Gwiazdy

Nowa pasja Pauliny Holtz. "Nigdy nie należy myśleć, że na coś jest za późno"

Gwiazdy

Autor:
Martyna
Trębacz
Reporter:
Miłka Fijałkowska
Świat w obiektywie Pauliny Holtz

Paulina Holtz to kobieta wielu talentów. Prócz aktorstwa realizuje się na różnych polach, od jogi po strzelectwo. 2 lata temu zainteresowała się fotografią i, tak jak w przypadku innych pasji, oddała się jej bez reszty. Efektem tego jest wystawa zdjęć "Zwykłe-Niezwykłe czyli portret kobiecy" w której wzięły udział m.in. Eliza Rycembel czy Iza Kuna. Aktorka wraz ze swoją mamą, Joanną Żółkowską gościła w Dzień Dobry TVN, gdzie opowiedziała o swoim szerokim wachlarzu zainteresowań i nieustannej potrzebie rozwoju.

Liczne pasje Pauliny Holtz 

Paulina Holtz to aktorka, które w swoim życiu nieustannie poszukuje nowych wyzwań. - Z pasjami w moim życiu to jest tak, że one się zmieniają. Ja się zakochuję intensywnie, ale na krótko. W tej chwili zostały mi treningi, joga, strzelectwo. Co chwila uczę się czegoś nowego, bo to bardzo mnie nakręca – powiedziała artystka

Aktorka uplasowała się na 4. miejscu w rankingu strzelających kobiet w Polsce. To najlepszy dowód na to, że swoim pasjom oddaje się bez reszty. Jej głód życia i ciągła potrzeba rozwoju imponuje także jej bliskim.

- Nie znam drugiej tak kreatywnej osoby. Za co się nie weźmie, robi to naprawdę w 100 proc., całą sobą – powiedziała Joanna Łukijańczuk, makijażystka, przyjaciółka Pauliny.

Skąd wzięła się w jej życiu fotografia?

Dwa lata temu aktorka spontanicznie poszła na warsztaty z fotografii streetowej i od tego czasu w pełni się oddaje tej pasji. - Nie umiem śpiewać, nie bardzo umiem rysować, więc mało mam takich obszarów, w których mogłabym zrealizować swoje wizje, pokazać swoją wrażliwość i opowiedzieć jakąś historię. Okazuje się, że mogę to zrobić za pomocą obiektywu i to jest wspaniałe – powiedziała Paulina.

Aparat towarzyszy aktorce niemal wszędzie, dzięki czemu w dowolnym momencie może uchwycić niepowtarzalny moment.

- Bardzo często, jak gdzieś jestem, to biorę ze sobą aparat, bo nigdy nie wiadomo, kiedy trzeba będzie go szybko wyjąć i coś sfotografować, co jest już potem nie do powtórzenia. Głównie fotografuję ludzi, bo to mnie pasjonuje i lubię portrety – powiedziała aktorka.

Efekty jej pracy można podziwiać na wystawie zdjęć "Zwykłe-Niezwykłe czyli portret kobiecy". Jej bohaterkami są znane aktorki, m.in. Renata Dancewicz, Iza Kuna, Milena Staszuk czy Joanna Żółkowska, prywatnie jej mama.

- Paulinę znam z teatru i pamiętam, jak kilka lat temu pierwszy raz przyszła z aparatem i z pewną dozą nieśmiałości zaczęła fotografować nas za kulisami – powiedziała Milena Staszuk, aktorka.

Paulina dzięki swojemu podejściu do życia może być motywacją dla wielu osób, które błędnie uważają, że na pasje jest już za późno. Mimo że sama od wielu lat jest aktywna zawodowo, nie zamyka się jedynie na aktorstwo.

– To jest dla mnie ogromnie ważne, żeby pokazywać ludziom, że zawsze jesteśmy w dobrym momencie, żeby coś zacząć. Nigdy nie należy myśleć, że na coś jest za późno, absolutnie jest w sam raz – dodała.

Świat w obiektywie Pauliny Holtz

Zdaniem Joanny Żółkowskiej, jej córka mogła odziedziczyć talent do fotografii po dziadku. - Miała dziadka ze strony taty, którego nie znała, bo dziadek bardzo wcześnie zginął, on był amatorem fotografii. Zostało bardzo dużo zdjęć, filmów, które robił kamerą jeszcze przed wojną – mówiła aktorka.

Jak przyznała Paulina, w jej rodzinie nie jest pierwszą osobą, która ma wiele pasji i ciągłą potrzebę rozwoju.

- Mój tata też pasjonuje się milionem rzeczy, więc myślę, że po nim jestem takim niespokojnym duchem, ale dokładnie tak samo jak on uważam, że to ogromna frajda uczyć się czegoś nowego w życiu – mówiła Paulina.

Artystka zwróciła uwagę, że zdaniem wielu osób talent to jedna, konkretna rzecz, którą należy rozwijać całe życie. W rzeczywistości jest jednak inaczej, dlatego chce pokazywać innym, że nigdy nie jest za późno na realizowanie siebie.

- Jeżeli coś do nas przychodzi w jakimś momencie, to bardzo często to jest właśnie ten moment. 10 lat temu nie robiłabym takich zdjęć, nie miałabym tej odwagi, przyjemności, dojrzałości – powiedziała Paulina.

- Ważne jest to, że każda rzecz ma swój czas, tylko trzeba umieć to zauważyć – dodała Joanna Żółkowska.

Wystawa fotografii Pauliny Holtz "Zwykłe-Niezwykłe czyli portret kobiecy" jest pokazywana w ramach programu 13. edycji Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk Miasto Gwiazd. Można ją obejrzeć do 14 października w Żyrardowie.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Nowa pasja Pauliny Holtz

Nowa pasja Pauliny Holtz
Nowa pasja Pauliny Holtz Źródło: Dzień Dobry TVN

Autor:Martyna Trębacz

Reporter: Miłka Fijałkowska

Źródło zdjęcia głównego: Paweł Wodzyński/East News

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości