Horoskop

Co oznacza sen o wodzie? Sennik odpowiada, co wróży woda

Horoskop

Aktualizacja:
kropla w wodzie

Sen o wodzie zwiastuje bogactwo i zmartwienia, harmonię i chaos. W senniku woda ma znaczenie zarówno pozytywne, jak i negatywne. W zależności od kontekstu i tego, czy śni nam się brudna woda, czysta woda, morze, rzeka lub basen, sennik daje inne tłumaczenie.

Sny, w których pojawia się woda, zostały przez sennik obszernie opisane. Wynika to z tego, że woda jest wyjątkowo różnorodna w symbolice. Jest utożsamiana z życiem, czymś czystym, ale także niebezpieczeństwem. Sennik podkreśla, że woda obecna we śnie może nieść różne przesłanie, dlatego interpretacji nie należy dokonywać pochopnie. W senniku inne znaczenie będzie miała brudna woda , inne czysta. Poziom czystości wody jest tylko jednym z wielu szczegółów pozwalających na zrozumienie przesłania snu. A elementów, na które trzeba zwrócić uwagę, jest dużo więcej. Jak odczytać sen o wodzie?

Sennik. Brudna woda, czysta woda

Jeżeli to, co zapamiętamy ze snu, będzie dotyczyło poziomu zanieczyszczenia wody, symbolika dotyczy naszego wnętrza. Brudna woda według sennika odzwierciedla stan naszej duszy, przewinienia i nieczyste sumienie. Może być również odzwierciedleniem naszych wewnętrznych konfliktów i nieśmiałości. Bywa, że sen o brudnej wodzie jest przestrogą przed zbliżającą się chorobą.

Jak czytamy w senniku, dobrym znakiem jest czysta woda. Ta z kolei oznacza naszą wewnętrzną równowagę i zadowolenie z życia. Ten sen z udziałem wody jest także zwiastunem pomyślności w sferze uczuciowej i zawodowej. Jeśli we śnie zdarzy nam się wpaść do brudnej i mętnej wody, dostajemy ostrzeżenie przed popełnieniem życiowych błędów. Jeśli we śnie wpadniemy do wody czystej, czeka nas nagłe szczęście. Sennik mówi, że pływanie w wodzie oznacza radosną beztroskę.

Sennik. Woda w domu

Dość powszechnym motywem, jaki opisuje sennik, jest woda w domu. Jej symbolika może być i pozytywna, i związana z ostrzeżeniem. W przypadku gdy jest to czysta woda , sennik mówi o dobrych wiadomościach bądź o miłych gościach. Z kolei jeśli wypływa z mieszkania lub domu, sen o wodzie stanowi przestrogę, że czekają nas sytuacje, które wymagają podejmowania ważnych decyzji i kontroli.

Sennik. Morze

Pomijając skojarzenia z wakacyjnym wypoczynkiem, morze zazwyczaj budzi negatywne odczucia. Jest ono niebezpieczne, ogromne i głębokie. Sennik objaśnia, że tak wielka woda, jaką jest morze, pokazuje, że będziemy mieć obawy związane z przyszłością. Nasza podświadomość sygnalizuje niepewność i strach. Sen o wodzie , jeśli towarzyszy jej sztorm, obrazuje całkowitą utratę panowania nad emocjami i życiem. Z drugiej strony, jest zapowiedzią kłopotów. Spokojna tafla wody jest znakiem pomyślnym i wróży harmonię.

Sennik. Woda. Powódź

Szalejące żywioły wzbudzają w nas strach, na samą myśl poczucie bezpieczeństwa maleje. Sennik mówi o wodzie pod postacią powodzi w sposób negatywny. Sen o wodzie będzie obrazował nawarstwianie się zmartwień, a kolejne fale to niesprzyjające nam okoliczności. Powódź jest ostrzeżeniem, że nasze lekceważenie w jakichś sprawach może prowadzić do poważnych konsekwencji. W senniku znajdziemy wzmiankę, że woda zabierająca w trakcie powodzi nasze rzeczy lub porywająca nas samych wróży trudny emocjonalnie czas, a kłopot z utrzymaniem się na powierzchni wody to przestroga przed sytuacją bez wyjścia. Powódź może mieć też symbolikę pozytywną. Dotyczy to snu , w którym powódź przynosi czystą wodę.

Sennik. Woda z kranu, woda w wannie czy w basenie

Woda, którą widzimy we śnie, może ukazać się pod różnymi postaciami. Dla interpretacji snu o wodzie duże znaczenie ma to, gdzie się ona znajduje. Możemy ją widzieć w basenie, w wannie, czy w kranie. Za każdym razem ze snu płynie inne przesłanie. Sennik mówi, że woda w kranie to motyw będący dla nas dobrą wróżbą i dotyczy naszych przyszłych sukcesów albo bogactwa. Im szybszy będzie widziany strumień, tym korzystniej dla nas. Z kolei woda z kranu , która jedynie kapie, to obraz bezowocnych wysiłków.

Sennik podaje, że woda w basenie odnosi się do naszej potrzeby aprobaty w otoczeniu, a pływanie w nim lub obserwowanie kogoś, kto pływa, to sygnał, by koncentrować się na teraźniejszości a nie przeszłości. Wanna jest kojarzona z relaksem i odpoczynkiem i takie też ma znaczenie we śnie. Według sennika woda w wannie zwiastuje długo wyczekiwany odpoczynek.

Co robimy we śnie o wodzie?

Poza tym, że we śnie możemy pływać w wodzie, nasza rola może być inna. Sennik mówi, że kiedy we śnie próbujemy chodzić po wodzie , wtedy dostajemy znak, że w pełni kontrolujemy swoje emocje. Jeżeli pijemy wodę, zagraża nam niebezpieczeństwo. Jeżeli nasz sen o wodzie dotyczy ucieczki przed wodą, jest to przestroga, że ukrywamy swoje uczucia i oddalamy się od ludzi. Sen, w którym oparzyliśmy się wrzątkiem, zwiastuje nam straty wynikające z naszego niedopatrzenia.

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości