Ossoliński, Zielińska i Kamińska-Radomska przybyli do studia w piżamach. Czy wypada je nosić na co dzień?

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna gala rozdania Złotych Globów częściowo odbywała się zdalnie. Całe show skradła Jodie Foster, która po ogłoszeniu werdyktu połączyła się ze studiem ubrana w elegancką piżamę. I tu pojawia się pytanie - czy wypada w takiej "kreacji" odbierać nagrodę?

Projektant mody Tomasz Ossoliński, aktorka Katarzyna Zielińska i dr Irena Kamińska-Radomska, ekspertka do spraw protokołu dyplomatycznego i etykiety przybyli do Dzień Dobry TVN... w piżamach. W podobnych wdziankach przywitali ich nasi prowadzący: Gosia Ohme i Filip Chajzer. Dlaczego? Bo jak widać po ostatniej gali Złotych Globów "kreacja" ta nadaje się na każdą okazję. Ale czy na pewno?

Katarzyna Zielińska w piżamie

Odnosząc się do zachowania Jodie Foster, zapytaliśmy Kasię Zielińską, czy tak jak ona odebrałaby nagrodę w piżamie.
- Znając moje poczucie humoru, pewnie tak. Bardzo mi się to spodobało. Jestem wyznawcą mody piżamowej. Jako producent teatralny kupiłam spektakl "Berlin, czwarta rano", gdzie całą postać od początku do końca ubrałam w piżamę. Te piżamy w latach 20., 30. były przepiękne - mówiła aktorka w Dzień Dobry TVN.

Piżama a savoir-vivre

Natomiast dr Irena Kamińska-Radomska podkreśliła, że nie wypada do gości udać się w piżamie czy spacerować w niej po ulicach.
- Nie ma tego przyzwolenia - powiedziała zdecydowanie.
Od reguły oczywiście są wyjątki. I potwierdza to spotkanie w naszym studiu.
- Jeśli gospodarze zapraszają nas na piżamowe przyjęcie, to nieprzyjście w takim stroju traktowane jest jako faux pas. Strój wyraża jakiś stosunek do osób i sytuacji. Gdybym się nie dostosowała, to wyglądałoby, jakbym chciała powiedzieć: "Ty buraku, jak tyś się ubrał" - dodała.

Moda piżamowa

Od początku pandemii (m.in. ze względu na pracę zdalną) mówi się, że dres stał się narodowym strojem Polaków. Dlatego rynek modowy musiał dostosować się do nowych wyborów społeczeństwa. Tomasz Ossoliński przyznał, że nie do końca przekonuje go "sportowy strój", dlatego zdecydował się stworzyć kolekcję piżam dziennych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Jak sam przyznał - jako pierwsza wprowadziła je Coco Chanel.
Więcej na temat nowej kolekcji projektanta oraz historii piżamy ulicznej dowiesz się z naszego materiału wideo.
Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl
Zobacz także:
Autor: Dominika Czerniszewska

Odkryj legendarne tytuły i zapomniane klasyki

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości