Gwiazdy

Ruszyła akcja "Podaruj Misia". A Ty komu podarujesz Magdę, Mateusza, Gosię i Małgosię?

Gwiazdy

Aktualizacja:

Już po raz 15. wystartowała wyjątkowa akcja charytatywna Fundacji TVN "nie jesteś sam" - "Podaruj Misia". W Mikołajki nasza kawiarenka zamieniła się w magiczne, misiowe miejsce. Półki wyłożone były przytulankami, a Dorota Wellman rozmawiała z twórcami Misiów oraz gwiazdami, które co roku ochoczo angażują się w akcję. Było ciepło i nastrojowo!

Akcja "Podaruj Misia" 2020

"Podaruj Misia temu, kogo kochasz" to tradycja, która na stałe wpisała się w świąteczne zwyczaje i nasze serca. Misie, które kochają wszyscy, duzi i mali, są nie tylko urocze, ale - co najważniejsze - pomagają chorym dzieciom. Cały dochód ze sprzedaży pluszaków przekazywany jest bowiem na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji TVN .

W tym roku dostępne są cztery Misie, które zostały powstały dzięki gwiazdom i najlepszym polskim projektantom. Duety tworzyli:

  • Magda Boczarska i Gosia Baczyńska (Miś Magda)
  • Małgorzata Socha i Łukasz Jemioł (Miś Gosia)
  • Mateusz Gessler i Tomasz Ossoliński (Miś Mateusz)
  • Małgorzata Rozenek-Majdan i Paprocki&Brzozowski (Miś Małgosia)

Misiowa kawiarenka

Jako pierwsi do naszej kawiarenki zawitali projektant Tomasz Ossoliński i Olivier Janiak, który od lat wspiera Fundację TVN "nie jesteś sam", ale w tym roku robi to ze szczególnym zapałem.

- To jest cudowny projekt - zwłaszcza w tych trudnych czasach - on ma zupełnie inny wymiar. Wszyscy psychologowie jasno mówią: twórzmy jak najcieplejsze warunki wokół siebie, a misie są tego najlepszym przykładem - tłumaczył dziennikarz.

- To najbardziej przytulna akcja świata. Dajemy komuś misia, a to są de facto dwa prezenty, bo ktoś obdarowany cieszy się, a każdy miś czyni dobro - dodał prezenter.

Miś Mateusz

Tegoroczne misie nie mają pięknych, balowych sukni. Z uwagi na sytuację pandemiczną zostały ubrane w cieplutkie dresy, a Tomasz Ossoliński wraz z Mateuszem Gesslerem zaprojektowali misia-lekarza.

- Mamy zestaw dresów, bo to chyba nasz narodowy strój przez ostatnie miesiące. Gdy miś przyjechał do mojej pracowni w maju, gdy wszyscy byli w domach, w tym dziwnym czasie, pomyślałem, że trzeba zrobić coś, co będzie małą cegiełką lub hołdem dla tych, którzy o nas dbają. Stąd pojawił się lekarz. Oczywiście była zgoda Mateusza. Koszula powstała z mojej koszuli, w której występowałem w "Project Runway", więc moda zrównoważona. Wszystkie spodnie dżinsowe powstały z moich spodni i tak powstał prototyp Misia Mateusza - zdradził projektant.

Miś Magda

Gosia Baczyńska z aktorką Magdą Boczarską dały przytulance czerwoną pelerynkę, która symbolizuje tęsknotę za "światem, którego chwilowo nie ma".

- Przywodzi na myśl czerwonego kapturka, ale to nie jest czerwony kapturem, tylko Magda - wyjaśniła projektantka.

Jest wiele osób, które co roku kupują nasze pluszaki i zebrały już całkiem pokaźną kolekcję. Do tego, by wesprzeć akcję także w tym roku, gorąca zachęcała goszcząca w naszym programie dziennikarka Monika Olejnik.

Miś Gosia

Małgosia Socha z Łukaszem Jemiołem ubrali misia w czerwony dres.

- Chcieliśmy, żeby było mu wygodnie, miał piękny świąteczny kolor, obsypały go gwiazdki i był super do przytulania. Ten rok jest wyjątkowy, więc chcieliśmy, żeby on był taki miły w dresie - powiedział projektant.

- Teraz szczególnie towarzyszą nam dresy, więc pomyśleliśmy, że ten nasz miś też będzie symboliczny i jak na niego popatrzymy, to pomyślimy: nawet miś jest w dresie, wszystko się zgadza - dodała aktorka.

Miś Małgosia

Małgorzata Rozenek-Majdan i duet Paprocki&Brzozowski - ich "Małgosia" również ma strój dresowy.

- Rozmawiałam z Marcinem i Mariuszem na temat tego, jak powinien nasz miś wyglądać, a była to rozmowa na chwilę przed porodem. Pamiętam siebie z tym ogromnym brzuchem i powiedziałam: chłopcy, proszę was tylko o jedno - nieobcisłe. I żeby to było wygodne, miało związek z miłością i stąd ta bluza. Jest wygodne, rodzinne i pełne miłości - podkreśliła Małgorzata.

Gdzie można kupić misie Fundacji TVN?

A Wy którego misia wybierzecie - Magdę, Mateusza, Gosię czy Małgosię? Podaruj Misia komuś, kogo kochasz i pomóż podopiecznym Fundacji TVN "nie jesteś sam"! Misie dostępne są w drogeriach sieci Rossmann oraz online w serwisie Allegro.pl na specjalnej stronie poświęconej akcji fundacyjnej: podarujmisia.allegro.pl. Koszt: 50 zł.

Więcej o akcji dowiecie się z rozmowy z prezes Fundacji TVN "nie jesteś sam", Katarzyną Kolendą-Zaleską:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz też:

Podaruj Misia komuś, kogo kochasz i pomóż podopiecznym Fundacji TVN "nie jesteś sam"

#TVNpomagajmysobie – wspólnie możemy zrobić dużo dobrego

Bruno laureatem "Pozytywki Dzień Dobry TVN". Zwycięzca pokazał, jak zrobić ozdoby choinkowe z mleka

Autor: Dominika Czerniszewska

Reporter: Dorota Wellman

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości