Gwiazdy

Oscary 2022. Gdzie będzie można obejrzeć transmisję?

Gwiazdy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
plejada.pl
kobieta, która ogląda telewizję

94. uroczystość wręczenia Oscarów, czyli najważniejszych nagród filmowych, odbędzie w nocy z niedzieli (27 marca) na poniedziałek (28 marca). Galę transmitują telewizje z całego świata. Czy będzie można ją obejrzeć również w Polsce?

Oscary 2022. Gdzie będzie można obejrzeć transmisję?

W Dolby Theatre w Los Angeles, w nocy z niedzieli na poniedziałek (z 27 na 28 marca 2022 r.) odbędzie się 94. ceremonia wręczenia Oscarów - najważniejszych nagród filmowych na świecie. Tegoroczną uroczystość poprowadzą trzy niezwykłe kobiety Regina Hall, Wanda Sykes i Amy Schumer. Statuetki zostaną wręczone w aż w 23 kategoriach.  

Zagraniczne gwiazdy

Wschodzące gwiazdy Hollywood
Wschodzące gwiazdy Hollywood Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

W Stanach Zjednoczonych - jak co roku - uroczystość będzie można obejrzeć na kanale ABC, ale tak naprawdę galę będą mogli śledzić widzowie niemal z całego świata. Transmituje ją bowiem przeszło 200 krajów, w tym Polska.

Oscary 2022. Kto w Polsce będzie transmitował galę?

Podobnie jak w poprzednich latach, galę wręczenia Oscarów pokaże CANAL+ PREMIUM oraz serwis CANAL+ online. Studio - ponownie - poprowadzą dziennikarka i krytyczka filmowa, Karolina Korwin Piotrowska oraz Błażej Hrapkowicz – krytyk filmowy i prezenter, prowadzący "KINO MÓWI" na antenie stacji Ale kino+.

Transmisja Oscarów 2022 w Canal+ rozpocznie się punktualnie o 2.00 w nocy i otworzy ją relacja z czerwonego dywanu. Następnie, po ogłoszeniu zwycięzców w danych kategoriach, prowadzący oscarowe studio i zaproszeni goście będą na bieżąco komentować przebieg gali i decyzje Amerykańskiej Akademii Filmowej. Transmisja powinna się zakończyć ok. godziny 5.00 rano.

Polskie nominacje do nagród Akademii

Warto dodać, że tym roku o statuetkę powalczy także polska produkcja. Szansę na statuetkę w kategorii "Najlepszy krótkometrażowy film aktorski" ma "Sukienka" stworzona przez Tadeusza Łysiaka. To opowieść o niskorosłej Julii (w tej roli można zobaczyć Annę Dzieduszycką), która pracuje w przydrożnym motelu. Życie dziewczyny całkowicie się zmienia, gdy poznaje przystojnego kierowcę ciężarówki.

Na tym jednak nie koniec polskich akcentów. O Oscara ponownie powalczy operator Janusz Kamiński. Artysta otrzymał nominację za zdjęcia do remake'u musicalu "West Side Story" w reżyserii Stevena Spielberga. Operator już dwukrotnie został doceniony przez amerykańską akademię. Kamiński otrzymał Oscara za zdjęcia do "Listy Schindlera" oraz "Szeregowca Ryana". Oba filmy wyreżyserował Steven Spielberg.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: plejada.pl

Źródło zdjęcia głównego: Drazen Zigic/Getty Images

Pozostałe wiadomości