Gwiazdy

Red Hot Chili Peppers wracają z nową płytą. Kiedy premiera?

Gwiazdy

Autor:
Berenika
Olesińska
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie? Dzień Dobry TVN
wideo 2/9

"Unlimited Love" - tak brzmi tytuł nowej płyty Red Hot Chili Peppers. Zespół po sześciu latach przerwy od nagrań zapowiada premierę studyjnego krążka. W sieci pojawił się już pierwszy singiel wraz z teledyskiem.

Powrót Red Hot Chili Peppers - nowa płyta

"Black Summer" to singiel promujący nowy album Red Hot Chili Peppers. Krążek trafi do sprzedaży 1 kwietnia, ale już teraz możemy zapoznać się z pierwszymi efektami współpracy członków zespołu. Na płycie znajdzie się 17 premierowych kawałków. Do składu rockowej grupy dołączył ponownie gitarzysta John Frusciante, a nad produkcją kompozycji czuwał Rick Rubin.

- Zobaczyliśmy już teledysk "Black Summer" do tej nowej płyty. Oni są w świetnej formie. Po pierwsze dlatego, że po piętnastu latach do składu zespołu wrócił John Frusciante, czyli gitarzysta zespołu, który przeszedł niesamowitą drogę. W życiu prywatnym walczył z uzależnieniem od heroiny. Był bardzo blisko tego najgorszego stanu, bo przypomnę, że John Frusciante już trochę żegnał się z życiem w swoich pamiętnikach, a tutaj proszę - wielki powrót do Red Hot Chili Peppers. Producentem tej płyty jest Rick Rubin, czyli jeden z najwybitniejszych producentów w USA jeśli chodzi muzykę rockową, ale nie tylko - tłumaczy w studio Dzień Dobry TVN Sandra Hajduk-Popińska.

Red Hot Chili Peppers - trasa koncertowa

Zespół zadbał o odpowiednią promocję płyty. Ogłoszono już harmonogram globalnej trasy koncertowej. Jak zdradza Sandra Hajduk-Popińska w rozmowie z Anną Kalczyńską i Andrzejem Sołtysikiem, Red Hot Chili Peppers nie zawitają do naszego kraju.

- Nowa płyta 1 kwietnia. Trasa koncertowa już rusza, ale niestety nie ma Polski na tej mapie. Mamy natomiast Budapeszt, mamy Niemcy, więc jeżeli ktoś ma ochotę się wybrać za granicę, to można - poleca dziennikarka.

Jeżeli nie zdążyliście obejrzeć Dzień Dobry TVN na żywo, można nadrobić tę stratę dzięki platformie Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości