Remigiusz Mróz napisał powieść futbolową. "Piłka nożna to odzwierciedlenie życia i wojny"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Remigiusz Mróz napisał powieść futbolową
Remigiusz Mróz napisał powieść futbolową
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki bez których nie wyobrażam sobie dzieciństwa
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Książki dla dzieci bez tekstu, ale pełne treści
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Jan Kasprowicz i historie jego miłości
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Kontrowersje wokół okładki książki "Przepaść" R. Mroza
Miłośnicy twórczości Remigiusza Mroza z niecierpliwością oczekiwali na premierę książki o wymownym tytule "Z pierwszej piłki". Publikacja trafiła na półki księgarni w listopadzie i natychmiast spotkała się z uznaniem czytelników. W Dzień Dobry TVN uznany autor powieści kryminalnych odsłonił kulisy jej powstawania.

"Z pierwszej piłki" - nowa powieść Remigiusza Mroza

Remigiusz Mróz napisał do tej pory kilkadziesiąt książek. "Z pierwszej piłki" to kolejna propozycja uznanego pisarza. Co ciekawe, przypadnie ona do gustu nie tylko miłośnikom kryminałów, ale także zagorzałym kibicom piłki nożnej.

- Miałem taki dosyć długi okres, że właściwie żyłem futbolem. W tym sensie kibicowskim i w tym drugim - aktywniejszym. Grałem w takim opolskim klubie. Później miałem taką wyrwę (...), odrzuciło mnie od tego świata piłki nożnej (...). W pewnym momencie wróciłem - przyznał autor powieści, która miała swoją premierę w listopadzie.

Remigiusz Mróz o nowej książce

Remigiusz Mróz określa swoje najnowsze dzieło jako eksperyment pisarski. Nic w tym dziwnego, autor po raz pierwszy zdecydował się przenieść swoich czytelników do pełnego skrajnych emocji świata sportu. Wciągająca historia klubu piłkarskiego została oczywiście wzbogacona wątkiem kryminalnym.

- Piłka nożna to jest moim zdaniem trochę odzwierciedlenie życia i wojny (...). To budzi w nas jakieś takie pierwotne instynkty (...). Zastanawiałem się, czy ja udźwignę te opisy meczów i czy ktokolwiek będzie chciał to czytać (...). Trochę bałem się tego, że będę mieć taki sznyt komentatorski. Na szczęście nie używałem tej nomenklatury komentatorów sportowych - stwierdził pisarz.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Ola Skowron/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej 
Materiał promocyjny

Cetaphil DA Ultra – rewolucyjne nawilżenie dla skóry wymagającej