Gwiazdy

Wielki powrót zespołu Plastic. "Dream Dancing" będzie hitem wakacyjnych imprez?

Gwiazdy

Zespół Plastic powraca do swoich korzeni - muzyki, która podbijała klubowe parkiety. Artyści zapraszają słuchaczy do chwilowego zapomnienia w tańcu, a singiel "Dream Dancing (I Hear The Music)" ma być hitem tych wakacji. Koniecznie obejrzyjcie występ. Piosenkę można było usłyszeć w filmie Jana Komasy – "Sala samobójców. Hejter".

Plastic - jaką muzykę gra zespół?

Zespół wykonujący muzykę elektroniczną został założony w 2003 roku przez duet: Agnieszkę Burcan i Pawła Radziszewskiego.

Plastic jest przedstawicielem rodzimej sceny elektronicznej, stąd w naturalny sposób kolejnym zapowiadającym LP singlom towarzyszą charakterystyczne dla tego gatunku remiksy, stworzone przez zaprzyjaźnione zespoły, DJ’ów i producentów muzycznych niezależnej sceny polskiej i zagranicznej.

- W czasie pandemii nasza ekspresja została stłumiona w czterech ścianach. Teraz jeszcze bardziej czujemy potrzebę wyrażania emocji - choćby przez tak swobodną i spontaniczną formę ruchu, jaką jest taniec. "Dream Dancing" jest mostem do naszej przeszłości. Mógłby się znaleźć na poprzednich naszych płytach, np. tuż obok "I Want U". To nawiązanie do muzyki tanecznej, która zainspirowała nas do założenia Plastic, a która obecnie przeżywa prawdziwy renesans - twierdzą członkowie zespołu.

Plastic i ich "Dream Dancing"

W teledysku do "Dream Dancing", którego autorem jest Dawid Krępski, można zobaczyć ulice Los Angeles bez tłumu turystów z czasów przed pandemią. Prawie puste Downtown przemierza dziewczyna, która uwielbia tańczyć i cieszy się życiem.

Reżyser musiał na jakiś czas zrezygnować z pierwotnego pomysłu i zaczął tworzyć animacje, których ślad pozostał w ostatnich sekundach klipu. Tęsknił jednak za prawdziwym planem filmowym i miał ogromną ochotę wyjść na zewnątrz. Powrócił więc do koncepcji prawdziwego spaceru, gdy tylko znowu było to możliwe. Klip do "Dream Dancing" powstał w warunkach specjalnych, a wiele rzeczy, które tam zobaczycie są dziełem przypadku.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości