Gwiazdy

Najpopularniejszy utwór The Rolling Stones ma już 57 lat. "Przyśniła mu się ta piosenka"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Reporter:
Sandra Hajduk-Popińska
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/9
Dzień Dobry TVNCo nowego w świecie gwiazd?

W tym roku mija 57 lat od premiery jednego z najpopularniejszych utworów rockowych zespołu The Rolling Stones. Piosenka "I (Can't Get No) Satisfaction" powstała przy współpracy Micka Jaggera i Keitha Richardsa, który jest autorem charakterystycznego dla utworu riffu.

Rolling Stones - "Satisfaction"

Utwór "Satisfaction" zespołu The Rolling Stones to jedna z najpopularniejszych piosenek rockowych na świecie. Powstała 12 maja 1965 roku przy współpracy wokalisty grupy Micka Jaggera oraz gitarzysty Keitha Richardsa, który jest autorem charakterystycznego dla kawałka riffu.

- Okazuje się, że ten słynny riff Keith Richards napisał przez sen. Przyśniła mu się ta piosenka - opowiada nasza reporterka, Sandra Hajduk. - Usiadł sobie do recordera, wziął gitarę, nagrał riff, a później zasnął - dodaje.

Najpopularniejsza piosenka świata ma już 57 lat

Piosenka znalazła się na 31. miejscu listy 500 najlepszych piosenek wszech czasów magazynu Rolling Stone. Została również wpisana do Grammy Hall of Fame w 1998 roku i zajmuje 10. miejsce wśród krytyków. Utwór był numerem jeden w Stanach Zjednoczonych.

- On był hitem w Stanach Zjednoczonych, ale niestety w Wielkiej Brytanii budził wiele kontrowersji - podkreśla Sandra Hajduk. Początkowo grały go tam jedynie pirackie stacje radiowe, ponieważ tekst uznany był za zbyt seksualny. Później jednak udało mu się stać niekwestionowanym hitem również wśród brytyjskich słuchaczy.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Reporter: Sandra Hajduk-Popińska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości