Piotr Rubik dosadnie o krytyce w sieci. "Odgrywają się na artystach za to, że sami nie mają talentu do niczego"

Piotr Rubik
Źródło: UWAGA! TVN/x-news
Życie rodzinne Piotra Rubika. "Każdy z nas jest trochę nienormalny"
Życie rodzinne Piotra Rubika. "Każdy z nas jest trochę nienormalny"
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Co 7. Polak doświadczył hejtu w sieci
Sztuka teatralna o walce z hejtem
Sztuka teatralna o walce z hejtem
Joanna Opozda o walce z hejtem
Joanna Opozda o walce z hejtem
Monika Miller o walce z hejtem
Monika Miller o walce z hejtem
Piotr Rubik zamieścił w sieci wskazówki dla młodych artystów. Muzyk wyjaśnił, czym różni się "krytyka" od "krytykanctwa" oraz dodał, jak należy sobie z tym radzić. Jego zdaniem "oczyszczenie energii" możliwe jest poprzez użycie papieru toaletowego.

Piotr Rubik edukuje młodych muzyków

Piotr Rubik to postać kultowa w polskiej branży muzycznej. Dyrygent i kompozytor zasłynął w 2005 roku za sprawą oratorium pt. "Tu Es Petrus", a klaszczący utwór "Niech mówią, że to nie jest miłość" śpiewali wszyscy. Bycie u sławy ma także swoje minusy. Ocenianie jest już na stałe wpisane w konsekwencje bycia rozpoznawalną osobą. Doświadczony muzyk postanowił jednak podzielić się własnymi przemyśleniami i dał młodym pewną wskazówkę.

W najnowszym poście na TikToku Piotr zamieścił kontrowersyjny filmik, w którym wyjaśnił, jak odróżnić "krytykę" od "krytykanctwa".

Piotr Rubik o konstruktywnej i złośliwej krytyce

Piotr Rubik opublikował nagranie, w którym zdradził, że - będąc osobą publiczną - należy liczyć się z krytyką. Jedne opinie będą konstruktywne i przyczynią się do rozwoju, inne zaś będą wymierzone prosto w serce, by świadomie zaniżyć czyjeś poczucie własnej wartości. Kluczem do sukcesu jest bowiem to, aby dwie skrajne krytyki potrafić odróżniać. Z tych "słusznych" wyciągać dobre wnioski i uczyć się ciekawych rzeczy, a te złośliwe pomijać.

- Krytyka jest wtedy, gdy ktoś, kto się zna na rzeczy, mówi ci, co mu się nie podobało, argumentuje to w rzeczowy sposób, na przykład, że w tym momencie utworu źle rozpisałeś wiolonczelę. Jeśli ktoś ci mówi, że to, co robisz, jest złe, że się do niczego nie nadajesz, że to jest słabe — to jest po prostu krytykanctwo - wyjaśnił doświadczony kompozytor.

Zwrócił uwagę także na zachowanie recenzentów, którzy często bardzo surowo patrzą na młodych artystów.

- Niestety, większość tzw. »krytyków muzycznych« to krytykanci, którzy odgrywają się na artystach za to, że sami nie mają talentu do niczego" - stwierdził.

Co robić w takiej sytuacji? Piotr Rubik znalazł na to swoje rozwiązanie. Jak poradził, by "oczyścić energię" po "krytykantach", należy wypisać ich nazwiska na papierze toaletowym i regularnie spuszczać w muszli.

- "Pamiętaj, wierz w siebie. Do zobaczenia!" - zakończył w swoim krótkim wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry Extra znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości