Gorące tematy

Red Hot Chili Peppers w starym składzie na scenie po raz pierwszy od ponad dekady

Gorące tematy

Aktualizacja:
EAST NEWS

Amerykańska grupa rockowa Red Hot Chili Peppers wystąpiła po raz pierwszy w starym składzie. Uważany za jednego z najlepszych gitarzystów na świecie Johne Frusciante wrócił do zespołu po prawie 13 latach nieobecności. Czy ten comeback zwiastuje nowy projekt Papryczek?

Zespół wystąpił w starym składzie po raz pierwszy od roku 2007. Koncert odbył się w minioną sobotę, podczas wydarzenia upamiętniającego producenta filmowego Andrew Burkle’a. RHCP wykonali trzy utwory: Give It Away, I Wanna Be Your Dog The Stooges i Not Great Man Gang Of Four.

Rozstania i powroty

John Frusciante i Josh Klinghoffer niegdyś byli przyjaciółmi, lecz ich relacje się zmieniły , kiedy w zespole doszło do wymiany. John opuścił formację w 2009 roku i zajął się karierą solową. Josh okazał się jego godnym następcą. Pod koniec zeszłego roku Anthony Kiedis, Michael Balzary i Chad Smith zdecydowali się na powrót do starego składu, o czym poinformowali w social mediach. W jednym z wywiadów Josh wyjawił kulisy powrotu Frusciante:

Wyjaśnienie jest takie, że John chciał wrócić i od pewnego czasu odnawiał kontakty muzyczne z zespołem. Kiedy mi to zakomunikowali, nie byłem tym zaskoczony. Przeszło mi to przez myśl z raz lub dwa, kiedy usłyszałem, że John i Flea znowu się spotykają, ale nie wiedziałem, że coś planują. Kiedy mi powiedzieli, przeszyła mnie głęboka fala miłości dla nich i dla wszystkiego, co dla nich zrobiłem. Ciężko mi o tym mówić

- mówił były już gitarzysta RHCP.

Zdania fanów dotyczące zmiany w szeregach zespołu są podzielone. Jedni na tę wiadomość zareagowali bardzo entuzjastycznie, innym jednak jest żal rozstania z utalentowanym gitarzystą, który włożył dużo fantastycznych dźwięków w krążki I'm with You i The Gateway.

Powrót Johna Frusciante zwiastuje nową płytę?

Informacja o powrocie Frusciante pobudziła ciekawość świata muzycznego. Zaczęto się zastanawiać, czy to znak, że Red Hot Chili Peppers szykują nową płytę i trasę? W jednym z wywiadów Chad Smith przyznał, że kapela pracuje nad nowym materiałem i planuje letnie koncerty.

Jesteśmy podekscytowani. Mamy zaplanowane tylko koncerty na festiwalach. Teraz głównie skupiamy się na nowych piosenkach i nagrywaniu nowego albumu. Jesteśmy bardzo podekscytowani tworzeniem nowego materiału

– zdradza perkusista.

Stadium Arcadium z 2006 roku to ostatnia płyta Red Hot Chili Peppers, na której wystąpił John Frusciante. Krążek zdobył wtedy aż 5 statuetek Grammy. Czy nowy materiał szalonych muzyków powtórzy ten sukces? Mamy nadzieję, że niebawem się o tym przekonamy.

Zobacz też:

Autor: Bartosz Tomaszewski

Pozostałe wiadomości