Gwiazdy

Twórcy polskiego filmu "Sukienka" na prestiżowej gali w Ameryce. Będą też walczyć o Oscara

Gwiazdy

Autor:
Justyna
Piąsta
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Show-biznes w pigułce
Show-biznes w pigułce Dzień Dobry TVN
wideo 2/11

Polski film krótkometrażowy zatytułowany "Sukienka" jest nominowany do Oscara. Reżyser Tadeusz Łysiak oraz główna bohaterka, aktorka Anna Dzieduszycka prężnie promują produkcję za oceanem. Wzięli udział w gali Independent Spirit Awards.

Film "Sukienka" nominowany do Oscara

Oscary to najbardziej prestiżowe nagrody filmowe na całym świecie. Znalezienie się na liście nominowanych jest już ogromnym osiągnięciem. W tym roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wyróżniła krótkometrażową, polską produkcję, której reżyserem jest Tadeusz Łysiak.

Film "Sukienka" przedstawia losy Julii (w tej roli Anna Dzieduszycka), która jest osobą niskorosłą. To historia o potrzebie przynależności do społeczeństwa, o próbie akceptacji samego siebie, a także o pragnieniu miłości, które drzemie w każdym z nas. Dzieło Tadeusza Łysiaka zdobyło do tej pory wiele prestiżowych nagród, a teraz ma szansę zdobyć Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film fabularny.

Twórcy "Sukienki" w USA

6 marca w Santa Monica odbyła się gala Independent Spirit Awards, na której mieli szansę zaprezentować się twórcy filmu "Sukienka", a także wziąć udział w walce o nagrodę.

- Tadeusz Łysiak i Anna Dzieduszycka niestety nagrody nie zdobyli, bo zdobył ją film Maggie Gyllenhaal’s "The Lost Daughter". Ta gala honoruje filmy, które mają niski budżet, nie są wspomagane dużymi korporacjami. Jest to o tyle ważne, że takie filmy zasługują na uwagę, ale nie mają wystarczającej promocji w mediach, więc super, że tam byliśmy. (...) Natomiast co jest istotne, to fakt, że już niebawem, bo 28 marca gala rozdania Oscarów i tam mamy szansę zawalczyć o nagrodę. Niestety wiemy, że ta część gali nie będzie transmitowana. Gala rozpocznie się godzinę przed transmisją i to właśnie wtedy będzie ogłoszenie wyników w tej kategorii - powiedziała Sandra Hajduk-Popińska.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Justyna Piąsta

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości