Nauczycielka pokazuje sztuczkę, która uspokaja dziecko w kilka sekund. Co jest kluczem do sukcesu?

Autor:
Maria
Czarniecka
Sposób na zapanowanie nad maluchem zdradziła nauczycielka.

Co zrobić, żeby maluch się uspokoił i zaczął słuchać? Wychowawczyni grupy pierwszoklasistów zdradziła dwa proste sposoby na to, by wyciszyć i przyciągnąć uwagę swoich uczniów. Na zamieszczonym w sieci nagraniu widać (a w właściwie słychać), jak w mgnieniu oka dzieciaki milkną i skupiają się na tym, co się do nich mówi. Kto by się spodziewał, że wystarczy tak niewiele.

Jak uspokoić dziecko? Sposób na spokój bez krzyku

Gdy maluch szaleje i skupia się na ulubionej rozrywce, często nie sposób go poskromić. Odwrócenie uwagi od zabawy wydaje się wtedy niemożliwe, a grożenie karą czy krzyk nie robią na małym rozrabiace najmniejszego wrażenia. Gdy rodzic dwoi się i troi, by wyciszyć swoją pociechę, okazuje się, że są na to bardzo proste sposoby. Emily Pilewicz, wychowawczyni grupy pierwszoklasistów zdradziła, jak udaje się jej zapanować nad całą klasą. Krok pierwszy: nie podnoś głosu.

Jak uruchomić zmysły malucha?
Jak uruchomić zmysły malucha? Źródło: Dzień Dobry TVN

Jak się okazuje, na dzieci lepiej działa zniżanie tonu niż jego podnoszenie. Nauczycielka zaprezentowała na nagraniu, jak powtarza jedną frazę coraz ciszej, a grupa jej odpowiada, również ściszając głos. Gdy ćwiczenie dochodzi do szeptu, uczniowie całkowicie milkną i wsłuchują się w zadanie, które ma dla nich wychowawczyni.

Sposób na uspokojenie dziecka. Nauczycielka zdradza, jak panuje nad pierwszakami

Gdy uczniowie na lekcji za bardzo szarżują, Emily wyciąga dłoń lub obie i zaczyna odliczanie od 5 lub 10 do 0. Jak podkreśla, ważne jest to, by robić to powoli ,zginając jeden palec po drugim, ale bez użycia głosu. Dzieci w mgnieniu oka dołączają do wychowawczyni, wyciągają dłonie i - zginając jeden palec po drugim - w myślach odliczają do 0. W klasie zapada całkowita cisza.

Emily Pilewicz jest wychowawczynią grupy pierwszoklasistów i mówi, że swój zawód wykonuje z pasji i powołania. Jej profil na Instagramie (@andthatswhyiteach) poświęcony edukacji obserwuje 90 tysięcy internautów. Opowiada tam o swoich spostrzeżeniach i wnioskach dotyczących pracy z dziećmi, z których mogą skorzystać nie tylko inni nauczyciele, ale i rodzice.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Aleksandra Kwaśniewska zdradziła sekret udanego małżeństwa. Co jest kluczem jej szczęśliwego związku z Kubą Badachem?

Dekoracje świąteczne w listopadzie. Socjolog: "To jest wojna o nasze pieniądze"

Margaret ma nowy dom o niecodziennym wnętrzu. "Wszystko jest zaskakujące"

Autor:Maria Czarniecka

Źródło zdjęcia głównego: Manu Vega/Getty

Pozostałe wiadomości