Gwiazdy

Uczestnik pierwszej edycji "Big Brothera" wydał debiutancką płytę po 20 latach. Piotr Lato twierdzi: "Teraz odpalam rakiety"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Piotr Lato po wielu latach starań w końcu wydał swoją debiutancką płytę. Album "Dust Bowl Desert Night Fantasies" już od 28 maja jest dostępny na wszystkich kanałach streamingowych. Teraz o swoim spełnionym marzeniu uczestnik pierwszej edycji programu "Big Brother" opowiedział w Dzień Dobry TVN.

Piotr Lato o debiutanckiej płycie

Piotr Lato był uczestnikiem programu "Big Brother" w 2001 roku. Już wtedy zaprezentował się widzom jako uczestnik, który lubi grać na gitarze i śpiewać. Wówczas Zbyszek Hołdys otoczył go opieką, zabrał do studia i poopowiadał o rynku muzycznym. Nieco później Piotr zaczął trochę koncertować, grać coverowe supporty większym zespołom, a także pisać swoje pierwsze, nieporadne jeszcze piosenki. W kolejnych latach nieustannie rozwijał się muzycznie i tworzył debiutancką płytę. Album "Dust Bowl Desert Night Fantasies" skleił od A do Z sam - wszystko nadzorował osobiście.

- Ja swoimi skromnymi środkami ciułałem od miesiąca do miesiąca, z roku na rok i nagrywałem to wszystko. Wynajmowałem studio i pracowałem nad tym albumem, ale finalnie skorzystałem z czegoś, co jest już chyba coraz bardziej popularne, czyli crowdfundingu . Są to mikrowpłaty, które ludzie uiszczają w ramach jakiegoś projektu, który wydaje im się ciekawy - tłumaczył w Dzień Dobry TVN Piotr Lato.

Zależało mu na tym, żeby słuchacz, który dorzucał się do powstania tej płyty, dostał ją pięknie wydaną. Chciał, żeby skupiała różnych muzyków, których zapraszał z różnych stron świata. Każdy utwór nagrywany był bowiem w innym składzie.

- Nie jest to taneczna płyta, nie jest też przebojowa, ale z pewnością będzie taką płytą, że każdy, kto jej posłucha, gdzieś tam jakiś swój rewir odnajdzie, który mu się spodoba. Ja osobiście sugeruję, żeby tę płytę odpalić jakimś wieczorem ze szklaneczką dobrego trunku i poczekać na burzę, która gdzieś tam nadchodzi daleko. To wprowadzi nas w klimat - mówił były uczestnik "Big Brothera".

Zalety udziału w "Big Brother"

Na specjalną uwagę zasługuje zdjęcie, które znajduje się na okładce albumu. Od około 15 lat Piotr ma na tapecie fotografię masywów chmur ze strzelającą błyskawicą, przestrzenią niemal nietkniętą cywilizacją oraz niezwykłym klimatem. Nie wiedział jednak, kto ją wykonał. Aplikacja komórkowa umożliwiła mu zlokalizowanie fotografa w Teksasie, Charlesa Forda, który wyraził zgodę na wykorzystanie swojego zdjęcia. Był zaskoczony, że przyczynił się do tak profesjonalnie zrobionej płyty, na której można usłyszeć również takich artystów, jak Serafińska, Pendowski, Cichy, Wasio, Łęczycki i Fleszar.

- To jest jeden z plusów programu "Big Brother", w którym brałem udział kiedyś tam, że w jakimś sensie po pierwsze - mnie otworzył, a po drugie - ułatwił mi nawiązywanie kontaktów i też ludzie dobrze reagują na moje propozycje, żeby wspólnie pomuzykować. Pewnie gdybym nie muzykował przez te wszystkie lata, byłoby trudniej, ale ja się muzyką zajmuję od dawna i piosenki piszę od dawna. Mam ich dużo i teraz odpalam rakiety - dodał Piotr Lato.

Piotr Lato na scenie Dzień Dobry TVN w piosence "Keep it". Zobacz wideo:

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości