piżama

  piżama

  Maj i czerwiec to dla Małgorzaty Rozenek-Majdan wyjątkowe miesiące. Wszystko dlatego, że zarówno ona, jak i najważniejsi mężczyźni jej życia obchodzą wtedy urodziny. Wielki dzień jednego ze swoich synów uczciła podczas pobytu w Meksyku. Na zdjęciach opublikowanych na Instagramie widać, że świętowanie zaczęło się bardzo wcześnie rano.

  Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczna gala rozdania Złotych Globów częściowo odbywała się zdalnie. Całe show skradła Jodie Foster, która po ogłoszeniu werdyktu połączyła się ze studiem ubrana w elegancką piżamę. I tu pojawia się pytanie - czy wypada w takiej "kreacji" odbierać nagrodę?

  Podobno spanie nago jest korzystniejsze dla naszej skóry i jakości snu. Czy to prawda? Zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN dermatologa dra Łukasza Preibisza.

  Piżama, obok skarpetek, to najpopularniejszy prezent na Święta. Jakie obowiązują piżamowe trendy? Czym się kierować przy jej wyborze? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Michalinę Czaplicką, stylistkę.

  Studio Dzień Dobry TVN odwiedziła Kinga Petrus, autorka bloga o prowadzeniu domu. Blogerka opowiedziała, jak często i jakimi środkami należy prać pościele i ręczniki. To, co na nich zostawiamy np sebum, jest doskonałą pożywką na bakterii. Czy wystarczy zrobić pranie raz na miesiąc? Jak często powinniśmy zmieniać pościel latem oraz w okresie zimowym?

  Przeciętny Kowalski śpi 8 godzin i 37 minut na dobę. Przeciętny Kowalski nie zważa też w czym śpi. Sprane t-shirty, rozciągnięte spodenki - to tradycyjny strój nocny mężczyzn. Oczywiście są tacy, którzy śpią nago. Właściwie to najlepszy wybór, przyprawiający o zawrót głowy partnerki, ale my postanowiliśmy iść za ciosem i zaprezentować najbardziej wymyślne piżamy dla mężczyzn. Był Godzilla, elegancka i nobliwa krata, Blake Carrington oraz twarz Marilyn Monroe.

  Podobno jesteś tym, w czym śpisz - tak mówią amerykańscy naukowcy i... Marcin Prokop. Czy rzeczywiście odpowiednia piżama to klucz, nie tylko do dobrego snu, ale także do szczęścia w życiu? Co na to nasza specjalistka, dziennikarka Dzień Dobry TVN Dominika Roman? Jaką piżamę wybrałabyś - bawełnianą czy satynową? O jakiej piżamie marzy Marcin Prokop? :)