Sennik: ciasto. Co według sennika oznacza sen o łakociach?

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co Ci się śniło?
Co Ci się śniło?
Co oznaczają nasze sny?
Co oznaczają nasze sny?
Świadomy sen
Świadomy sen
Sennik dla dzieci
Sennik dla dzieci
Ciasto może przyśnić się nie tylko wielbicielom łakoci. Pojawienie się tej przekąski we śnie zazwyczaj kojarzy się pozytywnie i przywodzi na myśli przyjemne wydarzenia. Jak można interpretować taki sen?

Ciasto to jeden z ulubionych deserów niemal każdego. Zdarza się, że pojawia się również we śnie. Zgodnie z sennikiem ciasto zazwyczaj jest dobrym zwiastunem i symbolizuje mnogość wyborów.

Co oznacza ciasto we śnie?

Ciasto, zgodnie z sennikiem, może świadczyć o pragnieniu powrotu do lat dzieciństwa, poczucia większej beztroski i bezpieczeństwa. W zależności od sytuacji, w której śni się, może też symbolizować obawę przed wkroczeniem w okres odpowiedzialności w życiu. Sen o cieście może zwiastować pojawienie się w domu gości. Jest to interpretacja bardzo ogólna, ponieważ szczegółowa analiza snu o cieście wymaga głębszej analizy. Z pozoru błahe elementy snu, np. obecność kremu na cieście czy owoców, mogą mieć duże znaczenie. Zobaczenie we śnie ciasta podawanego na deser niesie nadzieję na otrzymanie nagrody za ciężką pracę. Profity mogą mieć charakter finansowy lub mentalny.

Kupowanie ciasta – co oznacza we śnie?

Kupowanie ciasta według sennika zwiastuje przyjazne spotkanie, które na długo zostanie zapamiętane. Jeśli tym ciastem jest tort, świadczy to o potrzebie odniesienia sukcesu i uznania we własnych kręgach zawodowych. Ponadto jeśli we śnie widzimy ten rodzaj ciasta, możemy w przyszłości spodziewać się awansu zawodowego, podwyżki czy pozytywnie zakończonego projektu. Jest to w szczególności dobry znak dla wszystkich tych, którzy pracują zawodowo jako artyści: aktorzy lub muzycy. Inne źródła podają, że kupowanie ciasta w cukierni symbolizuje złe nawyki, z którymi należy się rozstać.

Wyrabianie i pieczenie ciasta – znaczenie w senniku

W senniku wyrabianie ciasta mówi o trudnym procesie twórczym, który prawdopodobnie zakończy się sukcesem. Z kolei ciasto rosnące w piekarniku świadczy o tym, że oczekujemy radosnych wiadomości.

Rodzaje ciast – ich znaczenie we śnie

W senniku ciasto z kremem zapowiada romantyczne chwile spędzone z ukochaną osobą. Czasami taki sen pojawia się w momencie, gdy codzienne obowiązki i natłok pracy zawodowej przysłaniają nam życie osobiste. Jest to podszept podświadomości przypominający o tym, co powinno być w życiu najważniejsze. Warto wówczas zaplanować z drugą połową uroczystą kolację przy świecach lub relaksujący wypad na urlop wśród malowniczych okoliczności przyrody. Zgodnie z sennikiem ciasto z owocami to zwiastun dużego sukcesu finansowego i niespodziewanej dobrej passy. Zapowiada duży zastrzyk gotówki. Bardzo podobne znaczenie według sennika ma czekoladowe ciasto we śnie. Sen o cieście drożdżowym mówi o zamiłowaniu do ogniska domowego i kluczowej roli, jaką w naszym życiu odgrywa rodzina. Osoby, które często miewają ten sen, czują potrzebę spędzania czasu z bliskimi. Zależy im na długich rozmowach, życzliwości i szczerości.

Kiedy ciasto we śnie nie zawsze oznacza dobrą wróżbę?

Nie zawsze jednak ciasto pojawiające się we śnie to dobra wróżba. Krojenie słodkiego przysmaku we śnie może być przestrogą o możliwych nieporozumieniach w życiu osobistym. Mówi ono o konieczności pokonania wielu trudności. Należy się wówczas przygotować na trudne chwile i stres. Dzielenie ciasta na kawałki może również zwiastować zbliżającą się kłótnię. Warto więc zastanowić się nad tym, jak rozwiązać konflikt, aby nie ucierpiały na tym uczucia innych ludzi. Ciasto wylewające się z formy to odzwierciedlenie dobrobytu, który ma wkrótce nastąpić.

Inne interpretacje snu o cieście

Co ciekawe, interpretacja ciasta w sennikach indyjskich i arabskich różni się. W senniku arabskim ciasto to symbol niepowodzeń i czekających nas problemów. Jedzenie ciasta z kolei może ostrzegać przed niebezpieczeństwem. Kupowanie ciasta w symbolice arabskiej to przestroga przed fałszywymi ludźmi. Często są nimi osoby znajdujące się w najbliższym otoczeniu, które wydają się nam przychylne. W senniku indyjskim ciasto oznacza świętowanie, radość i miłość. Zgodnie z sennikiem chińskim widok ciasta we śnie świadczy o długotrwałym zmęczeniu pracą. Taki sen każe zastanowić się nad stylem własnego życia i konsekwencjami przedkładania pracy nad wartości rodzinne. Jak widać, co kraj, to inna interpretacja.

Dlaczego śni nam się ciasto?

Mimo tak wielu interpretacji motywu ciasta we śnie, nie warto zapominać, że sen jest wynikiem igraszek, jakie płata nam mózg. To, co widzimy w marzeniach sennych, to często kumulacja wydarzeń z całego dnia oraz wypadkowa myśli, które przetaczają się przez naszą głowę. Nie mniejsze znaczenie ma to, co robimy przed snem. Czytanie książek, a w szczególności oglądanie filmów ma niebagatelny wpływ na treść naszych snów. Warto jednak podchodzić do senników z dużym dystansem.

Zobacz także:

Autor: Adrian Adamczyk

Źródło zdjęcia głównego: hiroyuki nakai

podziel się:

Pozostałe wiadomości