Gwiazdy

Polski film z szansą na zdobycie Oscara. "Cały czas nie możemy w to uwierzyć"

Gwiazdy

Autor:
Magdalena
Brzezińska
„Sukienka” z nominacją do Oscara
„Sukienka” z nominacją do Oscara Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Nominacje do Oscarów wzbudzają zainteresowanie wszystkich miłośników dobrego kina. W tym roku na liście produkcji wyróżnionych przez członków Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej znalazł się obraz wyreżyserowany przez Tadeusza Łysiaka, w którym główną rolę zagrała Anna Dzieduszycka. O czym opowiada krótkometrażowy film "Sukienka", który ma szansę zdobyć prestiżową statuetkę?

"Sukienka" z nominacją do Oscara

Dzieło Tadeusza Łysiaka od blisko dwóch lat podbija serca widzów z całego świata. Krótkometrażowa produkcja "Sukienka" została uhonorowana wieloma prestiżowymi nagrodami, aż w końcu zdobyła nominację do Oscara w kategorii najlepszy krótkometrażowy film fabularny. To niekwestionowany sukces reżysera, który nie przypuszczał, że jego praca zostanie doceniona na arenie międzynarodowej.

- To jest film, który my zrobiliśmy, żeby zaliczyć drugi rok w Warszawskiej Szkole Filmowej. To jest jakimś absolutnym absurdem, że teraz, po dwóch latach, nagle jesteśmy nominowani do Oscara. Cały czas nie możemy w to uwierzyć - zapewnił Tadeusz Łysiak. Dodał też, że jego celem od samego początku było pokazanie historii o emocjach i problemach, które stanowią nieodłączny element codzienności współczesnego człowieka.

Święto miłośników kina

Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w Gdyni
Znamy laureatów Festiwalu Filmowego w GdyniDzień Dobry TVN
wideo 2/3

- Generalnie zastanawiałem się nad tym, co mnie dotyka, co mnie interesuje w świecie (...). Od razu pomyślałem, że chciałbym zrobić opowieść o odrzuceniu. O tym, jak często potrafimy siebie oceniać na przykład ze względu na wygląd fizyczny - wyjaśnił reżyser.

"Sukienka" - o czym opowiada film?

Główną rolę w filmie "Sukienka" zagrała Anna Dzieduszycka. Aktorka nie ma wątpliwości, że fabuła krótkometrażowej produkcji wyreżyserowanej przez Tadeusza Łysiaka ma szansę poruszyć serca wielu osób.

- To opowieść o pragnieniach, jakie każdy z nas ma. O potrzebie przynależności do społeczeństwa, akceptacji samego siebie oraz innych, szacunku, a przede wszystkim potrzebie miłości - wyjaśniła aktorka. Dodała też, że w nominowanym do Oscara filmie nie zabrakło wątków dotyczących siły kobiet, wsparcia czy przyjaźni.

Uroczysta gala wręczenia nagród przyznawanych przez Amerykańską Akademię Sztuki i Wiedzy Filmowej odbędzie się 27 marca 2022 roku w Los Angeles.

- Prawdopodobnie większość marca spędzimy tam na miejscu po to, żeby ten film pokazywać, prezentować, spotykać się z mediami w Stanach. Ten etap, w którym trzeba to zrobić, jest bardzo ważny - podsumował Tadeusz Łysiak.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości