Gwiazdy

Polscy aktorzy, którzy dla roli przeszli spektakularne metamorfozy

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Olga Bołądź, Tomasz Kot, Mateusz Damięcki

Niektóre aktorki i aktorzy są w stanie wiele poświęcić, by zagrać daną rolę. Jedni ścinają włosy lub je zapuszczają, drudzy tyją lub gubią kilogramy, a inni od podszewki starają się poznać środowisko swojego bohatera lub bohaterki. Sprawdź, którzy aktorzy z polskiego podwórka przeszli spektakularne metamorfozy.

Wszystko dla roli

Jeśli mówimy o spektakularnych metamorfozach na potrzebę filmu, to zazwyczaj do głowy przychodzą nam takie nazwiska jak: Charlize Theron ("Monster") czy Christian Bale ("American Hustle"). Natomiast my przygotowaliśmy mały ranking polskich odtwórczyń i odtwórców, którzy wiele poświęcili, by wypaść jak najlepiej. Kto znalazł się na liście?

Zobacz wideo: Zagraniczne gwiazdy

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Polscy aktorzy, którzy dla roli zmienili się nie do poznania

Michał Koterski - "Gierek"

Aktor, by upodobnić się do tytułowej postaci, zmienił swoją figurę nie do poznania. - W dwa i pół miesiąca przytyłem do filmu 20 kg. Ważę teraz 104 kg - napisał Misiek Koterski w jednym z postów na swoim Instagramie. Co więcej, ekipa filmowa "Gierka" doceniła jego przemianę.

Dziękujemy Ci z Jolą za to poświęcenie, kosztem zdrowia, dla tej wspaniałej roli, która się udała. Należysz do 10 aktorów na świecie, którzy tak poświęcili się dla filmu jak Ty

Mateusz Damięcki - "Furioza"

Aktor dla roli Goldena poświęcił naprawdę wiele. Aby osiągnąć wysportowaną sylwetkę, spędzał wiele godzin na siłowni pod okiem trenera i pilnował jadłospisu. - Pięć miesięcy codziennych treningów. Pół miliona na skakance. Dieta 1500 kalorii dziennie plus shake białkowy na mleku - mówił w rozmowie z Pudelkiem.

Ponadto aktor na potrzeby filmu udał się na depilację m.in. nóg, pach i klatki piersiowej. Moment ten uwiecznił na nagraniu, które można zobaczyć na jego profilu na Instagramie:

Zobacz wideo: Aktorzy serialu "Behawiorysta". Kogo grają?

Aktorzy serialu "Behawiorysta". Kogo grają?
Aktorzy serialu "Behawiorysta". Kogo grają? Plejada gwiazd w nowej produkcji Playera "Behawiorysta". W jakie postaci się wcielają?

Olga Bołądź - "Służby specjalne"

Aktorka, aby wypaść wiarygodnie w roli podporucznik "Białko", postanowiła diametralnie zmienić swój wizerunek. Jak przyznała w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle, poświęciła bardzo dużo czasu, przygotowań, energii i serca. Olga Bołądź spędziła wiele godzin na siłowni, miała rozpisaną dietę, z której nie mogła się wyłamać oraz ścięła włosy.

- Poczułam się wyróżniona, wygrywając ten casting. Reżyser chciał kogoś, kto jest bardzo dobrze przygotowany fizycznie. (....) Zapytał mnie, czy się nie boję, ile jestem w stanie dać z siebie. Akurat tak się złożyło, że byłam w stanie całkowicie poświęcić się dla roli, wewnętrznie tego potrzebowałam – mówiła aktorka przy promocji produkcji. Jak dodała, musiała też nauczyć się inaczej mówić oraz chodzić.

Tomasz Kot - "Żyć nie umierać", "Skazany na bluesa"

Film "Żyć nie umierać" inspirowany jest historią aktora Tadeusza Szymkowa, który przegrał walkę z rakiem. W roli głównej Tomasz Kot, jako Bartek Kolano. Na potrzebę produkcji aktor zgolił się na łyso. Z kolei do zagrania Ryśka Riedla przygotowywał się długo. Nie tylko schudł, ale ponoć przebywał z uzależnionymi od narkotyków i chodził na bluesowe koncerty, by poznać środowisko swojego bohatera.

Julia Kamińska - "BrzydUla"

Nieco inna metamorfoza, ale równie głośna i spektakularna to ta Julii Kamińskiej w serialu "BrzydUla". Choć tutaj największą rolę odegrała charakteryzacja, to wszyscy byli pod wrażeniem gry odtwórczyni.

Zobacz też:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło zdjęcia głównego: Tomasz Urbanek, Pawel Wodzynski/East News

Pozostałe wiadomości