wycieczki do gmachów użyteczności publicznej i odhaczyć tam swoje parafki. Okaże się to nie aż tak straszną torturą, jak to sobie wyobrażasz. 11.09 Słońce w trygonie z Uranem coś ułatwi i nagle znajdą się właściwe drzwi i papiery. Możesz się cieszyć od 23.09, ponieważ początek astronomicznej jesieni wyznaczy znacznie lepszy okres. 25.09 Nów Księżyca w Wadze to czas na szukanie nowego partnerstwa lub kompromisu w starym. 28.09 trygon Marsa i Saturna pokaże twój kunszt zawodowy i pełen profesjonalizm przed szerszym gronem.

Trudności

Z trudniejszych wpływów zwróć uwagę na Pełnię Księżyca w Rybach (10.09), która odsłoni twoje słabości, staniesz się łatwym celem, a ktoś bez skrupułów wykorzysta twoje nerwy. 19.09 nie ufaj osobom poznanym w drodze, ponieważ będą miały swój ukryty cel.

Ryby - horoskop na wrzesień

Wielka miłość, wielkie ideały, wielka woda.

Szanse

Możesz mieć pewność, że wrzesień na długo zapisze się w twojej pamięci. Będzie więcej niż ekscytująco. Na brak okazji do zawierania nowych znajomości czy też prowadzenia niewinnych flirtów, nie będziesz narzekać. Od 05.09 Wenus znajdzie się w opozycyjnym znaku Panny zatem będziesz atrakcyjna fizycznie, wypiękniejesz a adoratorzy będą się sypać jak z rękawa. Na dodatek czeka cię lunarne święto! Przed Tobą Pełnia Księżyca (10.09) w twoim własnym znaku, która mocno na ciebie podziała, doda energii i pewności siebie. Dzięki tym wszystkim wpływom wrzesień pomoże ci odzyskać zagubiony potencjał i ruszyć na właściwą ścieżkę życia, nie tylko pod względem kariery czy finansów, ale przede wszystkim mistyki i duchowości. 17.09 Słońce w opozycji z Neptunem zwróci cię na ścieżkę duchowego rozwoju i przeżyjesz jakieś doświadczenie nie z tego świata.

Trudności

Jesień postawi cię na trochę gorszej pozycji i od 23.09 możesz przeżyć jakieś utrudnienia. Przejdziesz przez równonoc jesienną trochę przytłumiona i doświadczysz małego spadku witalności. 25.09 Nów Księżyca w Wadze sprawi, że ponownie, zupełnie niepotrzebnie zaczniesz się wahać w ważnej sprawie.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Pozostałe wiadomości