Gwiazdy

"Po traumie często nie jesteśmy rozumiane". Znana wokalistka o trudnych doświadczeniach, wsparciu kobiet i realizacji marzeń

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
15112022_OFFTHERECORD_PAULAROMA

Paula Roma to młoda wokalistka, którą okrzyknięto "nową nadzieją polskiej muzyki". Niedawno wydała płytę "Cholerne pragnienie", na której oprócz piosenek, zaserwowała fanom także przepiśnik z autorskimi daniami. Choć obecnie spełnia swoje największe marzenia, nie ukrywa, że droga na szczyt była długa i kręta. W cyklu "Off the record" artystka opowiedziała o początkach w branży, zwrotach akcji, nowym wydawnictwie i o wsparciu kobiet. Mistrzyni francuskich smaków pokazała także, jak krok po kroku wykonać jeden z jej ulubionych przepisów.

Paula Roma – artystka wielu talentów

Muzyka jest jak kulinarna kompozycja, dokładasz harmonię, składniki, łączysz to w całość i powstaje coś pięknego – rozpoczyna Paula Roma. Jak przyznaje, w gotowaniu i kreowaniu piosenek widzi wiele punktów styczności. Za to też kocha swoje pasje, które z powodzeniem przeplata. Tak też powstał pomysł na płytę "Cholerne pragnienie", która oddziałuje na wiele zmysłów.

- Pomysł kiełkował we mnie od 7 lat, kiedy mieszkałam w Paryżu. Wtedy spisałam sobie na kartce, że będę wydawać płytę i w tym samym czasie książką kulinarną. Rzeczywistość zweryfikowała te plany i stwierdziłam, że bardzo trudno jest zrobić to i to. Nie odpuściłam jednak tego tematu i stwierdziłam, że idealnym dodatkiem byłby książeczka, którą nazwałam "aROMAtycznie". Lubię mówić o tym, że to jest taki przepiśnik – powiedziała

Paula Roma i jej "Cholerne pragnienie"

Paula nie ukrywa, że tytuł płyty nie jest przypadkowy. Krążek powstał z cholernego pragnienia robienia tego, co kocha. Mimo trudnych zakrętów i chwil zwątpienia, artystka powoli, krok po kroku walczyła o swój czas.

- Śpiewanie to było moje cholerne pragnienie. Czekałam na to 6 lat, a tak naprawdę jeszcze dłużej, od czasu talent-show, w którym byłam. Tam zakiełkowała taka myśl, że pragnę być dłużej na tej scenie i pragnę żyć z tego, być w tym cała - dodała.

Na pytanie, co czuła, gdy mimo wielkich starań los nie pozwalał jej na realizację marzeń, zdradziła:

Rzadko mówi się o tych ciemnych stronach. Gdybyś to pytanie zadała mi 3 lata temu, to pewnie bym się tutaj rozpłakała albo cytując Kasie Nosowską, powiedziałabym "ja pass". Poszłam na terapię i w jej toku zrozumiałam, że tak właśnie wygląda ta droga. Jeden na sto wygrywa talent show i jest tym strzałem, a te 99 procent osób pracuje na sukces, na to marzenie wiele lat. Teraz jestem szczęśliwa, bo takie dojście do tego po tylu latach jeszcze lepiej smakuje

Paula Roma wspiera kobiety

Paula Roma w swojej twórczości nie boi się emocji. Jak twierdzi, lubi mówić też o smutnych momentach, bo to one budują utwory, historię i postać artysty jako prawdziwego człowieka, który tak jak każdy przeżywa wzloty i upadki.

- Te piosenki, które ja nazywam na płycie "serwowanymi wątkami" są zbiorem emocji z okresu dla mnie najtrudniejszego, intymnego. Przeszłam przez ten rok, kiedy robiłam album "Cholerne pragnienie" od bardzo dużej euforii, miłości, po ciemniejszy okres: depresja, trudne zakręty życiowe. Wtedy pojawiła się piosenka "Cześć tu złość" - powiedziała.

Jednym z najważniejszych, a zarazem najtrudniejszych utworów na krążku jest "Różowe niebo nad Warszawą". Piosenka o poszukiwaniu kobiecej siły po traumie.

- Po takich traumach jest multum ludzi. Ja zadedykowałam tę piosenkę specjalnie kobietom, bo czułam wewnętrzną potrzebę. Po traumie często nie jesteśmy rozumiane. Tematy przemocy fizycznej i psychicznej są owiane tajemnicą. Dobrze, że teraz coraz więcej się o tym mówi i ja przyłączam się do tych ludzi - przyznała.

Artystka bardzo długo odwlekała napisanie zwrotek piosenki, czekała na odwagę i siłę, by unieść bagaż emocjonalny. Ostatecznie znalazła w sobie moc, by wykrzyczeć ból i emocje.

- Ja sama byłam jedną z tych kobiet, która milczała. Bardzo się bałam. Dopiero po dwóch latach powiedziałam, że coś trudnego przeszłam, że mam traumę, że mam problem, że byłam na terapii. Ta piosenka faktycznie kosztowała mnie najwięcej emocji i pierwszy raz miałam tak ogromny problem, żeby dopisać drugą zwrotkę. Odkładałam nagrywanie teledysku i wydanie jej na sam koniec. Ciało podpowiadało mi, żeby robić następne utwory. Jak poczułam lepszy czas w życiu, poczułam, że mam power, zrobiłam to, bo chciałam dać ludziom to przysłowiowe różowe niebo, ulgę - zdradziła.

Paula Roma i aromatyczna francuska kuchnia

Podczas wywiadu Paula dała się także przekonać, aby w kuchni Dzień Dobry TVN przygotować dla nas jeden z autorskich przepisów. Padło na słono-słodkie połączenie – tosty na chałce z kozim serem i pieczarkami. Prosto, smacznie i bardzo francusko.

Składniki:

  • Ser kozi
  • Masło
  • Oliwa
  • Miód
  • Chałka
  • Rozmaryn

Jak krok po kroku wykonać danie? Zobaczcie wideo.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN Online

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości