Nad Bałtykiem pojawiły się zombie. "To amerykańskie przedsięwzięcie w polskich warunkach"

Autor:
Oskar
Netkowski
Horror nad morzem - plan filmowy Apokavixa
Horror nad morzem - plan filmowy ApokavixaDzień Dobry TVN
wideo 2/5

Takiej polskiej produkcji jeszcze nie było. Apokawixa Ksawerego Żuławskiego to film o maturzystach, którzy podczas wyjazdu nad morze doświadczają niezwykłych rzeczy. Jedną z głównych ról zagrał Cezary Pazura, który w Dzień Dobry TVN opowiedział o kulisach przedsięwzięcia.

Apokawixa - wkrótce w kinach

Minęły trzy lata od premiery "Mowy ptaków" Xawerego Żuławskiego, którym to filmem złożył hołd swemu ojcu. Teraz reżyser powrócił z dziełem zupełnie innym od poprzedniego, fundując widzom imprezę, jakiej nie przeżył nikt. Z bohaterami produkcji na czele.

- Panuje zaraza, wirus, który zamienia ludzi w zombie. Dzieje się to w naszym pięknym Bałtyku, pełnym sinic. Wszystko nagrywamy w nocy. Będzie lądował helikopter. To amerykańskie przedsięwzięcie w polskich warunkach. Musimy sobie z tym poradzić - zdradził Cezary Pazura.

- Tu jest cała masa młodych ludzi, którym zależy, którzy chcą, którym nie przeszkadza, że jest w nocy zimno - powiedział o kulisach planu aktor.

Zombie nad Bałtykiem i charakteryzacja

Film Xawerego Żuławskiego, to nie tylko świetny scenariusz czy reżyseria, ale także charakteryzacja, dzięki której zombie wyglądają bardzo autentycznie. - Mieliśmy dwa tygodnie prób choreografii zombie, jak się w to wcielać i nie mam z tym większego problemu - stwierdziła aktorka Marta Stalmierska.

- Wydaje nam się, że o zombie wiemy wszystko. Znamy schematy, według których kręci się takie filmy. A jednak jest on takim spustem pistoletu, który jest naładowany. Można spodziewać się po nim cudów - dodał Cezary Pazura.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Paweł Kiliański

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Pozostałe wiadomości