Gwiazdy

Mika Urbaniak i Victor Davies o historii swojej miłości i chorobie artystki. "Ktoś musi dawać, a ktoś brać"

Gwiazdy

Mika Urbaniak i Victor Davies – choć są jak ogień i woda tworzą zgraną parę zarówno w życiu, jak i w pracy. Oprócz muzyki wspólnie realizują się także w innych pasjach. Razem malują, piszą muzykę i spędzają wolny czas. W studio Dzień Dobry TVN opowiedzieli historię swojej miłości, która trwa już od dekady. Na koniec programu zaśpiewali utwór "Pop Life" pochodzący z ich wspólnej płyty.

Historia miłości Miki i Victora

Mika Urbaniak i Victor Davies tworzą parę zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Ona - wokalistka, malarka, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka, on – ceniony kompozytor. Choć oboje są artystami i różnią się temperamentem, to udało im się stworzyć szczęśliwy związek. Poznała się wiele lat temu, ale dopiero od dekady tworzą parę także w życiu prywatnym.

- Oboje z Victorem byliśmy zaproszeni na koncerty oraz do pracy przy płycie Andrzeja Smolika i tam się poznaliśmy. Od razu zrobił na mnie ogromne wrażenie, ale oboje byliśmy wtedy w innych związkach – mówiła Mika.

Mimo że od początku zwrócili na siebie uwagę, to nie związali się ze sobą od razu. Przez ponad 10 lat byli przyjaciółmi i dopiero ponowne spotkanie w pracy pomogło im się do siebie zbliżyć. Zwłaszcza że w międzyczasie oboje rozstali się ze swoimi partnerami i byli wolni.

- Akurat razem pracowaliśmy nad płytą i powoli zaczęliśmy się w sobie zakochiwać. W lipcu minęło 10 lat, odkąd jesteśmy parą – dodała wokalistka.

Związek dwójki artystów nie należy jednak do łatwych, zwłaszcza gdy prócz skomplikowanych osobowości w grę wchodzi także choroba. Wokalistka w marcu opowiadała w studio Dzień Dobry TVN o tym, że zmaga się z chorobą dwubiegunową.

- Nawet gdy jest ze sobą dwoje artystów, którzy nie mają tej choroby, to związek jest trudny. W końcu dla artysty to nie jest normalne, że jest z kimś innym, ponieważ musi być pewna równowaga – ktoś musi dawać, a ktoś brać. Artyści mają swoje ego, wyrażają się w jakiś sposób, a przy okazji przy tej chorobie potrzebna jest empatia, zrozumienie i cierpliwość. Dla mnie ta choroba to, jakby taka dziwna cecha, którą ma wielu artystów i są przez to wyjątkowi. Ale jeśli chodzi o cierpliwość i empatię, to również Mika musi być taka wobec mnie, bo ja też potrafię być trochę szalony – powiedział Victor.

Mika Urbaniak, Victor Davies w piosence "Pop Life"

Na scenie Dzień Dobry TVN Mika i Victor zaśpiewali wspólnie piosenkę "Pop Life" wykonywaną w oryginale przez Prince’a. Jak zgodnie przyznali, jest to jeden z ich ulubionych artystów. Utwór znajduje się także na płycie "Art Pop", którą wspólnie nagrali. Wybór nie był przypadkowy. To właśnie ta piosenka jest ich ulubioną spośród wszystkich, które znalazły się na płycie. Klip do "Pop Life" został nagrany w Londynie, a w teledysku pojawiła się żółta gitara, wyglądająca dokładnie tak, jak ta, na której grał Prince.

Zobacz także:

Zobacz wideo: Mika Urbaniak, Victor Davies w piosence "Pop Life"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Martyna Trębacz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości