Gdy Robert Lewandowski poznał Anię, skłamał, że ma na imię Andrzej. Poznaj ciekawe fakty z okazji urodzin sportowca

''Robert Lewandowski kończy 32 lata. Tak wyglądała droga na szczyt kapitana reprezentacji Polski'', źródło: Foto Olimpik/x-news
Szczęśliwy mąż i ojciec, utalentowany piłkarz i przedsiębiorca. Robert Lewandowski 21 sierpnia obchodzi 32. urodziny. Ma na swoim koncie ma wiele sukcesów i jest jednym z uznanych polskich sportowców. Oto kilka ciekawostek na jego temat.

Robert Lewandowski – sportowa rodzina

Robert Lewandowski urodził się 21 sierpnia 1988 roku w Warszawie, jednak wychowywał się w Lesznie. Sportowa pasja narodziła się dzięki jego rodzicom – matka piłkarza była siatkarką AZS Warszawa, z kolei ojciec uprawiał judo i grał w piłkę nożną.

Dzięki swojemu ojcu Krzysztofowi Lewandowskiemu, który pracował w Partyzancie Leszno, młody Robert mógł brać udział w treningach klubu. Nie był jednak jego zawodnikiem. W 1997 roku rozpoczął grę w Varsovii Warszawa, z którą był związany przez 7 lat.

Robert Lewandowski – pseudonim i skrócona Komunia Święta

Gdy Robert Lewandowski był jeszcze młodym chłopcem, nie mógł pochwalić się zbyt dużym wzrostem czy postawną posturą. Gdy więc trafił do Varsovii, otrzymał pseudonim "Bobek" i tak też zwracała się do niego nawet rodzina.

Chłopiec nie opuścił meczu nawet wtedy, gdy wypadł on w dzień jego I Komunii Świętej. Jak wspominała swego czasu matka Roberta Lewandowskiego, za namową jej męża ksiądz zdecydował się na skrócenie wtedy mszy. "Bobek" mógł więc przystąpić do sakramentu, a potem zdążyć na rozgrywki. Iwona Lewandowska zdradziła, że jej syn zmieniał garnitur w strój piłkarski już w samochodzie.

Robert Lewandowski – jak poznał żonę

Od 7 lat Robert Lewandowski jest szczęśliwym mężem Anny Lewandowskiej, z którą doczekał się 2 córeczek – Klary i Laura. Para pobrała się 22 czerwca 2013 roku w kościele w Serocku (ok. 40 km od Warszawy). Było to jedno z wydarzeń roku, na którym nie mogło zabraknąć fotoreporterów. Nie mieli oni jednak wstępu na samą uroczystość, nad czym czuwała grupa ochroniarzy. Pozostawała jedynie szansa na uchwycenie młodej pary przed samą świątynią.

Nim Robert i Anna Lewandowscy powiedzieli sobie sakramentalne tak, byli ze sobą w długoletnim związki. Poznali się w 2007 roku na Mazurach podczas obozu dla studentów Akademii Wychowania Fizycznego. Była to miłość od pierwszego wejrzenia. Żona piłkarza zdradziła, że w tamtym czasie Robert sądził, że Ania gra w tenisa lub tańczy w balecie. Nie wierzył, że mogłaby trenować karate. Co ciekawe, powiedział też jej wtedy, że ma na imię… Andrzej.

Robert Lewandowski – osiągnięcia i rekordy

Dzisiaj ciężko wyobrazić sobie świata piłki nożnej bez Roberta Lewandowskiego. Znany reprezentant Polski od 2014 roku związany jest z Bayernem Monachium, do której trafił z Borussii Dortmund. Za swoje liczne osiągnięcia zdobył wiele wyróżnień, w tym chociażby dla najlepszego piłkarza Bundeligi w sezonie 2019/2020.

Robert Lewandowski w 2015 znalazł się też w Księdze Rekordów Guinnessa. Wpisano go tam za jego wyczyny podczas meczu z Wolfsburgiem. Piłkarz ustanowił wtedy aż 4 rekordy: najszybszy hat-trick, najszybciej strzelone 4 bramki, najszybciej strzelonych 5 goli (w 9 minut) i najwięcej strzelonych bramek przez piłkarza rezerwowego (5 goli).

Szczegóły w materiale:

''Rekordy Roberta Lewandowskiego. Polak przeszedł do historii Bundesligi'', źródło: Foto Olimpik/x-news

Zobacz także:

Jedna z ulubionych piosenek Adama Małysza ma już 20 lat. Zespół Golec uOrkiestra zdradził kulisy jej powstania

Joanna Jędrzejczyk szczerze o rozstaniu z narzeczonym i jego zdradzie: "Myślałam, że to ja powinnam się zmienić"

Greckie wesele gwiazdy z "Na Wspólnej". Aktorka w sieci pochwaliła się zdjęciami z bajkowej ceremonii

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

podziel się:

Pozostałe wiadomości