Horoskop

Burzowy Księżyc, czyli Księżyc Gromów lub sienna pełnia. Co nam przyniesie to niezwykłe zjawisko na niebie?

Horoskop

Drzewo na tle pełni Księżyca
Moment RFSARAYUT_TANERUS/ Getty Images

W sobotę 24.07 nad ranem uściśliła się lipcowa pełnia Księżyca, która zwana jest Burzowym Księżycem. Jeśli weźmiemy pod uwagę pogodę za oknem, nietrudno się domyślić, że nasi przodkowie powiązali pełnię Księżyca występującą o tej porze roku z nasilającymi się opadami i burzami. Nie inaczej będzie tym razem. Synoptycy ponownie ostrzegają przed zbliżającym się gradobiciem i intensywnymi wyładowaniami atmosferycznymi. Księżyc Gromów w zupełności zasłużył sobie na swoją ludową nazwę, o czym pewnie szybko się przekonamy.

Burzowy Księżyc

Sienną Pełnię (ta inna nazwa lipcowego Księżyca wzięła się od pierwszych sianokosów, które wypadają właśnie w tych dniach) można obserwować w sobotni i niedzielny wieczór, kiedy tarcza naszego naturalnego satelity będzie widoczna jeszcze w blisko stu procentach. Oczywiście jeśli nie wystąpi zachmurzenie, które jak sama nazwa i tradycja wskazują, w przypadku Burzowego Księżyca jest mocno prawdopodobne.

Sienna pełnia

Możemy ciskać na kogoś gromy, denerwować się z byle powodu oraz chodzić dosłownie i w przenośni naelektryzowani. Będziemy się sposobić do walki o swoją rację. Wpływ na takie samopoczucie ma nie tylko biomed.

Nie chodzi tylko o aurę za oknem, ponieważ Księżyc Gromów wypada w tym roku w znaku Wodnika, który jest związany z rewolucjami i ruchami wyzwoleńczymi. Pełnia w tym znaku przynosi również intensywną potrzebę poszukiwania swojej życiowej ścieżki, walkę o wolność, przestrzeń, ale również o realizację swoich marzeń i planów.

Wiele osób poczuje zew, aby iść za głosem serca i zacząć spełniać odłożone dawno temu na półkę marzenia. Odżyją nasze ideały i szczytne cele. W związkach zagotuje się , ponieważ większość par zacznie się spierać o zakres obowiązków, podział terytorium i przestrzeń na wspólnym gruncie. Część par może tego testu tolerancji nie przetrwać.

Księżyc Gromów, czyli kłopoty

Pełnia Księżyca w Wodniku może Nam przynieść kłopoty z dostawami prądu , nagłe awarie sprzętu RTV i AGD, szwankowanie instalacji elektrycznej, wyskakiwanie bezpieczników. Na świecie może dojść do dużej awarii serwisów internetowych, głośnego przewrotu i medialnego skandalu.

Co wrażliwsze osoby mogą czuć nadmierne elektryzowanie się ubrania czy włosów. Niestety wystąpi również nasilenie się objawów chorób neurologicznych i pogłębienie się nerwobóli.

Horoskop dla znaków zodiaku na pełnię w Wodniku

Pamiętajmy, że Pełnia Księżyca działa kilka dni wcześniej i do dwóch, trzech dni po jej uściśleniu, a jej długofalowe skutki możemy zobaczyć nawet za kilka tygodni. Najmocniej odczują Pełnię Burzowego Księżyca osoby urodzone w znaku Lwa, które będą mieć masę energii, oraz Wodnika, które z kolei mogą doznać nagłego olśnienia. Źle znosić Pełnię będą Byki, które się rozdrażnią, oraz Skorpiony, które będą musiały zrezygnować z czegoś na rzecz otoczenia.

Baran – korzystaj z dzisiejszych inspiracji, doceniaj rady przyjaciół, baw się w towarzystwie, które kochasz.

Byk – nie daj się ponieść emocjom, ktoś celowo prowokuje Twoją zazdrość.

Bliźnięta – Pełnia Burzowego Księżyca przyniesie satysfakcję emocjonalną oraz szczęście na gruncie zawodowym, łap okazję.

Rak – Twoja intuicja będzie Ci płatać figle, nie wierz we wszystko, co dzisiaj Ci się przedstawia.

Lew – masz możliwość komuś zaimponować, zrobić wielkie wrażenie na otoczeniu, zaprezentować się z jak najlepszej strony.

Panna – nie daj się zbić z tropu cudzą krytyką, zarzuty będą wyssane z palca, pilnuj zdrowia.

Waga – jesteś w świetnej formie i kondycji, nie siedź w domu, zaprezentuj się innym, zrobisz furorę.

Skorpion – nie zawsze można mieć to, co się chce. Sienna Pełnia nauczy Cię albo wymusi na Tobie kompromis.

Strzelec – czas na spełnienie w miłości i szczęście do nowych doświadczeń, wejdziesz w nowe otoczenie.

Koziorożec – ktoś na Ciebie czeka i chce znaleźć jakieś rozwiązanie zawiłego problemu, przy odrobienie Twojej dobrej woli to się uda.

Wodnik – to Twój czas, Kosmos daje Ci wskazówkę co do Twojej prawdziwej ścieżki życia, która jest zgodna z Twoim powołaniem, uważaj na znaki.

Ryby – możesz przeczekać te burze pod kołdrą, ale rozsądniej i dojrzalej będzie stawić jej czoło, nie będzie tak strasznie.

Astrolog Merkurja radzi, co zrobić, gdy horoskop zapowiada nieszczęście. "To jest prognoza". Zobacz wideo:

Zobacz także:

Dawid Podsiadło zaskoczył metamorfozą. "Wczesny Krawczyk"

Letnia kuchnia Andrzeja Polana. Poznaj przepisy na wyjątkowe dania z sezonowych warzyw i owoców

Skakanie do wody po opalaniu może skończyć się tragedią. Czym grozi szok termiczny?

Autor: Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Moment RF

Pozostałe wiadomości