zaufanie

  zaufanie

  Zaufania nie buduje się w jeden dzień. Dlatego tym bardziej sposoby na to, jak odbudować zaufanie, będą wymagały sporo czasu i energii. W przypadku par warto też zastanowić się, czy po kłamstwie lub zdradzie można odbudować związek.

  Doświadczenia związane z zastraszaniem, prześladowaniem, agresją lub innymi nieprawidłowościami na terenie Szkoły Filmowej w Łodzi - opisy tych sytuacji można wysłać mailem. Uczelnia uruchomiła w tym celu specjalną skrzynkę zaufania. To efekt oskarżeń o nadużycia i przemoc stosowaną przez wykładowców wobec studentów, które upubliczniła absolwentka szkoły Anna Paliga.

  Komenda Miejsca Policji w Katowicach przeprowadziła eksperyment. Pewien mężczyzna bawił się dronem w pobliżu placu zabaw. Szybko znalazł zainteresowanie wśród bawiących się na placu dzieci. Okazuje się, że wystarczy dobry wabik i ciekawość wygrywa nad ostrożnością. Jak chronić dziecko przed zaczepkami nieznajomych oraz jak uchronić je przed wykorzystaniem seksualnym? O bezpieczeństwie naszych dzieci studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z om. Marcinem Budzichem, zastępcą naczelnika wydziału prewencji KMP Katowice oraz z Martą Skierkowską, psycholog z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, która zwróciła uwagę, że rozumowaniu dziecka osoba, z którą rozmawia dłużej niż dwie minuty, przestaje być nieznajomym. Dlatego rodzice powinni rozmawiać z dziećmi jak najczęściej oraz nauczyć je, kiedy mówić nie.

  Nasze smartfony, komputery, konsole do gier aplikacje i programy zostawiają w sieci mnóstwo śladów. Wiadomo było od dawna, że Wielki Brat sięgnie kiedyś po te informacje. W Chinach znają już datę. Stanie się to w 2020 roku. Od tego momentu każdy obywatel dostanie swój numer, czyli wycenę w punktach, która pokaże, na ile godna lub godny jest zaufania.

  Związek dwojga ludzi powinien opierać się na zaufaniu i miłości. Jednak jak się okazuje, co drugi Polak przegląda pocztę elektroniczną i SMSy partnera. Granica między troską, a słabością jest bardzo cienka. Jak jej nie przekroczyć? czy związek, w którym panuje nadmierna kontrola jest skazany na rozpad? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuolog Izabelę Jąderek.

  Lubimy narzekać i krytykować innych. Uważamy, że tylko my jesteśmy efektywnymi i rzetelnymi pracownikami. Skąd w nas taka cecha? Dlaczego tak chętnie wytykamy innym błędy? Z czego wynika aż tak duży brak zaufania społecznego? Na kanapie Dzień dobry TVN zasiedli: Robert Rutkowski, psychoterapeuta i Krzysztof Materna, satyryk, aktor, reżyser

  Małgorzata i Piotr Widera to bohaterowie kolejnego odcinka cyklu "Para do poprawy". Psycholog Paulina Biernat postanowiła pomóc im odbudować relację zaburzoną przez zdradę Piotra. Czy decyzja o podjęciu walki o miłość jest obustronna? Jakie dylematy wiążą się z wybaczeniem? Czy zdradę rzeczywiście można wybaczyć i jaką rolę odgrywa pomoc psychologa w odbudowie zaufania? Małgorzatę, Piotra i Paulinę Biernat gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Okazuje się, a opisał to tygodnik "Polityka", że coraz więcej osób korzysta z usług testerów wierności. Po co? By sprawdzić wierność swojego partnera lub partnerki! Jak często taka prowokacja przyczynia się do rozbicia związku? Co na ten temat myślą psycholog Katarzyna Miller, socjolog Tomasz Sobierajski i Przemysław Strybulewicz, dyrektor agencji detektywistycznej „Dyskrecja”. Dlaczego tracimy zaufanie do partnerów?

  Zaufanie i szczerość są gwarantem harmonii w związku. Co robić, kiedy ta idylla zaczyna się rozsypywać? Jak się zachować, gdy podejrzewamy, że partner nie jest z nami całkowicie szczery? Jakich granic nie przekraczać, by związek się nie rozpadł? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy: aktorkę Magdalenę Zawadzką, bizneswoman Bognę Sworowską oraz felietonistkę Agatę Passent.