Znani aktorzy, którzy oszpecili się do roli. Kto przytył do filmu 20 kg?

Aktualizacja:

Anna Wendzikowska, jak co piątek, przygotowała dla widzów Dzień Dobry TVN ciekawostki ze świata filmu. Tym razem zaprezentowała niesamowite metamorfozy aktorek i aktorów, którzy nie bali się oszpecić. Kto znalazł się na jej liście?

Spektakularne metamorfozy aktorek i aktorów

Niektóre aktorki i aktorzy są w stanie wiele poświęcić, by wejść w nową rolę. Jedni gubią kilogramy, inni od podszewki starają się poznać środowisko swojego bohatera lub bohaterki. Oto gwiazdy, które odważył się na dokonanie zmian, by wypaść wiarygodnie:
Christian Bale "American Hustle"
– On lubi tyć i chudnąć. Generalnie swoje ciało traktuje jak narzędzie, wręcz jest to dla niego fajne aktorskie wzywanie. Chociaż aktorzy mówią, że to jest element pomocniczy, że jak są w innym ciele, to automatycznie są w innej postaci. Do "Mechanika" schudł, natomiast do "American Hustle" przytył 20 kg. I wygląda, jak taki podtatusiały, średnioatrakcyjny mężczyzna. Podobno bardzo się to podobało jego maleńkiej córce, która go poklepywała po tym grubym brzuszku. Mówił, że dochodzenie do tego procesu było fajne, bo polegało na tym, że objadał się pączkami i hamburgerami. Gorzej było później, gdy trzeba było wrócić do formy – powiedziala Anna Wendzikowska.

Matthew McConaughey – "Witaj w klubie"

Aktor, przygotowując się do roli, niesamowicie schudł. Został za nią nagrodzony Oscarem. – To jest ten jeden ze sposobów oscarowych: zupełnie zewnętrznie odbiegniesz od swojej powłoki, zbrzydniesz, przytyjesz, staniesz się, kimś innym – wyjaśniła dziennikarka.
Charlize Theron – "Monster"
Piękna i utalentowana aktorka na czas pracy nad filmem filmu stała się tytułowym potworem. – Mówiła, że nie chciała nosić kostiumu, który by ją pogrubiał. (…) Doszła do wniosku, że jeśli się nie przeobrazi w tę postać, tylko zostanie z tym swoim atletycznym ciałem, które ćwiczy trzy razy w tygodniu na siłowni, nie będzie w stanie wcielić się w rolę. Mówiła, że kiedy przestała trenować, mentalnie wszystko się zmieniło. Ten brak dopływu endorfin, który wynikał z tego, że była cały czas w ruchu, też pomógł jej wejść w tę rolę – zaznaczyła Ania Wendzikowska.
Nicole Kidman – "Godziny"
Wielu kinomaniaków zastanawiało się, czy to naprawdę jest Nicole Kidman. Ta charakteryzacja na długo została zapamiętana. – Proteza nosa, ubranie, fryzura – aktorka mówiła, że już to w dużej mierze pomagało jej wcielić się w postać Wirginii Woolf.
Cameron Diaz "Być jak John Malkovich"
– To jest o tyle ciekawa historia, że przyjmując rolę, nie wiedziała, jak będzie wyglądała jej bohaterka. Spike Jonze ma taki system pracy, że robi zdjęcia ludziom na ulicy, którzy są dla niego inspiracją do konkretnych postaci. Kiedy Cameron po raz pierwszy pojawiła się na planie jako brunetka, ludzie jej nie poznali – opowiedziała Anna Wendzikowska.
Kto jeszcze znalazł się na liście? Czyja rola została na długo zapamiętana? Zobacz w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player .
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości