Przemysław Piotrowski nie cofnie się przed niczym, by być wiarygodnym pisarzem. "Widziałem, jak kroi się zwłoki"

Autor:
Oskar
Netkowski
Jego powieści biją rekordy popularności
Jego powieści biją rekordy popularności Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Czytelnicy uznali, że Przemysław Piotrowski jest w Polsce popularniejszym pisarzem od Stephena Kinga, Remigiusza Mroza czy Wojciecha Chmielarza. W siódmej edycji prestiżowego plebiscytu Lubimyczytać.pl jego kryminał "Zaraza" został okrzyknięty książką roku 2021 w kategorii kryminał, sensacja/thriller. Autor odwiedził studio Dzień Dobry TVN, by uchylić rąbka swojej zawodowej tajemnicy.

Przemysław Piotrowski gwiazdą pisarstwa w Polsce

W 2015 roku powstała pierwsza książka Przemysława Piotrowskiego. Pracował wtedy na platformach wiertniczych. Godził oba zajęcia dzięki zmianowej pracy. Dwa tygodnie ciężko pracował fizycznie, po 12 godzin dziennie, a kiedy miewał trzy tygodnie wolnego, wtedy całkowicie poświęcał się pisaniu. 

- Bycie pisarzem to fajna praca i nie chciałbym jej zmieniać. Kiedyś jeździłem po świecie, studiowałem, pracowałem. Byłem dziennikarzem przez wiele lat i rzecznikiem prasowym - mówił autor.

- Są książki łatwiejsze i są książki trudniejsze. W przypadku "Brudnego" musiałem porozmawiać np. z inspektorem Romanem Czarneckim, który bardzo mi pomaga. Tworzy grupy dochodzeniowo-śledcze i opowiada mi, jak to wszystko funkcjonuje. On ścigał takich morderców - dodał.

Przemysław Piotrowski oddany pisaniu

Przemysław Piotrowski lubi nie tylko wsiąkać w historie, które opisuje, ale dosłownie ich dotykać. Nie straszne mu nawet prosektorium.

- Jeśli to nie będzie wiarygodne, miałbym to wymyślać, czytelnik może poczuć dysonans. Przy sekcji zwłok natomiast poznałem super patomorfologa, który zapraszał mnie na sekcje. Widziałem od początku do końca, jak kroi się takie zwłoki - opowiadał.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Oskar Netkowski

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości