Gwiazdy

Wojciech Błach z żoną nagrywają wideo pamiętnik o ciąży. "Chcieliśmy zadać pytania, a nie się mądrzyć"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Niebła(c)he rozmowy o rodzicielstwie

Niedawno w sieci premierę miał pierwszy odcinek rozmów, które aktor Wojciech Błach i jego żona Agnieszka nagrywają ze znanymi mamami i specjalistami ds. ciąży i położnictwa. Jak przyznają, do stworzenia projektu zainspirowało ich życie, sami są bowiem rodzicami, którzy oczekują drugiego już dziecka. Czego możemy spodziewać się w poszczególnych odcinkach? O tym opowiadali w Dzień Dobry TVN.

Wojtek Błach i Agnieszka Błach rozmawiają o macierzyństwie

Agnieszka i Wojtek tworzą szczęśliwe małżeństwo, a także są rodzicami niespełna 4-letniego Jeremiego. Zainspirowany życiem aktor na przełomie marca i kwietni wpadł na pomysł, aby nagrywać krótkie rozmowy i opowieści o rodzicielstwie. Nowe przedsięwzięcie niespodziewanie zbiegło się z radosną nowiną. W maju okazało się, że jego żona spodziewa się dziecka. Tak też nagrania przybrały formę wideo pamiętnika, w którym to rodzice pytają doświadczonych i znanych mam o porady, a także o kulisy przebiegu ciąży. W ten sposób nawet celebryci pokazują swoja ludzką i zagubioną twarz oraz opowiadają o staraniach, strachu, chaosie czy wyborze akcesoriów dla malucha.

W pierwszych odcinkach rad udzieliły m.in. Małgorzata Socha, Aleksandra Szwed, Agnieszka Hyży i Kamila Kamińska, ale także specjaliści z dziedziny ginekologii i położnictwa ze Szpitala Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. W ten sposób osobiste rozmowy stały się świetnym poradnikiem.

Pierwszy filmik powstał absolutnie spontanicznie. Chcieliśmy zadać pytania, a nie mądrzyć się, że coś wiemy. W ten sposób powstał ten pomysł. Namówiłem znane osoby, takim algorytmem, że my zadajemy pytania jako rodzice, bo w tym będziemy autentyczni 

Następnie para zaangażowała specjalistów - lekarzy, którzy odpowiadali na najbardziej nurtujące pytania. Agnieszka Błach, choć sama jest doświadczona, w tym projekcie postawiła się na miejscu laika, dzięki czemu była w stanie przekazać dużo więcej treści.  

Agnieszka i Wojciech Błachowie spodziewają się drugiego dziecka

Agnieszka Błach jest obecnie w połowie ciąży. Jak przyznała, czuje się dobrze. Jednak stan ten przeżywa zupełnie inaczej, niż cztery lata temu.

- W pierwszej ciąży wszystko było nowe, więc miałam czas, żeby sobie wiele wyobrażać jak to będzie i się tym stanem rozkoszować, ale nie panikowałam, nie miałam umówionej położnej itd. W tej ciąży to już zupełnie syn i obowiązki mnie na tyle zajmują, że nie mam czasu tak jej celebrować, jak za pierwszym razem - mówiła w Dzień Dobry TVN. Teraz skupia się na tym, żeby Jeremiego przygotować na to, że będzie starszym bratem, żeby nie czuł się odtrącony czy zazdrosny. Zależy jej na tym, aby synek dobrze się zaadaptował do tej zmiany w jego życiu.

- Ja się szykuję, jak do tego podejść mądrze, żeby Jeremi nie stracił na tym. Tak to jest, że jak przychodzisz z drugim dzieckiem do domu i to pierwsze traktujesz od razu z góry, jakby było starsze niż jest. Tym się tylko martwię – podsumowała Agnieszka Błach.

NieBłahe rozmowy o rodzicielstwie
NieBłahe rozmowy o rodzicielstwie Źródło: Dzień Dobry TVN

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Justyna Rojek/East News

Pozostałe wiadomości