Gwiazdy

Gitarzysta John Frusciante wraca do Red Hot Chilli Peppers

Gwiazdy

Aktualizacja:
Gitarzysta

Red Hot Chilli Peppers znów z gitarzystą Johnem Frusciantem. O powrocie muzyka do zespołu dowiedzieliśmy się z mediów społecznościowych grupy. Na tym nie koniec zmian w zespole.

Po dziesięciu latach John Frusiante wraca do grupy Red Hot Chilli Peppers. Frusciante ma zastąpić Josha Klinghoffera, z którym grupa wydała dwa ostatnie albumy: I'm With You oraz The Gateway. Gitarzysta brał też udział w pracach nad krążkiem, którego premierę planowano na 2019. Nie wiadomo, czy płyta zostanie wydana jeszcze z udziałem Klinghoffera. Informację o powrocie Johna Red Hot Chilli Peppers ogłosili na Instagramie.

Frusciante wraca do RHCP

Frusciante swoją współpracę z zespołem rozpoczął w 1989 roku, kiedy zastąpił zmarłego Hilela Slovaka. John był fanem zespołu, gdy dołączył do RHCP miał 19 lat. Grupa wydała z nim dwa albumy. Mother’s Milk i Blood Sugar Sex Magic. Niestety, John postanowił rozstać się z zespołem trzy lata później. Decyzja była podyktowana uzależnieniem od narkotyków. John wrócił do zespoły w 1998. Rok później grupa wydała swój legendarny już album Californication. W tym samym składzie zespół wydał też w 2002 roku By The Way i 2006 roku Stadium Arcadium. Jednak, po trasie promującej ostatni wspólny album John postanowili zrobić sobie kolejną przerwę. O jego decyzji dowiedzieliśmy się w 2009 roku. Na miejsce Frusciantego został przyjęty przyjaciel Johna - Josh Klinghoffer. Grupa nagrała wspólnie dwa albumy, ostatni w 2016.

Klinghoffer opuszcza Red Hot Chilli Peppers

RHCP pracowali nad kolejnym, ale dotychczas nie są znane szczegóły dotyczące premiery płyty, wiadomo, że była zapowiadana na 2019. Teraz gitarzyści znów się zamieniają - Frusciante zastąpi Klinghoffera.

>>> Zobacz też:

Baron i Julia Wieniawa przyłapani na wspólnej kolacji

>>> Zobacz film: Marcin Kindla nagrywał z gitarzystą Robbiego Williamsa

Autor: Jola Marat

Pozostałe wiadomości