tomasz kot

  tomasz kot

  Tomasz Kot to z całą pewność jeden z najlepszych i najbardziej wszechstronnych aktorów. Artysta nie tylko gra w filmach, ale także nagrywa audiobooki oraz występuje w teledyskach. Gwiazdor niedawno pojawił się klipie Martina Lange "Kłamiesz". Jak to się stało, że wybitny i utytułowany aktor zagrał w teledysku debiutantów? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Marcin Sawicki: "Ponieważ są w Polsce rodziny, które na święta życzą sobie mąki, oleju, kawy i herbaty. Czyli sytuacja jest bardzo poważna. To jest taka inicjatywa, która daje tym rodzinom właśnie te rzeczy i dużo, dużo więcej". O akcji Szlachetna Paczka, naszemu reporterowi opowiedziały Magda Steczkowska, która wspiera tę akcje od 18 lat i Joanna Sadzik - prezes Stowarzyszenia Wiosna: "Dzisiaj otworzyliśmy bazę rodzin. To oznacza, że każdy z Państwa może wejść na stronę www.szlachetnapaczka.pl, wybrać rodzinę, która chwyci go za serce i przygotować właśnie szlachetna paczkę dla niej".

  Wśród polskich gwiazd, które zagrały w Zimnej wojnie jest Tomasz Kot. W filmie aktor wcielił się w postać pianisty Wiktora Warskiego. Czy ta rola była dla niego ciężka? Co według Tomasza jest siłą tego filmu? Jak mu się współpracowało z Pawłem Pawlikowskim? Czy w czasie kręcenia Zimnej wojny ekipa przeczuwała, że film odniesienie sukces? Co szeptała mu do ucha Cate Blanchett, po premierze produkcji na festiwalu w Cannes? Tomasza Kota zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

  Byliśmy z kamerą na polskiej premierze "Zimnej wojny" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego. Film na festiwalu w Cannes zebrał owacje na stojąco .Jakie odczucia towarzyszyły odtwórcom głównych ról, kiedy gratulowała im Julianne Moore czy Cate Blanchett? Czy Joanna Kulig i Tomasz kot spodziewali się takiego sukcesu? Z aktorami rozmawiała Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Zimna Wojna Pawła Pawlikowskiego ma szansę na Złotą Palmę - najważniejszą nagrodę festiwalu w Cannes. To właśnie tam film miał swoją premierę. W produkcji zagrali: Joanna Kulig, Tomasz Kot i Borys Szyc. Jak aktorzy budowali swoje role? Co czuli po zakończeniu pokazu w Cannes? Rozmawiała z nimi dziennikarka Grażyna Torbicka.

  Film "Zimna wojna" w reżyserii Pawła Pawlikowskiego walczy o Złotą Palmę w Cannes. Na nagrodę ma spore szanse, bo filmem zachwycają się światowi krytycy. To jak wygląda Cannes od kulis mamy szansę zobaczyć dzięki Instagramowi gwiazd. Joanna Kulig, żona Tomasza Kota - Agnieszka czy narzeczona Borysa Szyca - Justyna na bieżąco publikują prywatne zdjęcia zza kulis. Jak ekipa "Zimnej wojny" spędza czas poza czerwonym dywanem? W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o tym Agnieszka Jastrzębska.

  Tomasz Kot dołączył do Szlachetnej Paczki. Z jakiego powodu postanowił zaangażować się w tę akcję społeczną? Aktora gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Zobaczcie, o co zaapelował do naszych widzów. Do naszego studia przyszła również dyrektor Szlachetnej Paczki i Akademii Przyszłości Joanna Sadzik. Opowiedziała na czym polega praca wolontariuszy.

  Nagroda im. Zbigniewa Cybulskiego przyznawana jest młodym i wyróżniającym się aktorom. Swego czasu otrzymali ją m.in. Krystyna Janda, Tomasz Kot i Maja Ostaszewska. Kto był do niej nominowany w tym roku? A kto ją otrzymał? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  "Jak byłem mały (w kinach) były poranki i tata nas wziął (...) Pamiętam, że to było takie super, takie duże". Z Tomaszem Kotem o jego przygodzie z kinem, filmem i aktorstwem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska. Jaki film przekonał go do wybru kariery aktorskiej? Czy Tomasz Kot lubi oglądać filmy ze swoim udziałem?

  Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna w Krakowie wychowała takich aktorów jak Jerzy Stuhr, Dorota Segda (obecna rektor uczelni), Joanna Kulig, Tomasz Kot, Magdalena Cielecka, Maja Ostaszewska i Magdalena Boczarska. Uniwersytet obchodził swoje 70-lecie i z tej okazji jego najwybitniejsi absolwenci wystąpili wspólnie w sztuce "Wesele" Stanisława Wyspiańskiego. Czy mieli tremę przed spektaklem? Jak wspominają czas studiów? W Krakowie była Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Byliśmy w Łebie, na planie nowego filmu "Bikini blue". W roli głównej zobaczymy Tomasza Kota. Dla aktora było to niemałe wyzwanie, Tomasz Kot gra po angielsku, w języku którego do tej pory nie znał. Kto pomógł mu opanować angielski? Ile zajęło mu to czasu? Jaka jest największa trudność w graniu po angielsku? Z aktorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Kinga Burzyńska.

  W sobotę w Dzień Dobry Wakacje podróżujemy: do Pragi z Haliną Mlynkovą i jej mężem, z Tomaszem Kotem - nad polskie morze, które "udaje" brytyjski Manchester. Do nas: przyjeżdżają - specjalnie dla dzieci - Marcin Gortat oraz charyzmatyczna zwyciężczyni Eurowizji - Jamala. Bądźcie z nami o 8:30. Zapraszają: Dorota Wellman i Piotr Kraśko.

  Kinga Burzyńska w programie "Szkoła filmowa", emitowanym w TVN Fabuła, bierze na warsztat znanych i doświadczonych aktorów. Na widowni zasiedli młodzi adepci sztuki filmowej. Czy to oni sprawili, że rozmówcy Kingi są z nią do bólu szczerzy? Co sprawiło, że Zbigniew Zamachowski postanowił zdawać do szkoły filmowej? Czego najbardziej obawia się Agata Kulesza? Jakie - według Mai Ostaszewskiej - są ciemne strony aktorstwa? Kulisom powstawania programu przyglądał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  MocArty to nagrody RMF Classic, które przyznawane są artystom realizującym swoje pasje. Na galę wybrała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska, by zapytać ludzi sukcesu, o czym marzą. Odpowiedzi udzielili jej: wiceprezes RMF Classic Ewa Miszczak, dziennikarze: Ewa Drzyzga i Andrzej Sołtysik, projektant mody Robert Kupisz oraz aktorzy: Janusz Gajos i Tomasz Kot.

  W filmie "Żyć nie umierać" Tomasz Kot wcielił się w postać zmarłego przed kilku laty aktora Tadeusza Szymkowa. Obecna na premierze filmu Anna Wendzikowska zapytała aktorów o to, co by zrobili, gdyby dowiedzieli się, że zostały im tylko trzy miesiące życia. Co Tomaszowi Kotowi daje satysfakcję w życiu?

  W kąciku filmowym Dzień Dobry Wakacje gościliśmy Andrzeja Sołtysika. Jak umilić sobie ostatnie wakacyjne dni i co warto obejrzeć w kinie lub w telewizji? Dlaczego film "Hitman: Agent 47" to kino tylko dla chłopaków? Jak Andrzej ocenia rolę Tomasza Kota w „Żyć nie umierać”? Czy warto wybrać się na polski film do kina? I co ciekawego możemy zobaczyć w TVN Fabuła?

  Na kanapach Dzień Dobry Wakacje zasiadł Tomasz Kot. Tylko nam aktor zdradził, jak przygotowywał się do nowej roli. W filmie "Żyć nie umierać" Tomasz Kot wcielił się w postać zmarłego przed kilku laty aktora Tadeusza Szymkowa. Jak wyglądała praca na planie? Dlaczego była ona inna niż w przypadku poprzednich projektów aktora? Co byś zrobił, gdybyś dowiedział się, że zostały Ci tylko trzy miesiące życia?