Jak często prać ubrania i pościel? "Za rzadko się tego podejmujemy"

Jak często prać ubrania?
Źródło: Dzień Dobry TVN Online
Jak dbać o ubrania?
Jak dbać o ubrania?
Wiosenne mycie okien
Wiosenne mycie okien
 Jak nie dać plamy w święta
Jak nie dać plamy w święta
Jak prać biustonosz?
Jak prać biustonosz?
Pielęgnacja ubrań za czystych do prania
Pielęgnacja ubrań za czystych do prania
Skuteczne sposoby na umycie nagrobka
Skuteczne sposoby na umycie nagrobka
Pod czym spać, żeby się wyspać?
Pod czym spać, żeby się wyspać?
Jak zastąpić chemię do sprzątania naturalnymi produktami?
Jak zastąpić chemię do sprzątania naturalnymi produktami?
Wiele osób zastanawia się, jak często należy prać rzeczy. Dlatego ekspertka od czyszczenia Caroline Solomon wyjaśnia, jak odpowiednio zadbać o staniki, piżamy czy pościel. Okazuje się, że należy je odświeżać znacznie częściej niż nam się wydaje.

Jak często prać rzeczy codziennego użytku?

Caroline Solomon jest ekspertką od usuwania najtrwalszych plam i czyszczenia innych zabrudzeń. Na swoim profilu na TikToku udziela wskazówek, jak zadbać o swoje rzeczy, aby przez długi czas wyglądały jak nowe.

W rozmowie z portalem dailymail.co.uk zdradziła, że za rzadko podejmujemy się prania. Ręczniki należy odświeżyć już po trzech użyciach, pościel raz w tygodniu, a piżamę co kilka dni. - O ile etykieta nie mówi inaczej, używaj ciepłej lub gorącej wody (która jest najbardziej higieniczną opcją) ze zwykłym detergentem w normalnym cyklu - powiedziała Caroline Solomon.

Istotnym czynnikiem, który należy brać pod uwagę w przypadku prania pościeli, jest pocenie. - Powinieneś prać pościel raz w tygodniu, ponieważ każdej nocy znacznie się pocimy – podkreśliła ekspertka w wywiadzie dla dailymail.co.uk. - Pierz w najwyższej temperaturze podanej na etykiecie, aby zabić zarazki i bakterie w normalnym lub regularnym cyklu (jeśli prześcieradła są bawełniane lub poliestrowe). Oczywiście, przeczytaj instrukcje na etykiecie pościeli, aby uzyskać najlepsze rezultaty - dodała.

Jeśli chodzi o piżamę, to warto ją prać co kilka dni, a te zimowe nawet częściej. Natomiast, jak wspomniała Caroline, jeśli bezpośrednio przed spaniem bierzesz prysznic, możesz wyprać garderobę nocną po około pięciu dniach. - Pamiętaj, aby zapoznać się z instrukcją prania na etykiecie, ale generalnie, aby przedłużyć ich żywotność, pierz w chłodnej wodzie z delikatnym detergentem. Aby uniknąć skurczenia się, susz na powietrzu lub w suszarce bębnowej na niskim poziomie - tłumaczyła.

Jak często prać bieliznę?

Zacznijmy od biustonoszy. Według Caroline Solomon należy je prać po trzech założeniach. Wskazała również sposób na to, aby długo wyglądały jak nowe. - Najlepszym sposobem jest pranie ręczne z łagodnym detergentem, ale można je również prać w pralce w siatkowej torbie, aby pomóc im, zachować ich kształt - mówiła dailymail.co.uk.

Majtki należy prać po każdym użyciu, również w woreczkach na bieliznę. To pozwala zachować kształt i elastyczność. - Upierz na delikatnym cyklu w zimnej wodzie, a następnie wysusz bieliznę w suszarce bębnowej na niskim poziomie – tłumaczyła ekspertka.

Skarpetki także należy prać po każdym użyciu. - Wywróć skarpetki na lewą stronę, a następnie wrzuć do pralki. Aby wydłużyć ich żywotność i zapobiec rozciąganiu się elastycznych włókien, skarpetki należy prać w zimnej wodzie na delikatnym cyklu – powiedziała.

Pranie ubrań w pralce

Jeśli chodzi o pranie bluzek, należy je wyprać po jednym lub dwóch założeniach. Również w zależności od tego, jak często się pocimy. - Jeśli masz T-shirt z nadrukiem, wywróć go na lewą stronę przed wrzuceniem do prania. Zwróć uwagę na instrukcję prania T-shirtów na etykiecie, ale generalnie T-shirty należy prać na delikatnym cyklu w zimnej wodzie - podkreśliła ekspertka.

A kiedy wyprać jeansy? - Kiedy twoje jeansy zaczynają śmierdzieć, to dobry znak, że nadszedł czas, aby je wyprać. W przeciwnym razie możesz je prać mniej więcej co 10 strojów – tłumaczyła Caroline. - Jak zawsze przeczytaj etykietę dotyczącą pielęgnacji jeansów, ale dobrą zasadą jest wywrócenie ich na lewą stronę i pranie w zimnej wodzie na delikatnym cyklu, aby zapobiec skurczeniu się – dodała.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Daria Pacańska

Źródło: dailymail.co.uk.

Źródło zdjęcia głównego: John Slater/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?
Materiał promocyjny

Jak i gdzie zmierzyć skład ciała?