"Powrót do tamtych dni" - film o syndromie DDA: "Trudno nie pamiętać tych emocji"

Konrad Aksinowicz
Słodko-gorzki „Powrót do tamtych dni”
Źródło: Dzień Dobry TVN
Miłośnicy twórczości Konrada Aksinowicza wkrótce będą mieli okazję podziwiać najnowsze dzieło reżysera na wielkim ekranie. "Powrót do tamtych dni" to niezwykle poruszająca opowieść o trudnym dzieciństwie i problemach rodzin dysfunkcyjnych. Scenariusz został oparty na prawdziwych wydarzeniach i doskonale obrazuje problemy, z jakimi mierzą się dzieci alkoholików. O szczegółach reżyser filmu opowiedział w Dzień Dobry TVN.

"Powrót do tamtych dni" - film Konrada Aksinowicza

Jeszcze w tym roku na ekranach polskich kin pojawi się wyjątkowy film, w którym sentymentalny obraz lat 90. XX wieku przeplatać się będzie z niełatwym tematem alkoholizmu. "Powrót do tamtych dni" to opowieść o dzieciństwie naznaczonym brzemieniem nałogu, a zarazem poruszający coming out reżysera. W swoim najnowszym dziele Konrad Aksinowicz otwarcie mówi o trudnościach, z jakimi muszą zmagać się dzieci osób nadużywających alkohol.

To jest ciekawy temat, naprawdę. Cieszę się, że ten film powstał, że w końcu będziemy mogli go zobaczyć. Jestem podekscytowany

- zapewnił reżyser, który zdecydował się na realizację tak odważnego projektu pod wpływem własnych doświadczeń.

Premierę filmu "Powrót do tamtych dni" zaplanowano na 10 grudnia 2021 roku. Na ekranie będzie można zobaczyć między innymi Weronikę Książkiewicz, Maciej Stuhra i Katarzynę Warnke.

- Na początku wszyscy będziemy się śmiać na tym filmie, później trochę mniej, a później jest totalna cisza, szloch. - zapewnił Konrad Aksinowicz, zachęcając tym samym widzów do zmierzenia się z tym wyzwaniem.

Konrad Aksinowicz o syndromie DDA

W swoim filmie Konrad Aksinowicz poruszył bardzo intymny temat, jako że sam od wielu lat zmaga się z DDA, czyli syndromem towarzyszącym dorosłym dzieciom alkoholików. Co więcej, scenariusz w dużej mierze został oparty na jego osobistych wspomnieniach.

- Ten obraz był dla mnie niepełny bez tego ojca alkoholika, bo jednak wiele osób miało takich rodziców, ale o tym się po prostu nie mówiło - zauważył reżyser. Dodał też, że traumy z dzieciństwa zapisują się w pamięci na zawsze i właśnie dlatego zdecydował się pokazać tę wzruszającą historię na ekranie.

- Trudno nie pamiętać tych emocji. Na tym polega horror tego całego zdarzenia, że to wszystko w nas zostanie - podsumował reżyser filmu "Powrót do tamtych dni".

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Autor: Magdalena Brzezińska

Źródło zdjęcia głównego: Justka Rojek-Linda/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?