Horoskop

Jakie są zodiakalne Lwy? Jakie mają mocne i słabe strony? Czy są dobrymi partnerami?

Horoskop

Aktualizacja:
Fot. Daniel Eskridge/ Getty Images

Horoskop dla Lwa. Lew jest symbolem mocy, siły, królewskiej potęgi i energii zaklętej w życiodajnym Słońcu, które jest patronem tego znaku.Słońce przebywa obecnie w najbardziej królewskim ze wszystkich znaków zodiaku, a mianowicie w Lwie. Nie bez powodu nazywamy lwa królem zwierząt. Jego majestatyczna sylwetka, ogromna, imponująca grzywa, siła i szybkość potrafią zrobić wrażenie. Podobnie jest z przedstawicielem zodiaku, który obejmuje niebo we władanie od 23.07 do 22.08.

  • Pozytywne cechy znaku Lwa
  • Negatywne cechy znaku Lwa
  • Lew jako rodzic
  • Kobieta spod znaku Lwa
  • Mężczyzna spod znaku Lwa
  • Najlepsze profesje dla osób urodzonych w znaku Lwa
  • Lwy w związkach z innymi

W średniowiecznej astrologii znak Lwa był archetypowo powiązany z władztwem i królowaniem.

Idealny panujący powinien mieć mocno obsadzoną tę fazę zodiaku, a przynajmniej spłodzić potomka, który będzie Lwem.

Tym znakiem zarządza Słońce, które powoduje, że zodiakalnym Lwom nigdy nie brakuje wewnętrznego blasku i siły. Tradycyjnie ze znakiem Lwa związany jest sierpień, ósmy miesiąc , w którym zazwyczaj występują najwyższe temperatury w roku.

Nic dziwnego, ponieważ żywiołem przypisanym Lwom jest ogień a ich sposobem na życie jest działanie i panowanie innym.

Kumulacja wpływów ognia, Słońca i ósemki może dawać prawdziwy żar, dlatego w ciągu najbliższych tygodni możemy spodziewać się, że słupki rtęci poszybują w termometrach bardzo wysoko.

Metalem wspierającym Lwy jest, jak nie trudno się domyślić, uwielbiane przez nie królewskie złoto. Wprawne oko astrologa potrafi z tłumu wyłowić osoby, które łatwo posądzić o urodziny w tym właśnie znaku, jedynie po preferowanej przez nie biżuterii.

Zodiakalne Lwy to osoby wobec których nie da się przejść obojętnie, albo się je uwielbia i podziwia, albo ich nie znosi i unika. Jedno jest pewne, wywierają na swoje otoczenie wpływ.

Typowego, zodiakalnego Lwa nie da się nie zauważyć. Lwy kochają robić wrażenie na ludziach wokół i świetnie się to im udaje. Lubią, kiedy spojrzenia i zazdrość innych kierują się w ich stronę. Mają niestety nieco przerośnięte ambicje i we wszystkim z

Kiedy ktoś nie nadepnie im na odcisk i nie sprowokuje zajścia tylko obserwują, ale gdy osobnik wkroczy na ich terytorium, albo zacznie im zagrażać momentalnie zmieniają się z rozleniwionego, kanapowego kociaka w ryczące monstrum, które jednym kłapnięciem szczęk potrafi odgryźć rękę.

Na plus z pewnością należy zaliczyć Lwom to, że dbają o swój honor i nie rzucają słów na wiatr. Ogromnie liczy się dla nich rodzina jako stado, do którego należą i o którego dobro zabiegają.

Lwy mają w sobie niezmierzone pokłady kreatywności, którą chcą się dzielić ze światem i dlatego wiele osób spod tego znaku zostaje uznanymi artystami i twórcami.

Niestety do wad osób urodzonych w tym znaku leży skłonność do przesady w każdym tego słowa wymiarze. Jeżeli widzimy na ubraniu jaskrawy napis głoszący o marce, okraszony kilkoma łańcuchami z tombaku, to niestety pewnie słabe wydanie Lwa.

Pragnienie przyjmowania hołdów i bycia komplementowanym wbrew rzeczywistej sytuacji, sprowadziło niejednego Lwa na życiowe manowce. Dlatego każdy przedstawiciel tego znaku powinien mieć przy sobie trzeźwo myślącego partnera życiowego, który delikatnie będzie go zawracał z drogi, jeśli pobłądzi w poszukiwaniu uznania.

Pozytywne cechy znaku Lwa

Szlachetność, odwaga, gotowość do akcji, chęć podejmowania działania, kreatywność, zapał, energia do tworzenia, zdolności aktorskie, uzdolnienia artystyczne, umiłowanie piękna i sztuki, duże ambicje życiowe, honorowość, dotrzymywanie danego słowa, umiejętności przywódcze, płodność, pomysłowość, wyczucie rytmu, efektowność, gracja, piękno fizyczne, tworzenie pięknych wnętrz, bycie mecenasem, wspieranie akcji charytatywnych.

Negatywne cechy znaku Lwa

Bufonada, przekonanie o własnej wyższości, chęć pokazania swojej racji za wszelką cenę, zazdrość o sukcesy innych, ciągotki do efektownego kiczu, przepych ponad wszystko, życie ponad stan, skłonność do hazardu, podporządkowanie sobie partnera, nadmierne egzaltowanie, teatralność zachowań, samozachwyt, wymuszanie na otoczeniu potakiwania, przekonanie o nieomylności, obrażalskość

Lew jako rodzic

Niełatwo jest mieć rodzica spod tego znaku. Dziecko ma wrażenie, że nigdy nie jest wystarczająco dobre, aby zaspokoić ambicje taty czy mamy. Lew jako rodzic traktuje dziecko jako inwestycję i maszynę do zrealizowania jego życiowych planów, pragnie chwalić się i szczycić swoim potomstwem. Niewątpliwą korzyścią jaką jest posiadanie rodzica spod tego znaku jest to, że wobec obcych będzie bronić swojej latorośli jak przysłowiowa lwica. Natomiast w pieleszach domowych może się śmiertelnie obrażać i karać długotrwałym milczeniem i okazywaniem dezaprobaty. Oczywiście wszystko dla dobra niewdzięcznego młokosa, którego chce wychować ,,na ludzi z towarzystwa’’.

Kobieta spod znaku Lwa

Pani spod tego znaku ma w sobie coś z księżniczki, sułtanki a co najmniej hrabianki. Wymaga specjalnego traktowania i je otrzymuje. Nie znosi afrontów, a jeśli ktoś poczyni jej jakąś niegrzeczność, zachowa się grubiańsko bez manier i taktu, jest nieodwołalnie skreślony. Pani Lew nosi się po królewsku, kocha markowe i prestiżowe ubrania. Zawsze elegancka, umalowana, robiąca mega wrażenie w zwykłym, powiatowym biurze, a co dopiero kiedy ma do dyspozycji tekę męża ministra czy ambasadora. Lwice są mocno egzaltowane. Uwielbiają robić teatralne awantury o wyimaginowane problemy, aby dawać się równie scenicznie i spektakularnie przepraszać. Jeśli już mają swojego wymarzonego księcia są dobrymi żonami i partnerkami, które starannie dbają o wizerunek i prestiż stojącego u ich boku mężczyzny. Nie odwrotnie. W pracy są przebiegłe, ambitne i działają strategicznie. Zazwyczaj dostają to, czego chcą.

Mężczyzna spod znaku Lwa

Panowie, którzy mieli szczęście urodzić się w królewskiej fazie zodiaku są na uprzywilejowanej pozycji. Zazwyczaj świat zachwyca się nimi od pierwszych dni, wychwalając pod niebiosa ich urodę, gładkość i inne zalety. Przyzwyczajeni do tego, że mama widzi w nich pępek świata idą w życie z przekonaniem, ze wszystko im się należy z definicji... i zazwyczaj tak się dzieje. Panowie Lwy są odważni, szarmanccy, potrafią się obchodzić z płcią piękną. Mają rzesze wielbicielek, które mile łechcą ich próżność. Są doskonałymi szefami, wyczuwają potrzeby i napięcia w zespole. Kiedy trzeba ryczą groźnie i potrafią w mig zaprowadzić spokój. Robią wrażenie gdziekolwiek się pojawią. Są oczytani, lubią sztukę, potrafią się odnaleźć w każdym miejscu. Mają światu wiele do zaoferowania również jako twórcy, lekarze, architekci, konstruktorzy, pisarze. Są aktywni zawodowo do późnych lat. Ich wadą jest przeczulenie na punkcie swojego wyglądu.

Najlepsze profesje dla osób urodzonych w znaku Lwa

Lew lubi kiedy inni mają okazję, aby go podziwiać zatem doskonale odnajdzie się w sytuacjach w których może eksponować siebie. Wszelkie zawody, w których w grę wchodzi publiczność ,śledząca z zapartym tchem dokonania Lwa będą mu świetnie służyć. Modeling, aktorstwo, praca w show-biznesie również jako komik, reżyser czy nawet dźwiękowiec, będą idealne. Osoba urodzona pod opieką tej fazy zodiaku ma w sobie ogromne pokłady twórczości i kreatywności, a zatem musi wydawać na świat kolejne dzieła. Czy będą to reportaże, obrazy, piosenki czy też dzieci, to już inna sprawa.

Lew nie musi występować przed wielką publicznością, czasami wystarczy również ta mniejsza, jak zespół księgowych, rada pedagogiczna czy wreszcie rodzinne grono, ale zawsze musi grać pierwsze skrzypce. Jako lider zespołu, prezes czy kierownik. Ostatecznie doskonale przejdzie przez życie ,,będąc z zawodu dyrektorem’’.

Lwy w związkach z innymi

Osoby urodzone w królewskiej fazie zodiaku mają za zadanie olśniewać innych w relacjach. I jeśli ta druga strona godzi się na ten zachwyt wobec swojego ,,króla’’, Lew jest w stanie wiele wybaczyć, przymknąć oko na wiele niedociągnięć, czy też tolerować naprawdę dużo. Idealnym sposobem na to, aby zjednać sobie osobę urodzoną w tej fazie zodiaku, niezależnie od płci, jest wyrażać jak najczęściej to, że jest się pod ogromnym wrażeniem, urokiem i codziennie podziwiać swoją drugą połówkę. Łasy na pochwały i komplementy Lew nie zauważy, że trawa nie skoszona, że naczynia nie umyte, a i jakieś inne grzeszki też puści płazem, jeśli tylko ma przekonanie o swojej wspaniałości w oczach swojego partnera bądź partnerki. Nie należy krytykować Lwa, a już w szczególności porównywać go do kogokolwiek na korzyść tej drugiej osoby. Takiego afrontu Lew nie przepuści nigdy. Jego chora ambicja każe mu się obrazić na amen.

Doskonałą relację Lwy mogą stworzyć w obrębie trygonu ognia czyli z innymi Lwami, ze Strzelcami i Baranami. Dobrze im się rozmawia i funkcjonuje z Bliźniętami i Wagami.

Dużo napięć i zbytnia rywalizacja utworzy się z Bykami, Skorpionami i Koziorożcami.

Wiele namiętności mogą poczuć Lwy z Wodnikami. Niezbyt udane relacje mogą wytworzyć się pomiędzy Lwami a Rybami i Pannami. Interesującym zjawiskiem są zadziwiająco trwałe związki pomiędzy Lwami a Rakami. Raki potrafią się pozornie podporządkować Lwom i sterować nimi z tylnego siedzenia, dając przy tym Lwom poczucie absolutnej kontroli nad sytuacją. I w tym chyba tkwi cała tajemnica udanego partnerstwa z osobami spod znaku Lwa.

Merkurja na facebooku

www.merkurja.com

Zobacz film: Ćwiczenia oddechowe, które ułatwiają życie i poprawiają zdrowie

Autor: Astrolog Merkurja

Pozostałe wiadomości